Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Witam. Mam problem nie działa mi wskaźnik temperatury od płynu chłodniczego. Zostały w nim poprawione luty i nic to nie dało dodam że jest to Man z intarderem. Kupiłem nowy czujnik i też zero reakcji (znajduje się koło pompy wtryskowej na rurze co idzie do intardera, na tej wysokości). I teraz nie wiem czy jest jakaś przerwa na kablu, jak odbywa się sterowanie czujnikiem masą czy napięciem i co jeszcze sprawdzić żeby to naprawić. Jakby co mile widziany jakiś schemacik. Z góry dzięki za pomoc!!! :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
dodam że jest to Man z intarderem. Kupiłem nowy czujnik i też zero reakcji (znajduje się koło pompy wtryskowej na rurze co idzie do intardera, na tej wysokości).
Dobre i dlatego sie nic nie zmieniło bo kupiłeś czujnik temperatury płynu chłodzącego od EDC a nie od wskażnika temperatury.
Czujnik temperatury od wskaznika znajduje sie między sprężarką powietrza a pompą wtryskową i wkręcony jest w blok silnika jakby pod spodem dzwigni zmainy biegów

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 cze 2007, 21:02
Posty: 299
GG: 7810080

Też mi to nie pasowało ale w sklepie powiedzieli mi że to na pewno ten czujnik. Ale ok sprawdze to przy najbliższej okazji


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Mam takie małe pytanie czy ten czyjnuk EDC który kupił Ludero może powodować że retarder nie działa bo właśnie mi powiedziano, ze od tego miga mi konrola EDC i nie działa retarder :wink:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Mam takie małe pytanie czy ten czyjnuk EDC który kupił Ludero może powodować że retarder nie działa bo właśnie mi powiedziano, ze od tego miga mi konrola EDC i nie działa retarder :wink:
Mozliwe że tak będzie, nie wiem jak u ciebie ale nad pompą wodną tam gdzie wchodzi rura od retardera jest jeszcze jeden czujnik temperatury od retardera.
Najpierw zajmij się EDC jak zacznie działać to możesz szukać przyczyny czemu retarder nie działa

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

No własnie kontrolka od retarder się nie swieci w ogóle a czy do reatrdera potrzebny jest jakiś przekaźnik/sterownik bo mi własnie mówili, że tak ale ja nic takiego nie mogę znaleść :wink:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
No własnie kontrolka od retarder się nie swieci w ogóle a czy do reatrdera potrzebny jest jakiś przekaźnik/sterownik bo mi własnie mówili, że tak ale ja nic takiego nie mogę znaleść :wink:
Szukaj dużej puszki metalowej pod plastykiem przed nogami pasażera powinna byc ona opisana znakiem ZF jeśli to intrader
Retarder zbiera dane z czujników temperatury płynu chłodzącego i jak wykryje brak czujnika lub nie prawidłową wartość to nie będzie działał też retarder

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Właśnie obszukałem kiedyś wszystko i nie ma takiej puszki zresztą będe jutro podłączał halogeny to zobacze jeszcze ale na 90% że jej nie ma jest puszka z kompem EDC puszka od ebera( webasto) i steronik, i puszka plastikowa Wabco (zawieszenie) więcej nic nie ma bynajmien na wierzchu chyba, ze to jest gdzieś głębiej zakopane :wink:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Popatrz dobrze jeśli to F90 bo może być przykręcony sterownik z drugiej strony blachy do której jest przykręcony sterownik EDC i od pieca. Jak bedziesz przykręcał halogeny do blendy tak jak ci mówiłem

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 lut 2006, 16:37
Posty: 2124
GG: 4819725
Samochód: MAN
Lokalizacja: Baćkowice

Nie bo ojciec stwierdził, że daszek się urwie więc przykręcam je do tej rurki co idzie za daszkiem kupiłem już specjalne mocowania do tego :wink:

_________________
MAN


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Cytuj:
Nie bo ojciec stwierdził, że daszek się urwie więc przykręcam je do tej rurki co idzie za daszkiem kupiłem już specjalne mocowania do tego :wink:
No tak w niskiej kabinie da się tak zrobić, ale w wysokiej już nie trzeba by coś wyspawać aby zrobić mocowanie :wink:

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 11 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: