Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 paź 2008, 18:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

Koledzy jestem w stanie przeznaczyc na nawigacje do 1000zł jeżdżę głównie po Polsce, ale czasami zdarza się wyjazd na Niemcy. Co polecacie, ktory gps jest dokładna w PL?

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Post Wysłano: 31 paź 2008, 20:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Ale chodzi Ci na notebook'a czy na PPC? Bo jak laptop to za trochę ponad 1000zł jest fajny program eMapa Transport Polska + Europa. Jest co coś w rodzaju Map&Guide 2008. Nie wiem dokładnie jak się sprawuje, bo nie testowałem, gdyż nie ma w celach testowych w necie, ale jakbyś poszukał na necie opinie to coś byś znalazł.

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Post Wysłano: 31 paź 2008, 23:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 gru 2006, 19:44
Posty: 168
GG: 7571940
Samochód: Mercedes Atego, Renault Premium
Lokalizacja: Bydgoszcz

Chodzi mi o kupno całej nawigacji a nie samego oprogramowania ;)

_________________
-Renault Premium 440DXi Zdjęcia
Pomykam tandemem :P
GG:7571940


Post Wysłano: 02 lis 2008, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

to może Kolego Garmina 250w z GPmapą ;) w tysiącu sie zmieścisz :)

ewentualnie trochę dołóż i kup palmtopa Mio p360 i do tego automapę ;)

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 09 lis 2008, 15:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam !!!

Polecam takie urządzenia, produkty firmy Mio - są ze średniej "półki" - jakościowej oraz cenowej

Mio DigiWalker P360

Obrazek


Procesor: Samsung S3C2440 400 MHz Pamięć: 64 MB RAM, 1GB ROM
Ekran: 3,5" 240x320 Komunikacja:
System operacyjny: Windows Mobile 6 Classic Moduł GPS: tak
Waga: 170g
Mio DigiWalker P360 jest najnowszym modelem doskonałym dla osoby, która dokonuje zakupu PDA po raz pierwszy. Prosty i przyjemny w użyciu, Pracuje pod kontrolą systemu Windows Mobile 6 zawiera również aplikację Microsoft Pocket Office. , Stylowy wygląd przyciąga wzrok a smukły kształt sprawia, że urządzenie mieści się w kieszeni, przez co świetnie sprawdza się jako poręczny, mobilny system nawigacyjny.
Gwarancja producenta: 24 m-ce na urzadzenie MIO, 12 m-cy na ekran LCD i 6 m-cy na akumulator.
Wyposażenie:Zasilacz sieciowy, zasilacz samochodowy, uchwyt samochodowy z przyssawką, kabel USB, 2 płyty z oprogramowaniem i z instrukcją obsługi.

Do urządzenia należy dokupić kartę pamięci SD - najlepiej 2 GB lub 4GB - przy czym należy wiedzieć , że urządzenie może nie widzieć 4GB - jest jednak na to sposób. Karta 4GB będzie widziana po zmodyfikowaniu jednego z plików Windowsa.

Po zakupieniu takiego urządzenie oraz karty pamięci SD możesz praktycznie wgrać każdą jedną mapę tzn : TomTom, MioMap, Automapa Polski, iGO8, ( te właściwie są najlepsze ).

Pozdrawiam wizura

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 10 lis 2008, 19:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

Kolego ja się głęboko nad tym modelem zastanawiam... może używasz tego palmtopa? napisz jak Ci się Kolego to sprawuje z punktu widzenia kierowcy/użytkownika... pisz co wiesz :mrgreen: będę baaaardzoooo wdzięczny :)
do tego Auto Mapę chciałbym kupić.

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Post Wysłano: 10 lis 2008, 23:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:22
Posty: 113
Lokalizacja: Sulechów

Witam :)
Cytuj:
napisz jak Ci się Kolego to sprawuje z punktu widzenia kierowcy/użytkownika... pisz co wiesz
busia - jestem użytkownikiem Pocketa Mio P 550 - jak na fotce niżęj ( (fotka zrobiona na szybko z komórki - przepraszam za jakość)

Sorry ,że ponownie wrzucam fotki, ale tak można najlepiej przedstawić, modele sprzętu w takich dyskusjach

Obrazek

Jak widać na fotce mój model jest już starszym modelem, jednak sprawuje się bardzo dobrze. Jestem z niego bardzo zadowolony. Chociaż ma już 3 lata nie mam z nim żadnego problemu. Model ten posiada "blututa" oraz kartę WiFi. Jak na fotce widać , zainstalowanych jest kilka programów : 2 mapy ( TomTom oraz Automapa) kalendarz , kalkulator ( systemowy z windowsa) kodeki, program do odtwarzania filmów Total Commander oraz inne.Jeżeli chodzi o oglądanie filmów : na kartę 2GB wgrywam średnio ok. 8 filmów, jakośc jest fantastyczna naprawdę uwierzcie mi, że nie ma problemu z oglądaniem.


W dniu dzisiejszym byłem w Media Markt w Zielonej Górze i zrobiłem fotki modelom :

Palmtop/PDA Mio P 360

Obrazek

Obrazek


Palmtop/PDA Mio P 560

Obrazek

Obrazek

Jak widać generalnie w obu modelach poza kolorem oraz ceną nie ma niby żadnej różnicy. Proszę jednak zwrócić uwagę na wielkość pamięci wewnętrznej tych urządzeń MIO P360 posiada 1GB pamięci oraz nie ma "Blututa" i WiFi gdzie MIO P560 ma 2 GB pamięci posiada " Blututa" oraz WiFi. Zatem cena obu tych urządzeń musi się różnić - i tak jest.
Generalnie można to ująć w ten sposób: jeżeli chcesz używać obu tych urządzeń jako nawigacji, posłuchać muzyki w praktycznie wszystkich formatach ( mp3,bmp, wmv itd) oraz pooglądać filmy , pobawić się w przerwie grami, poprowadzić notatki, napisać lub odczytać pisma, korzystać z kalendarza oraz wielu innych programów ( dostępnych jest wiele w necie) to oba spełniają tą rolę. Jeżeli chcesz poserfować w necie to do tego nadaje się tylko MIO P560 ponieważ posiada on wewnętrzną antenę WiFi. Ten model jak wspomniałem posiada również "blututa" za pomocą którego można przesyłać : fotki, muzykę, pliki itd.
Jednym słowem oba urządzenia można porównać do Laptopa lecz w mini wersji.
Do każdego urządzenia dodatkowo należy dokupić kartę SD - polecam karty 2GB , chociaż możliwe jest stosowanie kart o większej pojemności np. 4GB - karty SDHC również pójdą ( sprawdziłem to osobiście), lecz jest jeden mały "myk", który należy wykonać. Jednak takie zabawy polecam TYLKO zaawansowanym użytkownikom.
To chyba byłoby z mojej strony wszystko, jak będą pytania postaram się na nie odpowiedzieć oraz pomóc w miarę posiadanego czasu.

Pozdrawiam wizura

_________________
“Kiedy wyda Ci się, że jesteś bardzo dobrym kierowcą, który
wie już wszystko o jeździe i o szosach, sprzedaj jak
najszybciej swój pojazd i nigdy więcej nie siadaj za
kierownicą. Cmentarze są pełne grobów bardzo dobrych
kierowców”.


Post Wysłano: 11 lis 2008, 10:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 12 lis 2007, 14:14
Posty: 187
GG: 1
Samochód: volvo fm
Lokalizacja: Radom

nooo... profesjonalnie 8) dziękuje :)
tak jak pisałem, urządzenie potrzebne mi jest tylko jako nawigacja, niczego więcej nie potrzebuje, a różnica 400zł to jednak troche jest... Także, kupie do pracy Mio P360

Dziękuje jeszcze raz, pełen profesjonalizm 8)

Edyta: na innym forum (cb) bardzo chwalą sobie ten produkt: Ipaq 316
może Ty Kolego go znasz?

_________________
Volvo FM + Feldbinder
Przewóz pszczół luzem! :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: