Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:

Chodzi oczywiście o pracę trackera a nie jakąś inną .....

No to niestety będziesz musiał trochę poczekać ......

wcale niekoniecznie ;)

zrobienie C to jakieś 3-4 m-ce /z odebraniem papierka/

potem zapisać sie na C+E, kolejne 3 m-ce stuknie,
w między czasie zacząć jeździć,

rocznikowo bedzie już dobrze, a brakujących tygodni raczej mu nikt wypominać nie bedzie :)


Rób chłopaku i próbuj
w najgorszym wypadku po tym pomyśle bedziesz biedniejszy o pare tysi zł za kursy i bogatszy o literki w prawku, jak nie zaraz, to napewno kiedys się przyda.
Chocby holując duży kemping na wakacje ;) nie musisz sie martwić czy miescisz sie w B czy już nie ;)

_________________
Krzysiek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 lip 2008, 12:50
Posty: 437
GG: 0
Lokalizacja: Szzzztolyca

Cytuj:
Chodzi oczywiście o pracę trackera
:wink:

do pytania poniżej "natychnoł" mnie kumpel "podglądacz"

:arrow: ....I wyobrażasz sobie , że do Emerytury będziesz "Tracker'em" :?:

_________________
B - B+E - C - C+E - D - D+E - CDL i kilka innych ..... :-)
Wg. Nikodema Dyzmy § 13 ¼
NIKT Ci tyle nie da, co Kierownik Ci OBIECA !
oraz --> S T O P parówkowym skrytożercom !!!


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 27 lip 2007, 17:15
Posty: 196
Samochód: 4kołowy
Lokalizacja: Kolbuszowa | RKL |

Cytuj:
:arrow: ....I wyobrażasz sobie , że do Emerytury będziesz "Tracker'em" :?:
no to teraz jeszcze i ja sie wtrące 8)

kolego Szofer-WAW dlaczego odrazu podchodzisz do tego w ten sposób że jak sie zacznie być "Tracker'em" to już sie to bedzie robiło do emerytury :?:
Ponoć to wciągający zawód, ale przecież (teoretycznie :D ) można zająć sie czymś innym choćby po kilku latach szoferowania.
Ja np przynajmniej narazie mam w planach spróbować jazdy większym kalibrem, jak sie przyjmie to zostane przy tym, a jeśli nie to bede próbował dalej, tylko co ... ? tego jeszcze niewiem :wink:

_________________
Kręcić kierownicą każdy może, czasem troche lepiej, czasem troche gorzej.
Krajówka ...


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Ja to pisałem już wielokrotnie na tym forum obecnie robie prawo jazdy kat. C ale i tak od małego pasjonuje się autokarami turystycznymi. Idę obecnie na studia na kierunku Turystyka. W czasie studiów chce zdobyć odpowiednie kategorie i inne papiery a dodatkowo chcę mieć skończone studia. Myślę że kompletne prawko i skończone studia Turystyczne otworzą mi drogą i drzwi przy szukaniu pracy w wielu autokarowych biurach turystycznych. Dzięki temu jeżeli po paru latach
nie będę mógł wykonywać zawodu kierowcy będę miał wykształcenie które mi pomoże w życiu właśnie na wypadek różnych sytuacji życiowych.


Każdy wie że człowiek planuje ale i tak wszystko Pan Bóg układa....

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

ludzie to podobno gorszy ładunek niż konie :)

_________________
Krzysiek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
ludzie to podobno gorszy ładunek niż konie :)
Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Ty wolisz ciężarówki ja wole to. Ja chcem jeżdzić w białej koszuli po Europie ty nie. Od małego miałem okazje poznawać ten zawód i mnie to wkręciło. Lubię przebywać z ludzmi nie chce sam jeżdzić ciężarówką. Chociaż jak widzisz będe oprócz kat. D robił inne kategorie więc będe mógł zamienić jakby co pojazdy choć to nie będzie według mnie takie proste.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

ależ nie chodzi o ich charakter i osobowość ;)

to czysto techniczne podejście

po prostu z końmi jeździ się bardzo trudno /jeszcze trudniej jeździ się z trzodą chlewną/ bo słabo zwierz 'podparty' wiec bardzo łatwo przemieszczenie ładunku

z ludźmi jeździ sie jeszcze trudniej i jeszcze delikatniej trzeba :)


i w tym kontekscie jazda z np. 24 tonami kamienia to czysta przyjemność :)

_________________
Krzysiek


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

krecik czy myślisz że nie zdaje sobie z tego sprawy :?:

Jasne że wiem jaka ciąży odpowiedzialnosć to nie jest tak że ooo zobaczyłem fajnego Neoplana tydzień temu i sobie pomyślałem będe robił prawko na autobusy. Sporo się tym interesuję i wiem że to nie jest tak kolorowo wszystko.
Jest cała masa osób na tym forum którzy intresesują się ciężarówkami ja tym.

Choć myślę że duża częśc userów tego forum jest w tej chwili w gimnazjum i mają takie plany że jak będe miał 18 lat to robie prawka potem będe pomykał solówką albo zestaw i już. Bo jak widzę te duże ciężarówki z halogenami to czuje że to moje powołanie. Ale jest często tak że albo zrobią prawo jazdy pojadą w jedną trasę i się przekonają że to nie dla mnie lub zrobią B i na tym się zakończy ich przygoda z trakerstwem czy jak to się nazywa...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

:)

rób jak najszybciej kurs na przewóz osób,
zanim sie zmieni


kategorie D sobie dorobisz do tego w przyszłosci

_________________
Krzysiek


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
ludzie to podobno gorszy ładunek niż konie :)
tez tak uwazam.a biala koszule wszedzie mozna zalozyc w ciezarowce tez :D


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Cytuj:
ludzie to podobno gorszy ładunek niż konie :)
tez tak uwazam.a biala koszule wszedzie mozna zalozyc w ciezarowce tez :D
Taa jasne powiedz mi jaki kierowca ciężarówki założy spodnie od garnituru, białą koszule z krawatem czy pantofle.... :?:
Z tym trzeba się urodzić polubić bardzo dostrzec swego rodzaju urok a mogę nawet napisać że powołanie do tego trzeba mieć. Znam wielu takich kierowców co jeżdziło na rejsówkach autokarami ale wnerwiał ich krawat biała koszula i ludzie mieli prawo jazdy C+E jeżdża obecnie na zestawach i są zadowoleni. To działa tak samo w odwrotną stronę.

Ty podchodzisz do tego w ten sposób trudno. Ciebie kręci jazda ciężarówką mnie to. Wole pojechać z ludzmi w Alpy niż jechać z cysterną pełną gazu do Szczecina czy Niemiec.
Ja nie krytekuje kierowców ciężarówek interesuje się też nimi bardzo lubię je podziwiać ale nie do tego stopnia aby je prowadzić. A ty widzę że się zgrywasz że jazda autokarem turystycznym to takie bagno.

Jak zauważyłeś robie uprawnienia na ciężarówki więc mogę się w każdej chwili przekwalifikować ale mam nadzieje że raczej nie skorzystam.

P.S wiesiu255 piękne autokary z twojego miasta jeżdzą do Belgii uwielbiam je oglądać jak przyjeżdzają do mnie często czekam też ich przyjazdu na mój dworzec...

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Cytuj:
Taa jasne powiedz mi jaki kierowca ciężarówki założy spodnie od garnituru, białą koszule z krawatem czy pantofle
Sam znam kierowce ktory w trase bierze koszule i spodnie od garnituru. W Holandii tez czesto widuje tak ubranych

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Cytuj:
Taa jasne powiedz mi jaki kierowca ciężarówki założy spodnie od garnituru, białą koszule z krawatem czy pantofle
Sam znam kierowce ktory w trase bierze koszule i spodnie od garnituru. W Holandii tez czesto widuje tak ubranych
Ok. Ale to są sporadyczne przypadki. Tak w ogóle powiedz po co komu tak się stroić do ciężarówki. W autokarze reprezentujesz wizerunek firmy i szacunek do pasażera swoim strojem a w ciężarówce po co to komu :?:

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lip 2007, 22:15
Posty: 2812
GG: 772271
Lokalizacja: Pudzików Woj. Łódzkie

Jako kierowca ciężarówki również reprezentujesz swoja firmę

_________________
Marianex podjedź no do przodu bo Grzeniu kiprował będzie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Misztal troche zbyt emocjonalnie podchodzisz. przedstawilem swoja opinie, nie oceniajac twojej. nie jestem zdania, ze kierowca autobusu to ktos gorszy czy lepszy. mi taka praca nie lezy i tyle.


Cytuj:
rób jak najszybciej kurs na przewóz osób,
zanim sie zmieni

kategorie D sobie dorobisz do tego w przyszłosci
I tak będzie musiał później zrobić kurs uzupełniający, jeżeli będzie miał już kurs na przewóz rzeczy, a prawo jazdy kat. D zdobędzie po 10.09.2008.
Cytuj:
Ja nim zacząłem kurs na kat. C to moja Auto - Szkoła wysłała mnie do lekarza medycyny pracy potem ona wysłała mnie do okulisty i laryngologa i na koniec na psychotesty. Dopiero potem dostałem zaświadczenie że mogę rozpocząć kurs.
Tak to właśnie powinno wyglądać. Ja robiłem "badania" przed kursem na kat. C, które wyglądały w ten sposób, że lekarz pobieżnie sprawdził mój wzrok, czy rozróżniam kolory oraz wypełniłem karteczkę gdzie były jakieś rubryki i wpisywałem czy mi coś dolega czy nie... także takie badanie to tylko pic na wodę i kasa na darmo. Powinno się iść od razu na psychotesty. Niedawno robiłem badania psychotechniczne do pracy na wysokości, obsługi suwnicy i wózka widłowego. Są to prawie takie same jak dla kierowców zawodowych więc mam pewność, że jest ok. Bez tego na pewno wolałbym najpierw pójść i się sprawdzić, a potem rozpocząć kurs na kat. C.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 cze 2008, 21:29
Posty: 809
GG: 6974206
Lokalizacja: PODLASIE

Cytuj:
Misztal troche zbyt emocjonalnie podchodzisz. przedstawilem swoja opinie, nie oceniajac twojej. nie jestem zdania, ze kierowca autobusu to ktos gorszy czy lepszy. mi taka praca nie lezy i tyle.
No i właśnie zrozumieliśmy się. Mi nie leży praca na ciężarówce tobie na autokarach turystycznych. I tyle w tym temacie.

_________________
Pozdrawiam MAN Lion's Coach :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 lut 2007, 20:39
Posty: 2088
GG: 1
Samochód: R420
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Cytuj:
I tak będzie musiał później zrobić kurs uzupełniający, jeżeli będzie miał już kurs na przewóz rzeczy, a prawo jazdy kat. D zdobędzie po 10.09.2008.
No ale co z tego?
Sugerowano mu zrobić teraz kurs na przewóz osób.

Ja mam w środe egzamin na C, nie mam dalszych planów, zastanaiwma sie czy na szybko nie zrobić teraz kursu na przewóz osób i sprawa bedzie załatwiona?

A potem jak rozumiem zamiast kursu na przewóz rzeczy bede musiał zrobić tylko kurs uzupełniający w zakresie przewozu rzecz?

dobrze to rozumiem? bo im wiecej czytam to forum tym wiecej mam wątpliwości ;-)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 sie 2008, 16:46
Posty: 37
GG: 6286774

Lol, nie zaglądałem tu dwa dni z powodu braku czasu a tu widzę że dyskusja rozwinęła się bardzo mocno :D
Misztal- popieram Twoje zdanie i bardzo podobają mi się Twoje plany.
Lubisz i interesujesz się autokarami od bardzo dawna tak jak ja ciężarówkami :D I jest jasne że teraz kiedy skończyłem odpowiedni wiek i zapracowałem kasę na kwalifikacje to będę robił wszystko aby ten zawód wykonywać.
Jak coś nie wyjdzie- wiadomo w życiu bywa ale przynajmniej nie będę miał do siebie żalu że to ja nawaliłem czy zrezygnowałem z kursów...
Kiedyś też zrobię prawo jazdy na D- warto je mieć ale wpierw na ciężarówki :D

_________________
Kat B- sierpień 2007
Wózki Widłowe, Europejski Certyfikat+ Wymiana Butli- grudzień 2007
Kat C- listopad 2008
Kat C+E- styczeń 2009
Kurs na przewóz rzeczy- zrobiony
Psychotesty- kwiecień 2009
Kat D- w trakcie:)
Czekam na ukończenie 21 lat (sierpień):):)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 gru 2007, 11:07
Posty: 394
Lokalizacja: podlasie

Cytuj:
Cytuj:
Misztal troche zbyt emocjonalnie podchodzisz. przedstawilem swoja opinie, nie oceniajac twojej. nie jestem zdania, ze kierowca autobusu to ktos gorszy czy lepszy. mi taka praca nie lezy i tyle.
No i właśnie zrozumieliśmy się. Mi nie leży praca na ciężarówce tobie na autokarach turystycznych. I tyle w tym temacie.
nie ma co do rozumienia. ja od poczatku to wiedzialem


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: