Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 12:51
Posty: 3
GG: 8181185

Witam! Jestem tutaj nowy ale moge powiedziec z doswiadczenia Volvo z tych wymienionych marek
goruje. Ostatnio kierowca ,ktorego spotkalem powiedzial Volvo to klasa wyzej.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Szwedzkie pojazdy slyna ze swojej wytrzymalosci wiec mysle ze jezeli chodzi o "wanienki" Volvo nie powinno sie bac przeladowan. Wiadomo ze wtedy szybciej zuzywaja sie elementy no ale albo jedno albo drugie. Co do cen czesci to sie nie orientuje ale podejrzewam ze do najtanszych nie naleza. Z wymiana nie powinno byc problemow bo Volvo troszke serwisow ma. O spalaniu nie ma co mowic bo zalezy naprawde od wielu czynnikow. Napewno Volvo to duza wytrzymalosc.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2008, 9:47
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Corolla e9/9xVolvo FH12
Lokalizacja: Orzesze

Eh teraz szef zaczyna wymyślać... a może Daf :?
Jak z serwisem Dafa? Jest ich dużo? Porównywalne z Volvo?

W ogóle to ślicznie dziękuję za zainteresowanie tematem :)


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

DAF ma dosyć dobrze rozwiniętą sieć serwisową, choć nie wiem czy może pod tym względem konkurować z Volvo :)

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 paź 2006, 11:54
Posty: 209
Lokalizacja: zgierz / k.Łodzi

ja wam powiem tylko tyle mojego taty znajomy śmigał nowym volvem chińczykiem teraz śmiga manem a jeszcze wcześniej jeździł actrosem i pytałem się go które auto z tych trzech by kupił a on odpowiedział że kupił by actrosa ponieważ najmniej pali z tych trzech wymienionych a jeśli chodzi o elektronike to w mp2 jak i chinczyku czy manie tga są problemy tylko zima gdy jest bardzo zimno i gdzieś woda sie dostanie lub para ale nie są to problemy takie żeby zaraz jechać do serwisu więc wydaje mi sie
ze kolega powinien kupić autko w jak najlepszym stanie technicznym a nie patrzeć na markę takie jest moje skromne zdanie pozdrawiam :D

_________________
.....::::Wchodzę Po Schodkach I Wytaczam Na Drogę Moje 40 Ton::::.....
B:15-01-2010r.
C:12-04-2010r.
C+E:09.09.2010r.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2008, 9:47
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Corolla e9/9xVolvo FH12
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
ja wam powiem tylko tyle mojego taty znajomy śmigał nowym volvem chińczykiem teraz śmiga manem a jeszcze wcześniej jeździł actrosem i pytałem się go które auto z tych trzech by kupił a on odpowiedział że kupił by actrosa ponieważ najmniej pali z tych trzech wymienionych a jeśli chodzi o elektronike to w mp2 jak i chinczyku czy manie tga są problemy tylko zima gdy jest bardzo zimno i gdzieś woda sie dostanie lub para ale nie są to problemy takie żeby zaraz jechać do serwisu więc wydaje mi sie
ze kolega powinien kupić autko w jak najlepszym stanie technicznym a nie patrzeć na markę takie jest moje skromne zdanie pozdrawiam :D
Wiesz kolego o spalanie się także rozchodzi ale jednak to nasze auto musi być mocne. Rozmawialiśmy z "naszymi" przewoźnikami i Volvo chwalili, im nowsze tym więcej elektroniki czyli mogą być problemy z drobiazgami ;/


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 cze 2007, 14:23
Posty: 82
GG: 525619
Samochód: Żukardini Malardo
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna[WPI]

nie mam za bardzo czasu na czytanie postów kolegów i koleżanek co napisali ale według mnie najlepsze jest VOLVO po pierwsze jest najbezpieczniejsze, po drugie mają całkiem atrakcyjny wygląd, po trzecie VOLVO ma całkiem przestronną i wygodną kabinę i jest produkowane w Szwecji a Szwedzi to bardzo kulturalny i wspaniały naród wiem bo moja siostra mieszka w Szwecji i czasem do niej jeżdżę także kończąc uwazam że najlepsze jest VOLVO

_________________
Or trucking, or die...
Like a drifter I was born to walk alone...
B - 4.11.2010r
C - 24.02.2012r


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 paź 2006, 20:52
Posty: 196
GG: 90800
Samochód: Romet V8 4.3 TDI
Lokalizacja: POS

Cytuj:
nie mam za bardzo czasu na czytanie postów kolegów i koleżanek co napisali ale według mnie najlepsze jest VOLVO po pierwsze jest najbezpieczniejsze, po drugie mają całkiem atrakcyjny wygląd, po trzecie VOLVO ma całkiem przestronną i wygodną kabinę i jest produkowane w Szwecji a Szwedzi to bardzo kulturalny i wspaniały naród wiem bo moja siostra mieszka w Szwecji i czasem do niej jeżdżę także kończąc uwazam że najlepsze jest VOLVO
nie mam za bardzo czasu na czytanie postów kolegów i koleżanek co napisali ale według mnie najlepszy jest JELCZ po pierwsze jest najbezpieczniejszy - kabina jest wysoko, po drugie mają całkiem atrakcyjny wygląd, po trzecie Jelcz ma całkiem przestronną i wygodną kabinę i jest produkowane w Polsce, a Polacy to bardzo kulturalny i wspaniały naród wiem bo mieszkam w Polsce i czasem po niej jeżdżę także kończąc uważam że najlepszy jest JELCZ.

Jak do jasnej $&*&@#$% można oceniać samochód na podstawie tego, jacy ludzie mieszkają w kraju gdzie się go produkuje ??

_________________
Tiry na tory, lokomotywy w pokrzywy
Jeśli nie chcesz wiedzieć jak rozpocząć inwestowanie w trakcie studiów i zapewnić sobie finanse na całe życie to nie klikaj....
Tutaj też nie klikaj :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Posty: 84

Volvo gdyby paliło tyle co Scania i miało tak pojemne zbiorniki paliwa jak Daf byłoby najlepszą ciężarówką :wink:.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Volvo gdyby paliło tyle co Scania i miało tak pojemne zbiorniki paliwa jak Daf byłoby najlepszą ciężarówką :wink:.
Do tego miało wnętrze projektowane przez Niemca to już w ogóle kul... Ale to już wykracza poza "normalność", każda ciężarówka ma swoje większe lub mniejsze wady. IMO Volvo to jest najlepsza ciężarówka jeśli chodzi o szefa, zaś Actros jeśli chodzi o kierowcę :P.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Ostatnio zmieniony 01 sie 2008, 20:45 przez Bajzel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2008, 9:47
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Corolla e9/9xVolvo FH12
Lokalizacja: Orzesze

Koledzy szef zakupił już samochód. Zdecydował sie na coś mniejszego i starszego (wiadomo kasa) aby pójść na rękę klientom indywidualnym.
Kupił Volvo FH12 z 1998 roku.
Tak więc dziękuję za pomoc i mam nadzieję, iż ten temat pomoże jeszcze kiedyś innym osobom mającym podobne dylematy :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:
Volvo gdyby paliło tyle co Scania i miało tak pojemne zbiorniki paliwa jak Daf byłoby najlepszą ciężarówką :wink:.
Cytuj:

Do tego miało wnętrze projektowane przez Niemca to już w ogóle kul... Ale to już wykracza poza "normalność", każda ciężarówka ma swoje większe lub mniejsze wady. IMO Volvo to jest najlepsza ciężarówka jeśli chodzi o szefa, zaś Actros jeśli chodzi o kierowcę :P.
Też się nie zgodzę skoro Actros jest najbardziej oszczędnym autem z całej 7. Mój szef woli MB :mrgreen:


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2595
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Tak, ale serwis Mercedesa jest droższy i z tego co sam doświadczyłem wolniejszy od serwisów Volvo (być może tylko tutejsze), Volvo to moim zdaniem też auto prestiżowe wśród ciężarówek - aczkolwiek każdy ma prawo mieć swoje zdanie i Twojego także nie podważam, tym bardziej, że 'przepadam' za Actrosem :mrgreen:

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 mar 2008, 9:47
Posty: 21
GG: 0
Samochód: Corolla e9/9xVolvo FH12
Lokalizacja: Orzesze

Cytuj:
Tak, ale serwis Mercedesa jest droższy i z tego co sam doświadczyłem wolniejszy od serwisów Volvo (być może tylko tutejsze), Volvo to moim zdaniem też auto prestiżowe wśród ciężarówek - aczkolwiek każdy ma prawo mieć swoje zdanie i Twojego także nie podważam, tym bardziej, że 'przepadam' za Actrosem :mrgreen:
Myśmy zawsze przepadali za Man'ami a padło na Volvo. Mocne autka i tyle :)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Tak, ale serwis Mercedesa jest droższy i z tego co sam doświadczyłem wolniejszy od serwisów Volvo (być może tylko tutejsze), Volvo to moim zdaniem też auto prestiżowe wśród ciężarówek - aczkolwiek każdy ma prawo mieć swoje zdanie i Twojego także nie podważam, tym bardziej, że 'przepadam' za Actrosem :mrgreen:
Zależy z jakiego serwisu korzystałeś. Wg mnie ceny są porównywalne. A co do szybkości pracy najlepszy serwis MB jest w Ołtarzewie, a Volva w Kutnie. Przejedz się kiedyś Volvem do Jeżewa to zmienisz zdanie o serwisach MB :mrgreen:
Co do prestiżu Volva to się zgodzę, żeby tylko paliły jak MB to auto idealne. Jest Volvo i reszta ciężarówek.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: