Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 paź 2007, 9:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Witam, mam takie pytanie, otóż posiadając kategorie C, chciałbym ją rozszerzyć do C+E, kurs skończyłem miałem już jeden egzamin niezdany i później wyjechałem na Wyspy. Tutaj musiałem wymienić prawko na brytyjskie z kilku powodów (m.in. dużo tańsze ubezpieczenie na prywatne auto oraz to że policja patrzy życzliwiej). Teraz mam problem bo mam egzamin ustalony na to C+E i nie wiem jak to sie ma do zagranicznego prawka, tzn czy je pokazuje w WORDzie, i poza tym jak pójdę odebrać polskie nowe i im oddam brytyjskie?? Dodam że moje polskie zostało odesłane do mojego wydziału komunikacji właściwego ze względu na adres zamieszkania czyli tam gdzie było wydane.
Druga sprawa, wrócę do UK i znowu musze wymienić na brytyjskie i co im powiem w DVLA jak zapytają "A gdzie masz to co Ci daliśmy"?


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 9:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 wrz 2007, 13:00
Posty: 154
Lokalizacja: wisła

wiesz mi sie wydaje że jeśli Twoje stare prawko wysłali po wymianie w UK do PL to u nas pewnie będzie tak samo i to angielski wyślą tam gdzie je wymieniałeś-tak mi się to wydaje logiczne ale najlepiej jak zadzwonisz do wydziału komunikacji i zapytasz

_________________
gdzieś w unii


Post Wysłano: 27 cze 2008, 13:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 11:58
Posty: 20
GG: 4815936

witam kolegę kselu1, nie było mnie trochę...
Powiem tak ja miałem podobny problem...
Kat. AB zdałem w Polsce, potem prawko wymieniłem w Anglii i przyleciałem do Polski zdawać kat C.
Nie ma z tym żadnego problemu jeżeli tylko egzamin na kat. B był zdany w Polsce.
Angielskie prawko mogłem wymienić na polskie ale obliczyłem, że mi się nie opłaca. Zdawałem na kategorię C mając angielskie prawko. Musiałem je przetłumaczyć u tłumacza przysięgłego no i ksero załączyć (koszt 30zł) i z dowodem osobistym lecisz do WORDu i to wszystko. (jak by się Ciebie pytali ile czasu jesteś w Polsce to mów, że więcej niż 185 dni... taki przepis inaczej nie możesz zdawać egzaminu)
Po zdanym egzaminie wymieniłem prawko na polskie i zabrano mi angielskie.... tylko, że nie chciano wziąć "counter part" i teraz nie wiem czy przy wymianie na angielskie nie bedę miał jakichś problemów... to się okaże w przyszłości... Z tego co pamiętam ja powiedziałem paniom w u. komunikacyjnym, że moje prawko zostało tu przysłane to się zdziwiły i powiedziały, że one nic nie mają... dlatego też zdecydowałem się przetłumaczyć.
P.S. Dziś zdaje na kat E (27.08.08 o 16) ale mam streeeesa! ale mniejszego niż na C (bałem się strasznie, że pod prąd pojade! )


Post Wysłano: 27 cze 2008, 20:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2007, 22:31
Posty: 411
Lokalizacja: Kielce/Ipswich

Zdałem CE jak byłem w święta na polskim, wziąłem nowe polskie i dalej jeżdżę na naszym. Faktycznie jest ciężko z ta strona, szczególnie na krzyżówkach i na pustej drodze, bo jak sa samochody to sie jedzie jak wszyscy:P
ale jakkolwiek dzięki


Post Wysłano: 28 cze 2008, 0:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 11:58
Posty: 20
GG: 4815936

a to spoko! no właśnie spory problem miałem jak nie było ruchu... dojeżdżam do ronda a tam pusto i nie wiem w którą walić! z boku instruktor ale przecież się nie zapytam tak oczywistej rzeczy bo by mnie chyba wykopał... a tak się tylko zapytał dlaczego aż tak wolno na rondo wpadam... aha no i zdałem dziś E i jak mi kiedyś pisałeś ( pamiętam ) to nasze doświadczenie się nie liczy w Anglii, wiec będę atakował wyspy od razu! I kto wie może się spotkamy gdzieś tam na trasie!
P.S. ( Mając na myśli " będę atakował wyspy" mam na myśli albo z Polski tylko Anglia albo z Anglii i tylko Anglia, albo Anglia ale z innego kraju (Holandia, Norwegia, Szwecja) ale ciągnie mnie do Anglii niesamowicie, na pewno nie pieniądze... :)
take care m8!


Post Wysłano: 11 lip 2008, 11:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 cze 2008, 11:52
Posty: 130
GG: 3686521
Lokalizacja: Kielce

Zaraz, czegoś tu nie rozumiem. Wy mieliście prawka angielskie i podwyższaliście kategorię w Polsce ??

A co jeśli chciałbym na odwrót. Tzn np. E/C zrobić w Anglii. Jest to możliwe ? I jak tam wygląda egzamin na E/C ??

Pozdrawiam


Post Wysłano: 12 lip 2008, 15:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2008, 11:58
Posty: 20
GG: 4815936

Cytuj:
Wy mieliście prawka angielskie i podwyższaliście kategorię w Polsce ??
dokładnie
Cytuj:
A co jeśli chciałbym na odwrót. Tzn np. E/C zrobić w Anglii. Jest to możliwe ? I jak tam wygląda egzamin na E/C ??
Myślę, że to działa w obie strony chociaż wiem, że jeżeli prawko na B było zdawane w Anglii i chcesz robić C w Polsce to musisz przebywać min 175 dni w Polsce i zdać dodatkowe testy tak mi pani w urzędzie komunikacyjnym powiedziała..

Co do Anglii to mało wiem na ten temat ale mój znajomy mi powiedział, że prawko zrobiła mu firma, C+E za 1700 funtów. Co ciekawsze on wtedy miał dopiero 19 lat!!! Prawko E możesz robić sześć miesięcy po zdaniu C w wieku 18 lat! Jest to tak zwany YDS (young driving scheme) ale nie jestem na 100% pewien wiec poszukaj sobie informacji,
Mój znajomy ciąga ładunki do 150 ton (Volvo FH12 8x2, 580 koni chyba) z licencja STGO 3 (a jest 1,2,3,4,5,) ADR to koszt ok 500 funtów.
Pod tym adresem masz sporo przydatnych informacji:
http://www.learndirect-advice.co.uk/hel ... rofile287/

Myślę, że chociaż w małym stopniu pomogłem trochę


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: