Strona 1 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 550 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 cze 2007, 16:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Cysterny asenizacyjne przeznaczone są do wywozu nieczystości płynnych. Znajdują również zastosowanie przy wywozie innych mediów: odcieki z wysypisk śmieci, krew zwierzęca i inne. Cysterny mogą być mocowane do ramy samochodu jak i mogą pracować na samochodach hakowych.
Kilka zdjęć z mojej kolekcji

Obrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Ostatnio zmieniony 02 mar 2008, 20:30 przez Kamil, łącznie zmieniany 2 razy.

Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 16:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Mój tata jeździł kilkoma Jelczami 315 i 325 oraz 417 w wersji 4x2. Obsługiwał także dwa Mercedesy NG, jeden 6x2, drugi 4x2 oraz Mana M90. Do tego zapachu szło się przyzwyczaić, ale drogi którymi jeździł były w tragicznym stanie,szarpanie ciężkich wężów, bramy w które ciężko było wjechać i stan techniczny samochodów. Później, po modernizacji oczyszczalni ścieków, każdy kierowca miał elektroniczny chip, który otwierał zawór w wylewie. W sumie przepracował 6 lat wożąc szambo, okazjonalnie wodę z zalanych budynków i krew zwierzęcą.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 11 lis 2007, 1:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2007, 0:15
Posty: 9
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Witam
Poniżeej przedstawiam zdjęcia aut mojego wujka.
W swoim taborze ma beczki o pojemności 6,5m3 , 10m3 , 2x14m3 oraz zestaw cs+naczepa (22m3 i 33m3).
Powiem wam że też na początku myślalem że ten biznes sie kończy ale widząc po moim wujku to auta jak by mogły to by i 24godziny na dobe jjeździły a obsługuje nimi stacje benzynowe, bary,centra logistycznie, masarnie, winiarnie itp. Z reguły jest tak że tylko ten najmniejszy samochód obsłguje damki prywatne, reszta to firmy w których musi być dzień w dzień i to czasem kilka razy (np. jeszcze 2lata temu Grill Bar Górski w polichnie - 3-4x22m3 w 1dniu)

Parę słów o tej najwjększe naczepie posiada ona 2 osie skrętne pierwszą i ostatnią, beczka jest napełniane nie podciśnieniem a hydtaulicznie (tzn sie wlewaod góry)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2007, 14:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lis 2007, 21:16
Posty: 96
GG: 2073976
Lokalizacja: Koszalin

Koledzy a powiedzcie na cysternie do wywozu nieczystości jest potrzebna tablica ADR?,bo często widzę u mnie ciągnik z beczka i na cysternie ma tablice adr,ale nie pamiętam dokładnie numeracji ale zaczyna sie od 3
Pozdro.

_________________
elo elo


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lis 2007, 14:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2006, 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: Białobrzegi

Kolego Carm na samochody asenizacyjne nie jest potrzebna tablica ADR :wink: Miało wejśc prawo że samochody asenizacyjne powinny posiadac ADR ale obecnie czegoś takiego nie ma. A w twoim przypadku to moze byc beczka przerobiona z jakiejś cysterny albo coś podobnego;) Albo niektóre samochody mogły służyc dawniej do przewozu oleju przepracowanego ;) Ja posiadam takiego mercedesa przerobionego właśnie z cysterny do przewozu oleju przeprowadzonego ;) I tak dla ciekawości kupiłem go właśnie koło Koszalina hehe :wink: Pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 22 lis 2007, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 20:21
Posty: 932
Lokalizacja: Łódź/Wieluń

W niektórych krajach cysterny asenizacyjne mają oznakowania informujące iż transportowany ładunek jest ładunkiem zakaźnym. Czasami cysterny asenizacyjne wykorzystuje sie tez do transportu przepompowanych ładunków niebezpiecznych np. w przypadku katastrofy ekologicznej. Z tego co pamiętam to polskie pojazdy nigdy nie były przystosowane do takich działań ale pojazdy zachodnich producentów tak. W Polce jak narazie nie ma obowiazku aby przy transporcie fekaliów stosować oznakowania ADR.


Post Wysłano: 28 maja 2008, 22:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 30 maja 2006, 18:00
Posty: 503
GG: 7138832
Samochód: Jelcz-Scania
Lokalizacja: Tarnów

Kolejna cysterna z okolicy.

Obrazek

_________________
Szybszy, nie znaczy lepszy.
B,C,E


Post Wysłano: 03 lis 2008, 22:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 kwie 2008, 1:32
Posty: 3
Samochód: mercedes-benz 1120 scania 94d
Lokalizacja: Tarnów

Troche histori :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Tak się jezdzi dwusetką http://www.youtube.com/watch?v=Cy5exRXdIG4
A tak Jelonkiem http://www.youtube.com/watch?v=zbtXT00V ... re=related


Post Wysłano: 10 mar 2009, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 lut 2006, 12:52
Posty: 19
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

hornet świetne fotki, ale nie wszystkie pojazdy są asenizacyjne, niektóre z nich służą do transportu wody w odległych stepach Rosji.


Post Wysłano: 17 cze 2009, 19:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Najlepsza firma w Olsztynie ma tą Scanię, oraz drugą identyczną, tylko, że z silnikiem 420 konnym i skórzaną tapicerką w środku.
Obrazek
Być może będę nią jeździł, więc porobię trochę fotek.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Post Wysłano: 20 cze 2009, 16:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2009, 23:07
Posty: 3
GG: 0

Witam kolegów. Mam pytanie, czy macie w swoich beczkach przegrody? Bo nabyłem 10tyś litrów bez przegród i zastanawiam sie czy wstawić jedną czy dwie. Czy jezdząc bez przegród mocno buja. Poradzcie jak to w praktyce wyglada.
pozdr.


Post Wysłano: 20 cze 2009, 21:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2006, 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: Białobrzegi

Ja widziałem w Mercu z beczką 8,5m3 była zamontowana demaga i była chłodzona powietrzem nie wiem mozliwe ze to była starego typu pompa. Przegrody jak najbardziej są wskazane , przy pełnej beczce nie odczuwa się ruchu płynu natomist przy 3/4 napełnienia szarpie strasznie samochodem. W piśmie wydanym przez ministra w sprawie wymagać do cystern asenizacyjnych jest napisane ze do beczki do 5m3 nie trzeba przegrody powyżej powinny być montowane , do beczki 10m3 powinny być dwie według rozporządzenia . ;) Pozdrawiam

_________________
Mercedes1520
Mercedes 809
Scania 93


Post Wysłano: 02 lip 2009, 14:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2009, 23:07
Posty: 3
GG: 0

Witam.
Mam pytanie Jakie są skutki przelania pompy (Słupsk) chwila nieuwagi i pompa się prawie zadusiła. Czy oprócz spuszczenia wody ze zbiornika cos jeszcze trzeba zrobić? Czy pompa wymaga jakiegoś przeglądu? pytam ponieważ jestem w temacie od niedawna
z góry dziekuje i pozdr>


Post Wysłano: 03 lip 2009, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2006, 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: Białobrzegi

Przy pompie słupska czy innej bez zabezpieczeń może zajść taka sytuacja ze pompa stanie dęba. Pospuszczać z odstojników włączyć ją na pusto zeby pochodziła wydmuchała ciecz i naszedł olej, najlepiej zrobić to w miare krótkim czasie od przelania, nie zostawiać na dłuzej bo pordzewieje w środku, łożyska szlag trafi. W najgorszym wypadku po przelaniu może złamać się nawet łopatka, czy jakiś kamyk moze porysować gładź cylindra ;)

_________________
Mercedes1520
Mercedes 809
Scania 93


Post Wysłano: 12 lip 2009, 9:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2009, 18:35
Posty: 629
GG: 0

Cytuj:
Witam.
Mam pytanie Jakie są skutki przelania pompy (Słupsk) chwila nieuwagi i pompa się prawie zadusiła. Czy oprócz spuszczenia wody ze zbiornika cos jeszcze trzeba zrobić? Czy pompa wymaga jakiegoś przeglądu? pytam ponieważ jestem w temacie od niedawna
z góry dziekuje i pozdr>
Nie masz tej kulki w beczce? Gdy woda ją podniesie, kulka zamyka tak jakby zawór i nie przelejesz, ludzie kilka groszy to kosztuje... Nie wiem o jaką pompę chodzi, ale ja mam na oby dwóch samochodach Demag Witing`a i czy przeleje czy nie to w ogóle nie ma żadnego znaczenia, jadę do następnego klienta i od razu but, na 800-1000 obr i samo wydmucha ;)

Aha, kolego tam nie ma prawa wpaść kamień, sitko jest takie, że tylko czysta woda do niej wleci, nie wiem jak jest w tych waszym pompeczkach ;)


Post Wysłano: 06 lis 2009, 20:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2008, 20:59
Posty: 165
GG: 0

Może znacie namiary na firmę ,w której można kupić kompletny osprzęt do beczki 10m3 nie koniecznie nowy.


Post Wysłano: 06 lis 2009, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lut 2009, 21:52
Posty: 94
Samochód: stare ale jare
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Spróbuj tu; http://www.komunalfull.admoto.pl/ http://www.poj-met.pl/Info/oferta_samochody_pojazdy.php Kolego Kurot jesteś nieoceniony w pomocy,też przymierzam się do tego interesu i byłem niezdecydowany :?: -dać do złożenia beczke firmie czy samemu :idea: ,ale teraz majac wymiary zbiorników mysle że z pomocą ślusarza-hydraulika sami złożymy.Koledzy powiedżcie czy pompa T529 spokojnie wystarczy do 10m3 beczki?


Post Wysłano: 06 lis 2009, 21:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 sie 2006, 10:58
Posty: 27
Lokalizacja: Białobrzegi

Ja osobiście mogę polecić firmę Hydro-Truck, posiadają kompletne osprzęty do beczek asenizacyjnych, montaż (także u klienta), przystawki odbioru mocy itp. http://www.hydrotruck.pl/kontakt.html

_________________
Mercedes1520
Mercedes 809
Scania 93


Post Wysłano: 11 lis 2009, 0:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2009, 0:08
Posty: 3
GG: 0

Koledzy zastanawiam się czasami jak niektórzy rejestrują te pseudo beczki asenizacyjne.
My posiadamy zarówno oryginalne auta asenizacyjne jak i wykonane osobiście przez nas.
Staramy się wzorować na tych oryginalnych zabudowach,zeby te auta ładnie wyglądały i dobrze się je prowadziło.
Ale kiedy patrze na niektóre samoruby jeżdżące po naszych drogach to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
Teraz widzę że najbardziej modne jest założenie czegoś na kształt beczki asenizacyjnej[zazwyczaj z jakiegoś starego zbiornika o dużej średnicy bez otwieranej dennicy na jakiś ciągnik siodłowy]PARODIA samochodu asenizacyjnego.
Nie wiem czy niektórzy z tych ludzi mają kiepski wzrok czy brak myślenia.
Nastepna sprawa to takie auto w razie zważenia przez krokodylków jest na 100% przewalone na tylnej osi.
A tak coś pozytywniej to beczki w oryginalnych zabudowach zazwyczaj mają do 180 cm sredncy
Najlepsze pompy to Demag i Becer[niestety drogie,nawet używki,o nowe lepiej nie pytać]
Wszelkiego rodzaju zabezpieczenia przeciwprzelewowe,filtry i bańki przelewowe mozna kupić bez problemu
Jeden z kolegów polecał firmę komunalfull,wedlg mojej opini to szkoda tam oglądać aut.
Byłem tam kilka razy,gość ładnie odmaluje auta tyle że stan beczek i pomp to szkoda gadać.


Post Wysłano: 11 lis 2009, 12:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2009, 20:38
Posty: 2
GG: 7809165
Samochód: RÓŻNE

Ja widziałem wyrób gościa z pod bielska robi na beczkach dwustronnie cynkowanych oryginałach i bardzo fajnie to wygląda. Fajny osprzęt cała góra nówka chyba mam nawet jakieś foto.

O jest

Obrazek
Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 50 [ Posty: 997 ] Przejdź na stronę 1 2 3 4 550 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: