Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 13 kwie 2008, 15:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2007, 22:46
Posty: 14
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Witam mam zamiar kupić Notebooka i co jeszcze musze dokupić żeby działał mi jako nawigacja, jaką wgrać mape na europe w języku polskim ?? To ten notebook: http://www.nokaut.pl/laptopy/acer-trave ... 51g16.html


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 20:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 paź 2006, 20:42
Posty: 27

Czesc

Rok temu kupilem Acera 3693 i jak do tej pory dziala rewelacyjnie, dzis to juz stary model ale jesli chodzi i parametry jest dobry.
Dokupilem do niego odbiornik Navibe na USB ( na bluta bezprzewodow troche sie wahalem brac bo trzeba ladowac baterie) jest on chyba jeszcze na chipsecie Sirf starII a dzis juz sprzedaje sie z niby lepszym Sirf starIII - kosztuje na allegro ok 100 zl

Co do map to najlepszy na europe jest Map&guide 13 - jednak w standarcie nie ma pilota (prowadzenia glosowego i sygnalizacji manewrow) potrzebna jest instalacja dodatku o nazwie Map&guide Travellbook. Najlepsza mapa i pokrycie, ma prawie wszsytkie punkty POI potrzebne zawodowemu kierowcy ; stacje, serwisy,parkingi, terminale do wykupu oplat autostradowych, i wiele wiele innych.
To program dla profesjonalistow z branzy - moze obliczac koszt przejazdu po autostradach, ZA CIEKAWA FUNKCJE mozna tez uznac automatyczne pobieranie informacji o korkach i innych utrudnieniach w ruchu ale tylko gdy mamy podlaczony komputer do internetu

Uzywam rowniez najnowszego Autoroute with gps locator 2007 - na Polske jest kiepski bo sa tylko glowne drogi, europa zachodnia i stare kraje Uni maja dobre pokrycie, czasem zawodzi rozmazujac mape - najczesciej na najwiekszym powiekszeniu.

Na Polske dobra jest AutoMapa - to polska firma, czesto aktualizuja mapy i wypuszczaja nowsze wersje.

Mam jeszcze kilka map zainstalowanych na lapku ale ich nie uzywam bo te ktore wymienilem wystarczaja


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 22:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 mar 2007, 22:46
Posty: 14
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Dziękuje kolego naprawde mi pomogłeś tylko myśle żeby poszukać anteny na USB ,zawsze bardziej pewna na kablu tak mi sie wydaje. Jeszcze raz dziekuje :D


Post Wysłano: 13 kwie 2008, 22:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 paź 2006, 20:42
Posty: 27

Ok nie ma sprawy.

Jak masz jakies pytania to pisz.

Map&guide sporo kosztuje (nawet 2 tys euro) i raczej jest nieosiagalny w legalny sposob przez kierowcow.
Nie bede tutaj pisal jak mozna zdobyc nielegalnie te programy bo to niezgodne chyba z regulaminem.

Ja z poczatku jezdzilem na autoroute i jakos sie do niego przyzwyczailem, jednak uzywalem nawigacji i dalej uzywam tylko aby odnalez docelowe miejsce rozladunku/zaladunku a nie do jazdy po autostradzie.

Moze ktos jeszcze sie wypowie na ten temat i porowna programy jak sie sprawuja na drogach


Post Wysłano: 11 maja 2008, 16:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 lut 2008, 21:51
Posty: 21
GG: 3110645

ja swojego czasu jak nie miałem palmtopa to jezdziłem z laptopem i miałem urządzenie navibe na kabel usb i nie trzeba sie było bawić z bateriami a program to używałem kilku ale dla mnie najlepsza jest automapa i osobiście uważam że nie ma lepszego i dokładniejszego programu

pozdrawiam


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: