Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 31 mar 2008, 22:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2008, 13:48
Posty: 37
GG: 6690415
Lokalizacja: Krajno

Witam mam problem. Volvo jest z 1999 roku. Wogóle nie ma mocy, co może być przyczyną, miał nawet lekki problem bez załadunku. Ciśnienie oleju cały czas jest na max, nawet gdy silnik się rozgrzeje, wyskakuje również jakiś dziwny błąd związany z temp (chyba) oleju coś kolo 2000 stopni. Może być uszkodzony czujnik temp. i ciśnienia oleju???A i są zmienione opony byly 65-tki a teraz sa 80-tki. Czy duża jest utrata mocy przy takiej zmianie opon?? Prosze o pomoc!!!


Post Wysłano: 31 mar 2008, 23:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

No i kolego masz rozwiazanie !! Auto sie stało słabe przez to ze załozyliscie takie wielkie koła !! Nigdzie nie szukaj przyczyny bo tkwi ona w kołach . Auto masz zapewne LOW DECK całkiem inne przełozenia w moscie i gdy dostał takie koła jak sie rozpedzi to idzie jak szalone ale pod mała góreczke słabnie nawet na pusto . To jest cała przyczyna . Zmien koła spowrotem na normalne i bedzie ok albo wymien mosty tylni. Wiem bo mam Magnume Low Deck i juz raz zrobilismy tak samo jak wy to sie nie dało jechac takie liche auto bylo a 480 koni.
pozdrawiam


Post Wysłano: 01 kwie 2008, 13:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2007, 21:35
Posty: 129

zalecam i tak wymianę czujnika temperatury i ciśnienia oleju (dwa w jednym) koszt ok 900zł w serwisie(częsta usterka w tych modelach)


Post Wysłano: 01 kwie 2008, 23:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Cytuj:
No i kolego masz rozwiazanie !! Auto sie stało słabe przez to ze załozyliscie takie wielkie koła !! Nigdzie nie szukaj przyczyny bo tkwi ona w kołach . Auto masz zapewne LOW DECK całkiem inne przełozenia w moscie i gdy dostał takie koła jak sie rozpedzi to idzie jak szalone ale pod mała góreczke słabnie nawet na pusto . To jest cała przyczyna . Zmien koła spowrotem na normalne i bedzie ok albo wymien mosty tylni. Wiem bo mam Magnume Low Deck i juz raz zrobilismy tak samo jak wy to sie nie dało jechac takie liche auto bylo a 480 koni.
pozdrawiam
Kompletna bzdura. Moj ojciec lata Premiumka 420dci.Ona tez była low deck tylko ze załozylismy normalne koła i idzie dalej jak burza.A jak nie zauwazyles to kolega pisal o zmianie opon z 65 na 80 a nie o wymianie kol na wieksze!!!!!!!!!!! Czytaj uwaznie posty!!!

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Post Wysłano: 02 kwie 2008, 15:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Człowkieku z choinki sie urwałes ??!! Chyba ze koła to dla Ciebie nie to samo co opony skoro tak piszesz !! A co do tego ye wz tak zrobiliscie to napewno jest auto slabe i mi tu kitu nie wciskaj chyba ze nie macie LOW DECk tylko normalna a przy zakupie miala male kolo zalozone .


Post Wysłano: 02 kwie 2008, 17:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 gru 2005, 14:59
Posty: 317

Cytuj:
Cytuj:
No i kolego masz rozwiazanie !! Auto sie stało słabe przez to ze załozyliscie takie wielkie koła !! Nigdzie nie szukaj przyczyny bo tkwi ona w kołach . Auto masz zapewne LOW DECK całkiem inne przełozenia w moscie i gdy dostał takie koła jak sie rozpedzi to idzie jak szalone ale pod mała góreczke słabnie nawet na pusto . To jest cała przyczyna . Zmien koła spowrotem na normalne i bedzie ok albo wymien mosty tylni. Wiem bo mam Magnume Low Deck i juz raz zrobilismy tak samo jak wy to sie nie dało jechac takie liche auto bylo a 480 koni.
pozdrawiam
Kompletna bzdura. Moj ojciec lata Premiumka 420dci.Ona tez była low deck tylko ze załozylismy normalne koła i idzie dalej jak burza.A jak nie zauwazyles to kolega pisal o zmianie opon z 65 na 80 a nie o wymianie kol na wieksze!!!!!!!!!!! Czytaj uwaznie posty!!!
Ty a 65 na 80 to na mniejsze zamienił nie? Kolega CYCU napisał dobrze. Że to przez wymianę opon. Niestety będziesz musiał zmienić na 65 spowrotem.

_________________
...::: VOLVO :::...
PL, CZ, SK, UA, D, F, LT, H, RO, SLO, I, RSM, A


Post Wysłano: 02 kwie 2008, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 mar 2008, 13:48
Posty: 37
GG: 6690415
Lokalizacja: Krajno

Dzięki koledzy!! Zmieniliśmy narazie ten czujnik i jak przejedzie jakąs trase to sie zobaczy...


Post Wysłano: 02 kwie 2008, 23:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 19 gru 2007, 0:23
Posty: 109
GG: 10480858
Samochód: 440 dxi
Lokalizacja: Pniewy

Cytuj:
chyba ze nie macie LOW DECk tylko normalna a przy zakupie miala male kolo zalozone .

tak kolego ona nie była Low Deck tylko miala male kola zalozone a na tyle nadal ma.Dzisiaj sie wypytalem o wszystko staremu i juz wiem.Sory moj błąd każdemu sie zdarza!!!

_________________
Uczeń Technikum Logistycznego ;)


Post Wysłano: 03 kwie 2008, 19:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 17:08
Posty: 221
GG: 0

Spoko Kolego nic sie nie stało. :)


Post Wysłano: 03 kwie 2008, 23:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1597
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Po zmianie z 80 na 70 auto jest dużo,dużo mocniejsze a jak Ty z 65 poszedłeś na 80 to nie używaj ostatnich dwóch biegów :)
Bedzie dużo słabszy

Co do wywalonego zegaru ciśnienia na max - walnięty czujnik (w podrobie ok 100zl ) ale nie wiem czy jest jakiś myk przy zakładaniu (zalać olejem czy jak) bo już 4 czujnik w ciągu 1,5 roku mam .

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: