Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 24 lut 2008, 13:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 lis 2007, 21:34
Posty: 128
Lokalizacja: poznan

Może lepiej nie mówić bo mnie wyśmiejecie, tak 20 - 25 tyś, chyba nic ciekawego się nie kupi za to.


Post Wysłano: 24 lut 2008, 17:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Może lepiej nie mówić bo mnie wyśmiejecie, tak 20 - 25 tyś, chyba nic ciekawego się nie kupi za to.
To na pewno będzie na hamulcach bębnowych (zresztą ja osobiście takie wolę) i ok. 95-96 roku.W takim razie trzeba się po prostu nabytkowi ewentualnemu przyjrzeć.Czy nie pokrzywiony, czy nie ma spawów i wzmocnień tam gdzie nie powinno ich być.Sugerowałyby przeciążanie.Podłoge obejrzeć tak z góru jak od dołu.Klient nie premiuje przewozu dodatkiem za nowy rocznik, więc bez obaw.Ja po zakupie zdjąłbym bębny.By wiedzieć ,ze będzie czym hamować, a przy okazji przejrzeć łożyska oraz wymienić w nich smar.Przy okazji będzie wiadomo że jest.

_________________
ego


Post Wysłano: 25 lut 2008, 11:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Osobiście polecam naczepe TITAN lub FRUEHAUF dość wytrzymałe naczepy jak na polskie drogi lub coś może polskiego Zasław? też są dobre :)


Post Wysłano: 25 lut 2008, 15:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 lut 2007, 2:23
Posty: 80
Lokalizacja: Elbląg

W dziale Giełda masz Kronke za 17tyś.


Post Wysłano: 25 lut 2008, 19:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 11:07
Posty: 83
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Maz/podl

Jaką naczepe chłodnie polecacie z lat 94-96 ? Na co patrzeć przy zakupie ?

_________________
Usuwanie ograniczenia mocy/adblue Scania


Post Wysłano: 26 lut 2008, 0:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 wrz 2006, 16:50
Posty: 1136

Emilos patrz 3 posty wyżej :wink:


Post Wysłano: 26 lut 2008, 17:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 sie 2007, 17:56
Posty: 118
GG: 112549
Lokalizacja: Szczecin

Obiecane fotki Wieltonki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Pozdrawiam

PrusaX


Post Wysłano: 25 mar 2008, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2007, 15:41
Posty: 44

A jakie opinie macie na temat naczep Van Hool :?:
I może ktoś mi wytłumaczy różnice w rodzajach osi: SAF, ROR, BPW i inne jeżeli są.
Jak wyglądają kwestie ewentualnych napraw określonych osi :?:


Post Wysłano: 26 mar 2008, 10:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Posty: 84

Osie tylko saf potem bpw bo mają małe łożyska, saf ma duże są mniej obciążone wolniej się wyrabiają, a ror to ostatni złom zwłaszcza kupując używana naczepę.


Post Wysłano: 26 mar 2008, 11:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Osie tylko saf potem bpw bo mają małe łożyska, saf ma duże są mniej obciążone wolniej się wyrabiają, a ror to ostatni złom zwłaszcza kupując używana naczepę.
Niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę w kolejności, ale minusem SAF-a w stosunku do BPW jest dla mnie to ,że by zdjąć bęben, to trzeba zdjąć go razem z piastą (samemu dość ciężko,a jeszcze trudniej w drugą stronę) i dopiero "od tyłu" odkręcić nakrętki mocujące go do piasty.Czasem bywa to trudne.Wygodniej jest w drugim wypadku ,gdzie po zdjęciu koła i odkręceniu śrub zabezp. można zsunąć sam bęben.Potem ewentualnie piastę.To ma jednak znaczenie wyłącznie wtedy, gdy mamy zamiar sami się pod naczepą wyginać :)

_________________
ego


Ostatnio zmieniony 26 mar 2008, 22:15 przez ego, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 26 mar 2008, 12:15

Cytuj:
Mi dziś podbili namiar na Kögela serii Fox.

Taka 'tania' linia Kögela za firanke wychodzi 73-80tys zł netto, wiec faktycznie 'tanio'.

Czy ktos siś orientuje jak z jakością tych Kögelek ? Niby już od 2006 roku są na rynku wiec chyba są już jakieś informacje.
Osobiście ściągałem Fox-a z Chocenia z Czech. Jakość wykonania tej naczepy... jest dla mnie wątpliwa zwłaszcza co do kłonic, które nie są ryglowane w sposób pewny i solidny (mam na myśli firankę) w porównaniu do Maxx-a.
Niewątpliwie rama FOX-a jest sztywniejsza (nie gnie się przy maksymalnym obciążeniu) co miało miejsce w MAXX-ach.
Osie mają tą samą nośność co SAF-y (w naszych Kogelkach wszystkie osie to osie SAF-a).
Niemniej jednak osobiście poleciłbym MAXX-a. Może i droższy, ale wydaje się być solidniejszy.


Post Wysłano: 26 mar 2008, 20:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 wrz 2007, 17:44
Posty: 576
GG: 1695456
Lokalizacja: Warszawa

dzięki, bardzo cenne uwagi :)

_________________
Krzysiek


Post Wysłano: 28 mar 2008, 18:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lis 2007, 20:05
Posty: 56
Lokalizacja: pomorskie

Cytuj:
Mi dziś podbili namiar na Kögela serii Fox.

Taka 'tania' linia Kögela za firanke wychodzi 73-80tys zł netto, wiec faktycznie 'tanio'.

Czy ktos siś orientuje jak z jakością tych Kögelek ? Niby już od 2006 roku są na rynku wiec chyba są już jakieś informacje.
Kogel tak ale nie fox bo to czeski wynalazek.Osie nie wiadomo skąd a i zabudowa to wielka niewiadoma.Jak Kogel to tylko niemiecki pewny i sprawdzony sprzęt.

_________________
dafffik


Post Wysłano: 29 mar 2008, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 paź 2005, 23:08
Posty: 1697
Lokalizacja: Chełmek

Osie w Fox'a...
Wyglada to dosc spokrewnione ze SAF'em albo na licencji albo cos przynajmniej tak mi to wyglada.


Obrazek

Ogolnie to jest jakas ekonomiczna wersja tej firmy widac po kazdym szczegole sprawia wrazenie takiej sprzed kilku dobrych lat zobaczcie sobie podpory, bandy boczne, tylny zderzak itp...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: