Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2008, 22:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 gru 2006, 20:54
Posty: 47
Lokalizacja: Czarna Dąbrówka

Post Wysłano: 15 lut 2008, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lut 2008, 19:21
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Man TGA

Post Wysłano: 16 lut 2008, 21:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2008, 20:53
Posty: 54
GG: 8193701
Lokalizacja: Stalowa Wola

Cytuj:
Panowie szukam niedrogiego ciągnika siodłowego. Nie mam doświadczenia w tym temacie bo do tej pory miałem średnie solówki i nie wiem na co zwracać uwagę przy ciągnikach.
Jaką markę polecacie? Co jest awaryjne a co nie?
Trafia mi się w dobrych kosztach Actros 1835 ale podobno to awaryjny model.
Dzieki z góry za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Rafał
Udziele się jescze raz szukasz taniego samochodu.Renówki są tanie ale jak byś miał kupować to Router z silnikiem Volvo lub Magnuma z silnikiem Volva,reszta jest awaryjna.Scani nie polecam zbytnio pod gabaryt.Gabaryt to Volvo lub Daf i żeby miał automata by kierowca się mógł szybko zebrać z miejsca.

_________________
http://www.btcdriver.yoyo.pl/pwn.php?ID=2146
Ten podemną chce lub jest kierowcą ciężarówki
\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/
\/\/\/\/
\/\/
\/


Post Wysłano: 16 lut 2008, 23:23

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Cytuj:
Panowie szukam niedrogiego ciągnika siodłowego. Nie mam doświadczenia w tym temacie bo do tej pory miałem średnie solówki i nie wiem na co zwracać uwagę przy ciągnikach.
Jaką markę polecacie? Co jest awaryjne a co nie?
Trafia mi się w dobrych kosztach Actros 1835 ale podobno to awaryjny model.
Dzieki z góry za podpowiedzi.
Pozdrawiam
Rafał
żeby miał automata by kierowca się mógł szybko zebrać z miejsca.
Ta i został z tyłu pod górkę.


Post Wysłano: 16 lut 2008, 23:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 sty 2008, 23:26
Posty: 281
GG: 3253512
Lokalizacja: kołobrzeg

Cytuj:
i żeby miał automata by kierowca się mógł szybko zebrać z miejsca.
Ale bezsens kolega szuka konia żeby przewieźć koparę ,albo inny sprzęt na odległość do 200km a tu dostaje propozycję jak się wkopać i zakopać.Przecież to ma po budowach jeździć a nie po autostradach!!!


Post Wysłano: 16 lut 2008, 23:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Cytuj:
Udziele się jescze raz szukasz taniego samochodu.Renówki są tanie ale jak byś miał kupować to Router z silnikiem Volvo lub Magnuma z silnikiem Volva,reszta jest awaryjna.Scani nie polecam zbytnio pod gabaryt.Gabaryt to Volvo lub Daf i żeby miał automata by kierowca się mógł szybko zebrać z miejsca.
Może odrazu dajcie koledze katalog nowych aut, niech sobie wybierze. :roll:
Polecałbym wszystkim zajrzeć do 1 i 5 postu.


Post Wysłano: 13 mar 2008, 2:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2006, 0:15
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź

No już kupiłem ciągnik. Nie obyło się bez problemów ale o tym niżej.
Wbór padł na dość mały pojazd MAN F2000 19.364 z 2000 roku.
Nie mam jeszcze doświadczenia w takich zestawach ale wydaje mi sie że będzie wystarczający.
Auto jest w idealnym stanie, nie eksploatowany w Polsce. W warsztacie stwierdzono przy obsłudze, że nic nie trzeba naprawiać, remontować itp co było dla mnie dużym zaskoczeniem. Jedynie trzeba wymienić wszystkie opony.

Wcześniej miałem na oku a nawet byłem zdecydowany na DAFa XFa 380 z 98 roku ale to oddzielna historia.
Ww. auto nawet zadatkowałem w serwisie DAFa DBK z Olsztyna. Miało być auto z gwarancją, w świetnym stanie z typowo eksploatacyjnym zużyciem zawieszenia, hamólców, zawieszenia kabiny i drobnych wycieków. Oczywiście wszystko w cenie (niezbyt okazyjnej ale auto z serwisu to przynajmniej pewne i sprawdzone :wink: ) miało być usunięte jak również wymiana opon napędowych. Problem też się ujawnił z piątym biegiem ale sprzedawca zapewniał że to kwestia wodzika a skrzynia na 100% jest ok. Głupi byłem i uwierzyłem :/ Gdy tylko wpłaciłem zaliczkę okazało się że jednak skrzynia jest do remontu i trzeba by dołożyć jeszcze 8000zł. Wtedy się rozmyśliłem ze względu na koszty jak również na to że nie chcę auta z zajechana skrzynią po remoncie. Uważam że świadczy to o ogólnym stanie całego auta. Poinformowałem DBK żeby się wstrzymali z naprawą bo ja takiego auta nie chcę i zgodzili się a ja zacząłem szukać innego auta. Ja wziąłem w leasing ww MANa a firma DBK teraz nie chce oddać zadatku.
Tym sposobem jestem lżejszy o 10000zł a wam wszystkim radzę omijajcie DBK szerokim łukiem. Nie ma sensu przepłacać za auto kupując w serwisie w nadzieji że jest sprawdzone i z pewnego źródła. Nic bardziej mylnego. Oczywiście nie mam zamiaru oddać oszustą mojich pieniędzy bez walki ale czuję że bez sądu sie nie obędzie.
Dobra koniec historyjki. Będzie ciąg dalszy na pewno.
Pozdrawiam
Rafał

_________________
www.autopomoc24.eu


Post Wysłano: 13 mar 2008, 9:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lip 2007, 18:41
Posty: 84

W Olsztynie tylko sprowadzają auta z zagranicy wyszukują oferty na giełdach typu mobile.de doliczają prowizję średnio 3000 euro często musisz wpłacić zadatek nawet nie widząc auta bo stoi w Holandii w komisie, a czy odzyskasz kasę to zależy co było zapisane w umowie wstępnej jeśli taka była.


Post Wysłano: 13 mar 2008, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
W Olsztynie tylko sprowadzają auta z zagranicy wyszukują oferty na giełdach typu mobile.de doliczają prowizję średnio 3000 euro często musisz wpłacić zadatek nawet nie widząc auta bo stoi w Holandii w komisie, a czy odzyskasz kasę to zależy co było zapisane w umowie wstępnej jeśli taka była.
To akurat nieprawda.Aut stoi na placu kllkadziesiąt.I z nich sie wybiera. A zaliczka.. Tu jest problem natury prawnej: była to zaliczka,czy zadatek?? Bo to ogromna różnica! Jedno się (teoretycznie) odzyskuje, drugiego nie! Szczegóły mozna sobie doczytać. Na tym polega wpłacenie tegoż, świadome,że wiem,że tych pieniędzy jeśli sie wycofam ,nie odzyskam.A druga strona ,jeśli się wycofa, zwraca mi to podwójnie.Ale to tak ogólnie.Ja w takim przypadku starałbym sie negocjować,na przykład na pół podzielenie kosztów.Dzięki temu mając auto ze skrzynią praktycznie nową.Albo wybranie innego auta.Poza tym, w umowie o przedplacie należalo zawrzeć punkt,że konkretnie wymienione usterki zostaną usunięte przez i na koszt sprzedającego.Na podstawowe podzespoły -z tego co wiem-DBK udziela półrocznej gwarancji.Trzeba patrzeć co się podpisuje.Niestety..

_________________
ego


Post Wysłano: 14 mar 2008, 11:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2006, 0:15
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź

problem polega na tym że powiedzieli mi przez telefon że mogę zrezygnować bez kosztów. W tym czasie znalazłęm inny samochód i kupiłem. Poza tym zapewniano mnie że skrzynia jest w świetnym stanie a do zrobienia jest tylko wodzik piątego biegu. Nie zdecydowałbym się na kupno auta z remontowana skrzynią.
Co do umowy to w zamówieniu jest napisane że to jest zalicznka

_________________
www.autopomoc24.eu


Post Wysłano: 14 mar 2008, 11:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Przyznam ,że jestem zdziwiony.Mialem do czynienia kilka razy z tą firmą i wrazenia były jak najlepsze.Interpretacji prawnej różnicy miedzy zadatkiem a zaliczką poszukam.Kiedyś wygrałem sprawę o zwrot, cóż ,kiedy kontrahent nie miał już z czego oddać..

_________________
ego


Post Wysłano: 14 mar 2008, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 kwie 2006, 0:15
Posty: 11
Lokalizacja: Łódź

dzisiaj jestem umówiony papugą, zobaczymy co powie :roll:

_________________
www.autopomoc24.eu


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: