Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 maja 2007, 18:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 maja 2006, 20:23
Posty: 51
Lokalizacja: Zielona Góra

Elo właśnie skończyłem Liceum Profilowane i mam zamiar jeździć w przyszłości truckami. I Zastanawiam się czy aktualnie w wojsku jest możliwość zrobienia prawa jazdy kategorii "C" i "C+E" Ponieważ nie wiem czy iść dalej do szkoły czy pójść na służbę.
Byłem już raz na komisji i mnie odroczyli do czerwca. I dali mnie na kierowce ponieważ mam prawo jazdy kategorii "B"

"Wosjko"? Nazwę tematu poprawiłem... /Rafał

_________________
Super Strona


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 18:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Już był poruszany ten temat.
viewtopic.php?t=5854&highlight=wojsko


Tytuł:
Post Wysłano: 03 maja 2007, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 kwie 2006, 20:12
Posty: 621
GG: 8765643
Lokalizacja: Lublin

Kolego u mnie w szkole czyli w Technikum Samochodowym WKU zamiescilo informacje ze poszukuja poborowych na kierowcow kat C. Wiec mozliwosc zrobienia C napewno istnieje a czy CE to nie mam pojecia.

_________________
"... gdy w przyszłości wnuk przy kominku zapyta mnie: Dziadku, a co Ty w życiu robiłeś??? Odpowiem, że to, co najbardziej kochałem - JEŹDZIŁEM ..."


Post Wysłano: 03 maja 2007, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Cytuj:
I dali mnie na kierowce ponieważ mam prawo jazdy kategorii "B"
Dadzą Ciebie na kierowcę dopiero jak będziesz miał iść do wojska.
A zanim to nastąpi to sytuacja w MONie może się zmienić z 10 razy. I dopóki nie bedziesz miał karty powołania do Wojskowego OSK (lub zaliczonych psychotestów) w ręku to nie masz żadnej pewności że będziesz w wojsku kierowcą.
Z idących do wojska z 70% posiada prawko kat.B (czasem nawet wyższe) - więc nie ma żądnej reguły, że ten co ma B w wojsku zrobi sobie C ... Bez względu na to co mówili Tobie na komisji lekarskiej.
W komisji lekarskiej są ludzie, którzy nie zajmują się sprawami przydziałów do poszczególnych JW i możecie już nigdy ich nie zobaczyć ...

Takie ich gadanie to "srali muchy bedzie wiosna ... " :wink:

Dopóki nie pójdziesz na badania psychotechniczne/lekarskie to możesz być każdym ...


Tytuł:
Post Wysłano: 04 maja 2007, 13:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2006, 16:11
Posty: 713
GG: 41206084
Samochód: SCANIA R420
Lokalizacja: Augustów

Całą prawde kolego emil napisałeś tak jak byś byl ze mną razem w MONie na szkołce w OSK w CSMW Ustka.

_________________
scania R-serie "Stronger than ever"

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
International Transport

Augustów najpiękniejsze miasto Polski


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 0:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 lut 2007, 21:44
Posty: 8
Lokalizacja: WIELKOPOLSKA

kategorię C w wojsku można zrobić napewno. Co do E to z tego co się orientowałem jak byłem w ZSW to skierowanie można dostać jedynie jesli podpiszesz kontrakt na żołnierza zawodowego :roll:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 9:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 mar 2007, 12:23
Posty: 130
GG: 0
Lokalizacja: Gdynia

Ale jedno jest pewne OSK wyszkoliło niejednego drajwera na tym forum Ja traiłem do OSK 95r tam zrobiłem C i dostaliśmy takie kwitki (pozwolenie wojskowe) i na tym papierku jezdziłem normalnie z przyczepą (OSK było jeszcze wtedy na Oksywiu w Gdyni).Potem jeszcze jeden powrót na OSK może to śmieszne ale w tamtych latach robiliśmy tygodniowy kurs na wielotony (po tym kursie mogliśmy jezdzić np jelczem ). W szóstym miesiącu służby pojechałem na miesiąc do Ostrudy na kurs na D ale tam niebyło panstwowego egzaminu znowu jakis kwit który był ważny tylko w wojsku .Teraz pewno nieoplaca im się szkolić ludzi jak slużba trwa tylko 9 mie


Tytuł:
Post Wysłano: 05 maja 2007, 20:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Cytuj:
Całą prawde kolego emil napisałeś tak jak byś byl ze mną razem w MONie na szkołce w OSK w CSMW Ustka.
Haha 8)
Tam "boczek" może kierowcę który mu podpadł przekwalifikować na dowolną specjalizację (przeważnie beton) :lol:
Cytuj:
.Teraz pewno nieoplaca im się szkolić ludzi jak slużba trwa tylko 9 mie
Wyobraź sobie teraz podczas tych 9ciu miesięcy robić C a potem jeszcze D - dobre pół służby minie.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 maja 2007, 12:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Moj znajomy zrobił prawo jazdy C zanim został powołany(zgłosił się na do wojska na ochotnika-na kierowce) było to prawie rok temu, wojsko mu sfinansowało kurs, a dopiero dziś idzie do wojska-z prawkiem w ręce.


Tytuł:
Post Wysłano: 08 maja 2007, 20:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 16:21
Posty: 225
GG: 0
Samochód: JELCZ 862
Lokalizacja: WŁOCŁAWEK

Dlatego lepiej robić w wojsku - a nie przed. Szkoda czasu na czekanie za biletem - 12 mcy w plecy. Po roku chłopak pójdzie do wojska i być może będzie takiego zdanie że zmarnował 21 miesięcy swojego życia.
Oczywiście nie każdy może być takiego zdania, ale na bank będą takie przypadki.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 20:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 kwie 2007, 17:13
Posty: 58
GG: 0
Samochód: fr

A ja pierd... Wojsko tych..... żaden śmierdziel nie bedzie mną rządził... za bardzo pyskuje jeszcze bym z dwa słowa za dużo powiedział i by mnie ostro sprali hehe .

Ja sobie sam robie prawko sam wyrzygam te 5000zł na c+e i inne papierki i sam pójdę na kierowce...
:mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 21:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2007, 21:36
Posty: 28

W Wojsku mozna zrobic tylko kategorie C i ewentualnie na kopraki i takiego typu sprzety. Jak chcesz isc na kierowce do wojska to pewnei dadzą ci jakiegos starego Stara i bedziesz smigal :D

_________________
Zawsze i wszedzie Volvo FH 12 najlepsze bedzie:D


Tytuł:
Post Wysłano: 14 maja 2007, 11:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Ja mam kat C zrobiłem sobie w cywilu teraz dostałem wezwanie do Woja i wysyłaja mnie na badania psychotechniczne do Szczecina i jak wypadna pozytywnie to bede kierowca w JW 1879 Trzebiatów :D . E w woju sobie nie zrobisz na 100% tak mi powiedział znojomy w WKU a jesli ci tak mowia to pewnie chca cie wrobic to potrzebuja ludzio do wojska i wciskaja kity komu sie da 8)


Post Wysłano: 17 sty 2008, 2:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2007, 16:28
Posty: 19
GG: 3789078
Lokalizacja: Lwówek WLKP

witam. widze ze dawno umiesciles ten post ale mam pytanie odnosnie 36 Brygady Zmechanizowanej w Trzebiatowie:) mozesz mi troszke opisac jak tam jest? bo dostalem bilet na 5lutego jako kierowca kat C


Post Wysłano: 17 sty 2008, 10:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 lip 2007, 16:36
Posty: 18
Lokalizacja: Parzymiechy

Kolega poszedł niedawno do wojska na kierowce. Powiedzieli mu że pójdzie na C ale bedzie mógł jeździć tylko w wojsku, żeby po wyjści mieć C to będzie musiał podpisać kontrakt na zawodowego przynajmniej na rok. Nie wiem ile w tym wszystkim prawdy gdyż teraz jak robiłem E to było przynajmniej 2 chłopaków co zrobili C. I nie wiem czy tylko oni tak jeździli ale a tego co widzialem jak wsiedli w te auta to była katastrofa.

_________________
http://kamikadze-team.ovh.org/forum/
http://www.kamikadze-team.ovh.org/


Post Wysłano: 17 sty 2008, 13:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 lis 2007, 16:28
Posty: 19
GG: 3789078
Lokalizacja: Lwówek WLKP

Ja radze zrobic tak jak ja to zrobilem. Jezeli chcecie isc do woja ale tylko na 9 miesiecy i chcecie byc tam kierowcami to najlepiej bedzie jezeli sami zglosicie sie na ochotnika ale zaznaczycie ze chcecie zrobic sobie kat C jeszcze w cywilu ale na koszt wojska. WKU placi za wszystko tzn za psychotesty wszelkie badania i tez zwraca koszt dojazdow.Mi udalo sie zdac za pierwszym razem i mam prawko juz na stale.


Post Wysłano: 17 sty 2008, 17:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2007, 11:11
Posty: 301
GG: 0

Mój tata w 89 roku dzięki wojsku zrobił kat. BCE :D Za swoją kase płacił tylko A :D A mój kolega też był teraz w wojsku...wyszedł na wiosnę....zrobił przed wojskiem na koszt woja C a w wojsku dali mu szansę zrobić CE na koszt MONu....Ale podobno takie sytuacje są nieliczne...


Post Wysłano: 19 sty 2008, 9:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 wrz 2006, 20:27
Posty: 92
Lokalizacja: zachodnipomorskie

Cytuj:
witam. widze ze dawno umiesciles ten post ale mam pytanie odnosnie 36 Brygady Zmechanizowanej w Trzebiatowie:) mozesz mi troszke opisac jak tam jest? bo dostalem bilet na 5lutego jako kierowca kat C
Widzisz kolego ja wtedy jak to pisałem miałem C tak jak koledzy pisali ze jak masz prawko to beda cie zwlekac i poczekasz sobie i ja tak czekałem w tym czasie zrobilem sobie C+E a ide tez 5 lutego ale do Szczecina JW2901. W Trzebiatowie to jest luz mieszkam z 15 km od tego miasteczka i wszyscy tak gadaja bo wszyscy tam byli


Post Wysłano: 12 lut 2008, 16:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 paź 2007, 22:43
Posty: 6

W zeszłym roku w lutym zrobiłem sobie kat.C w 1OSK Grudziądz. Na moim turnusie był to jedyny dostępny dla żołnierzy ZSW kurs. Możliwość zdobycia uprawnień na koparki i wózki widłowe (odpłatnie) była jedynie wzmiankowana, potem komenda wycofała się z tej oferty. Kurs kat.E czy instruktorski dostępny był tylko dla kadry i z tego co zdołałem się zorientować, jest wielu chętnych i pojawiają się niesnaski na tym tle. U mnie w kompanii pewnego kaprala szlag trafił kiedy dowiedział się, że na kurs E została skierowana kobieta - kapral, najmłodsza służbą...
Pozdrawiam.


Post Wysłano: 12 lut 2008, 17:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 sie 2006, 12:14
Posty: 110
GG: 3620097
Samochód: Astra GSi 16v
Lokalizacja: Legionowo

Teraz i tak maja wstrzymać już pobór i za 4 czy 5 lat ma już być armia zawodowa, wiec problem z głowy ;)

_________________
FRIC - transport i logistyka[/size]

Big wheels keep on turning...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 20 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: