Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sty 2008, 16:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2008, 15:50
Posty: 10
GG: 411079
Lokalizacja: Chorzele

Witam wszystkich panów i ewentualnie panie? Mam takich problemik po wymianie w Scanii sprzęgła z rana (po dłuższym postoju) ciężko jest włączyć bieg czuć jak ciągnie podczas włączania. Czy może być to przyczyna słabego odpowietrzenia, jeśli tak to jak mam skutecznie odpowietrzyć jeśli nie ma odpowietrznika w tej konstrukcji?


Post Wysłano: 16 sty 2008, 17:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 9:25
Posty: 69
GG: 4796735
Lokalizacja: Szczecin

słuchaj kolego weź klucz oczkowy 17 tylko krótki,przy siłowniku sprzęgła ją odpuszczaj jak odpowietrznik.nie każdy model skrzyni ma odpowietrznik


Post Wysłano: 16 sty 2008, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sty 2008, 15:50
Posty: 10
GG: 411079
Lokalizacja: Chorzele

Cytuj:
słuchaj kolego weź klucz oczkowy 17 tylko krótki,przy siłowniku sprzęgła ją odpuszczaj jak odpowietrznik.nie każdy model skrzyni ma odpowietrznik
Nie rozumiem za bardzo. Mam wciskać sprzęgło i odpowietrzać tą śrubą co jest do prowadzany hydrol. Tylko pytanie czy ten płyn jest tłoczony czy wysysany? A w ogóle to wina zapowietrzenia. Była zmiana tarczy na oryginał bo na podróbce szarpała .


Post Wysłano: 16 sty 2008, 18:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 9:25
Posty: 69
GG: 4796735
Lokalizacja: Szczecin

tak jeden musi pompować a drugi odpowietrzać,może docisk nierówno jest dociągnięty z jaką siłą go dokręcaliście?


Post Wysłano: 17 sty 2008, 23:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2008, 16:30
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: LĘBORK

Kolego mamy w firmie 2 scanie i przy remoncie sprzęgła zawsze odpowietrzamy od dołu.Popuszczasz odpowietrznik zakładasz przewód na niego który jest podłączony do zwykłej pompki od spryskiwacza drugi koniec w butelkę z płynem.Kilka sekund i masz sprzęgło odpowietrzone 100%.Z zwykłym odpowietrzaniem przeważnie jest tak że się napompujesz i nie ma efektów(nie jest to regułą).Spróbuj tym tym sposobem i daj znać.
Napisz jeszcze czy po długim postoju pedał jest miękki czy twardy.oczywiście bez powietrza w układzie.Jeżeli jest miękki i musisz podpompować parę razy żeby był twardy to jest zapowietrzony.


Post Wysłano: 17 sty 2008, 23:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 gru 2007, 9:25
Posty: 69
GG: 4796735
Lokalizacja: Szczecin

Piotr ale Kondziu pisze że ta jego skrzynia niema odpowietrznika, jest zasilanie i zaślepka na siłowniku.Ta metoda co sugerujesz jest super pod warunkiem że jest odpowietrznik


Post Wysłano: 19 sty 2008, 10:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 sty 2008, 16:30
Posty: 9
GG: 0
Lokalizacja: LĘBORK

Faktycznie nie doczytałem do końca jego postu.Niestety tak jak piszesz pozostało mu odpowietrzyć przewodem.


Post Wysłano: 19 sty 2008, 15:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 kwie 2007, 16:40
Posty: 1200
Lokalizacja: Bełchatów

Cytuj:
Cytuj:
słuchaj kolego weź klucz oczkowy 17 tylko krótki,przy siłowniku sprzęgła ją odpuszczaj jak odpowietrznik.nie każdy model skrzyni ma odpowietrznik
Nie rozumiem za bardzo. Mam wciskać sprzęgło i odpowietrzać tą śrubą co jest do prowadzany hydrol. Tylko pytanie czy ten płyn jest tłoczony czy wysysany? A w ogóle to wina zapowietrzenia. Była zmiana tarczy na oryginał bo na podróbce szarpała .
Minimum wybraźni, apeluję! Płyn WYSYSANY??? Pomijając wszystko, to stworzyć ciśnienie rzędu choćby 5 atm. jest problemem niewielkim.Ale tego rzędu podciśnienie, to już o wiele trudniejsza sprawa. Owszem, jest grupa sprzęgieł, gdzie po wciśnięciu pedału słoneczko jest "wyciągane" przez łożysko oporowe, ale to inna bajka.I nie widać tego z zewnątrz.
Sorry, jeśli zabrzmiało złośliwie.Nie tego chciałem.

_________________
ego


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: