Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość
Tytuł: Kategoria B+E
Post Wysłano: 07 lis 2007, 21:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2007, 20:56
Posty: 58
GG: 0
Samochód: ..

I moje pytanie brzmi co oznacza kurs na prawo jazdy b+e? bo B oczywiscie wiem ale to e?


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 21:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 wrz 2006, 23:43
Posty: 555
GG: 71830
Samochód: saicento z kratką
Lokalizacja: Bjalistoko

przyczepa

_________________
DAS IS DER UBERFALL!!!!
Jestem w kółku różańcowym WC, dbam o ojczysty język polski.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 21:27

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2007, 22:12
Posty: 11
GG: 0
Samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: okolice Olsztyna

Posiadając kategorię B możesz jeździć tylko z przyczepą lekką (do 750kg), natomiast kategoria B+E uprawnia do jazdy z przyczepami cięższymi niż 750 kg. Często ludze, którzy mają okazję jeździć traktorem, zamiast robić kurs na kategorię T, idą na kurs kategorii B+E - z prostej przyczyny - egzamin na B+E jest łatwiejszy, ponieważ nie ciągniesz przyczepy z osią skrętną, tylko ze sztywnym dyszlem.


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 21:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 lip 2007, 20:56
Posty: 58
GG: 0
Samochód: ..

Teraz rozumiem ! dziekuje :)


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 21:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

E czyli ciąganie np. lawet i kempingów. Jeżeli masz samo B to możesz ciągnąć przyczepę która nie ma większego DMC od masy własnej pojazdu ciągnącego i cały "zestaw" nie przekracza 3,5t. Mam nadzieje ze jest to zrozumiałe choć troche powikłane :mrgreen: :wink: 8)


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lis 2007, 23:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2006, 17:09
Posty: 159
Lokalizacja: RYPIN

Cytuj:

E czyli ciąganie np. lawet i kempingów. Jeżeli masz samo B to możesz ciągnąć przyczepę która nie ma większego DMC od masy własnej pojazdu ciągnącego i cały "zestaw" nie przekracza 3,5t. Mam nadzieje ze jest to zrozumiałe choć troche powikłane
Jestes kolego w błędzie :!: Możesz ciągnąć przyczepe lekką tzn o DMC max 750 kg , tak jak napisał kolega Caesar , i wtedy cały zespół pojazdów może przekraczać 3,5 t :!: Opisałem to dokładnie w innym temacie , jest to pewna informacja .

_________________
BEZ GWIAZDY NIE MA JAZDY...


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 19:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 mar 2007, 18:37
Posty: 139
GG: 1
Samochód: Daf Euro 6 SSC
Lokalizacja: Oława/okolice

Cytuj:
Jestes kolego w błędzie Możesz ciągnąć przyczepe lekką tzn o DMC max 750 kg , tak jak napisał kolega Caesar , i wtedy cały zespół pojazdów może przekraczać 3,5 t
Gdy mam samo B to przyczepa nie wiecej niz max 750kg tak jak napisałeś ale nie wiecej niz 3,5t razem z pojazdem ciągnącym. Oto mi chodziło w mojej wypowiedzi. A gdy ma sie dodatkowo E to można powyżej 750kg przyczepe ciągnąć. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lis 2007, 20:17

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2007, 18:25
Posty: 350
GG: 4604681
Lokalizacja: 50° 42’ 24,3” N 22° 24’ 38,8” E

Temat już mul;tum razy przerabiany na forum.
:arrow: Jeżeli DMC pojazdu ciągnącego wynosi 3,5T to masa przyczepki nie może przekraczać 750kg DMC
:arrow: Jeżeli DMC pojazdu ciągnącego wynosi np. 2T to masa przyczepy nie może przekraczać 1,5t DMC pod warunkiem że przyczepa nie jest dłuższa niż pojazd ją ciągnący.

Sprawa tachografu. Jeżeli auto zarejestrowane jest na firmę, niezależnie czy na przewóz własny czy transportową, pojazd ciągnący musi być wyposażony w tachograf. Jeżeli auto jest zarejestrowane na osobę fizyczna tachograf nie jest wymagany. Proste jak budowa cepa.

_________________
Każda maszyna jest warta tyle ile wart jest człowiek który ją obsługuje!!!

So Others May Live


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: