Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 16 sie 2007, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 sie 2007, 21:36
Posty: 1

Witam,
Jestem w trakcie otwierania firmy transportowej...
Na początek kupiliśmy 6 ciężarówek Mercedes Atego do 12ton i jeździmy dla firmy kurierskiej jako podwykonawcy...
Moje pytanie dotyczy dokumentów:
1. jakie dokumenty powinienem mieć firmie(pozwolenia, dokumenty pracowników itp. kser czy orginały?)
2. jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca (ksero czy oryginały)?
Czekam na rzetelna i szybką odpowiedź:)
Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 15:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2006, 9:04
Posty: 58
Lokalizacja: KIETRZ

nie wiem czy nie opłaci ci sie juz zatrudnic człowieka który bedzie pilnował tzw bhp ja płace 240 brutto miesięcznie ale mam szkolenia , papiery które kazdy pracownik musi miec w teczce i przy sobie i całą otoczke papierową dla pracowników , a możesz mi wierzyc na słowo jest tego MASA .


Tytuł:
Post Wysłano: 21 paź 2007, 17:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

w siedzibie firmy:
1. musisz mieć dokumenty pozwalające na prowadzenie działalności gospodarczej, czyli KRS, NIP, Regon.
2. musisz mieć dokumenty pozwalające na prowadzenie transportu zarobkowego, czyli certyfikat kompetencji zawodowej (oryginał jeżeli ma to właściciel, kopia jeżeli pracownik) i licencja.
3. dokumenty wynikające z umowy zawartej ze zleceniodawcą lub zlecenia transportowego, a tutaj będzie to OCP na sumą wymaganą przez zlecającego.

natomiast kierowca musi mieć:
1. dokumenty tożsamości pojazdu - dowód rejestracyjny,
2. dokumenty tożsamości kierowcy dowód - paszport,
3. dokumenty dopuszczające kierowcę do zawodu - prawo jazdy i zaświadczenia jakie wydaje mu pracodawca na podstawie dopuszczenia lekarza, testów psychotechnicznych i świadectwa ukończenia kursu na przewóz rzeczy.
4. OC - może być odpis, wszelkie pozostałe muszą być oryginałami.
5. dokumenty tożsamości ładunku - CMP, list przewozowy, faktura lub specyfikacja, tu mogą być kopie.
6. odpis licencji na prowadzenie transportu.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: