Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2007, 15:00
Posty: 66
Samochód: Mercedes Sprinter 312 D
Lokalizacja: Włocławek

Mam takie pytanko odnośnie prawa jazdy kat.B
No wiec tak jade nauka jazdy na jezdni o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach pod rugiej stronie jezdni stoi osoba przy krawężniuk na jezdni prawdopodobnie oczekuje na przejście.Czy w takim przypadku mam przepuścić taką osobę ??? Pytam żeby na egzaminie egzaminator mnie nie oblał za takie coś

_________________
Gdyby budowanie autostrad było nielegalne > To mieli byśmy w Polsce lepsze drogi niż w Niemczech


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 20:16

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 18 cze 2007, 19:26
Posty: 109
GG: 5995409
Samochód: E220 Coupe
Lokalizacja: Warszawa

hmmm... na egzaminie?? dopóki nie postawi stopy na jezdni nie musisz. Ale dobrze zaakcentować to, że widzisz pieszego zdjęciem nogi z gazu


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 gru 2006, 21:13
Posty: 34
GG: 7588525
Lokalizacja: Koźmin

Cytuj:
dopóki nie postawi stopy na jezdni nie musisz
Niby tak jest ale znam taki przypadek, że osoba została oblana.Dużo zależy od egzaminatora jeden uzna że nietrzeba a inny może Cię oblać. No to życzęszczęścia i powodzonka na egzaminie.Oby za pierwszym zdać :D

_________________
szczoder


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 21:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Mi instruktor mówił tak dopóki nie postawi nogi na jezdni to nie musimy go puszczać, bo może on tak stać do jutra. Ale jak tu koledzy mówili lepiej zwolnic i być przygotowanym do zatrzymania jeżeli tą nogę już postawi na jezdni.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 21:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

Pytałem siostry, która jest w trakcie robienia prawka B jak to teraz oficjalnie jest i powiedziała że masz obowiązek ustępowania pieszym z twojej prawej strony, a z lewej tylko gdy są już w trakcie przechodzenia(czyt. samochody jadące z naprzeciwka się już zatrzymały)


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 22:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 paź 2007, 21:22
Posty: 6
Lokalizacja: Włocławek

chudy pierwszy raz slysze taki przepis, ale sie nie kluc moze tak jest. A na egzaminie poprostu trzeba uwazac i jechac powoli kolo przejscia dla pieszych, mi na egzaminie zdarzylo sie zatrzymac i zaprosic pania z wuskiem do przejscia egzaminator nic na to nie mowil. Najwiecej zalezy na kogo trafisz, zdazaja sie tez normalni egzaminatorzy
Pozdrawiam i zycze szczescia


Adriana widze ze z jednych stron jestesmy i jeden WORD tym bardziej zycze powodzenia daj znac jak Ci poszlo

_________________
DIESEL kopci DIESEL czadzi DIESEL nigdy Cie nie zdradzi.


Tytuł:
Post Wysłano: 18 paź 2007, 22:53
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

Kolego mi instruktor mowil zeby sie lepiej zatrzymac i pozwolic przejec pieszemu :) Bo jak to okreslil: egzaminator bedzie mniej surowy w ocenianiu i uzna to jako zasade dobrego zachowania na dordze co dobrze o Tobie swiadczy i idzie na Twoja korzysc ;]

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
Mam takie pytanko odnośnie prawa jazdy kat.B
No wiec tak jade nauka jazdy na jezdni o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach pod rugiej stronie jezdni stoi osoba przy krawężniuk na jezdni prawdopodobnie oczekuje na przejście.Czy w takim przypadku mam przepuścić taką osobę ?
Trochę wprowadziliście kolegę w błąd, wcale że nie musi pieszego puszczać, co z tego że stoi przy krawężniku, pieszy nie może wszędzie przechodzić, wiadome gdy już będzie wtargnięcie pieszego na jezdnię wtedy musimy się zatrzymać ale to jest błąd pieszego, bo przechodzi w nie dozwolonym miejscu, samo zatrzymanie i puszczenie go może być błędem i zaliczone zostanie jako wstrzymywanie ruchu. Inna sytuacja gdyby to było skrzyżowanie bez pasów to wtedy pieszy ma pierwszeństwo i musi mu ustąpić gdy już wchodzi, to samo gdy wchodzi na pasy tez musimy mu ustąpić.


Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Cytuj:
Mam takie pytanko odnośnie prawa jazdy kat.B
No wiec tak jade nauka jazdy na jezdni o dwóch pasach ruchu w przeciwnych kierunkach pod rugiej stronie jezdni stoi osoba przy krawężniuk na jezdni prawdopodobnie oczekuje na przejście.Czy w takim przypadku mam przepuścić taką osobę ?
Trochę wprowadziliście kolegę w błąd, wcale że nie musi pieszego puszczać, co z tego że stoi przy krawężniku, pieszy nie może wszędzie przechodzić, wiadome gdy już będzie wtargnięcie pieszego na jezdnię wtedy musimy się zatrzymać ale to jest błąd pieszego, bo przechodzi w nie dozwolonym miejscu. Inna sytuacja gdyby to było skrzyżowanie bez pasów to wtedy pieszy ma pierwszeństwo i musi mu ustąpić gdy już wchodzi, to samo gdy wchodzi na pasy tez musimy mu ustąpić.
I tu sie mylisz. Pieszy wkraczający zdecydowanie nie ważnie w jakim miejscu czy to są pasy czy inna sytuacja kierujący pojazdem ma obowiazek przepuszczenia. Nie ma obowiązku przepuszczanie pieszego jesli nie wkracza na pasy.

Jesli oczekuje to nie musisz sie zatrzymywać.

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 mar 2007, 12:14
Posty: 570
GG: 9870144
Samochód: Scania R450
Lokalizacja: Kobierno/Kalisz

No wlasnie to zalezy od egzaminatora, bo moj kolega raz oblal za to ze przepuscil pieszego :/ A moja kuzynke oblal wlasnie za nie przepuszczenie pieszego ktory stal przy krawezniku :/ Wszystko zalezy jaki jest egzaminator...

_________________
"Ten, który boi się zdobywać jest skazany na porażkę" - Napoleon Bonaparte


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:39

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Może to zależy jaki jest ten pieszy bo jeżeli była by to osoba o ograniczonej sprawności ruchowej bądź osoba starsza to chyba masz obowiązek ją przepuścić... Proponował bym przejrzeć Kodeks dla pewności. :wink:


Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
I tu sie mylisz. Pieszy wkraczający zdecydowanie nie ważnie w jakim miejscu czy to są pasy czy inna sytuacja kierujący pojazdem ma obowiazek przepuszczenia.
Wcale że nie ma takiego obowiązku, przykład to wtargnięcie pieszego na jezdnię w niedozwolonym miejscu jak i oczywiście taka sytuacja może się wydarzyć na pasach gdzie wchodzi tuż przed pojazdem kończy się potrąceniami. Pieszy ma przywileje ale nie może wszędzie sobie wchodzić np: przechodzić przez autostradę czy drogę ekspresową. Kolego podał konkretny przykład i w tym przypadku nie musi przepuszczać pieszego. :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Może to zależy jaki jest ten pieszy bo jeżeli była by to osoba o ograniczonej sprawności ruchowej bądź osoba starsza to chyba masz obowiązek ją przepuścić... Proponował bym przejrzeć Kodeks dla pewności. :wink:
Nie zalezy to jaka osoba to jest. Ale jezeli bedziesz zauwazał podczas egzaminu takie zeczy o egzaminator bedzie dobry to tylki moze swiadczyć lepiej na towja kozyść. Egzamin to nie tylko sprawdzenie znajmosci przepisówi ich stosowania ale takżę kultury i sprawnosci poruszaniu się w ruchu miejskim.
Cytuj:
Cytuj:
I tu sie mylisz. Pieszy wkraczający zdecydowanie nie ważnie w jakim miejscu czy to są pasy czy inna sytuacja kierujący pojazdem ma obowiazek przepuszczenia.
Wcale że nie ma takiego obowiązku, przykład to wtargnięcie pieszego na jezdnię w niedozwolonym miejscu jak i oczywiście taka sytuacja może się wydarzyć na pasach gdzie wchodzi tuż przed pojazdem kończy się potrąceniami. Pieszy ma przywileje ale nie może wszędzie sobie wchodzić np: przechodzić przez autostradę czy drogę ekspresową. Kolego podał konkretny przykład i w tym przypadku nie musi przepuszczać pieszego. :wink:
No nie będe sie kłucił. Tak mie uczono i dzieki temu zdałem egzamin bez problemu więc jezeli tylko chialem pomuc. I nie wybiegajmy na jakies drogi ekspresowe czy autostrady bo wiadomo tylko osoba nie nrmalna by tam przechodiła. Poczytaj lepiej kodeks i zobaczysz, że nie możesz przejechać przed pieszym jeżeli on rozpoczyna wchodzenie na jezdnie.

A nie kłuce się przeciez że ma obowiżek przepuszczenia osoby która oczekuje na przejscie.

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 wrz 2006, 3:24
Posty: 109
GG: 6579088
Samochód: Mercedes W124 200D
Lokalizacja: Wałbrzych

Może to rozwieje jakieś wątpliwości:

Obrazek

Obrazek


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 10:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Cytuj:
Poczytaj lepiej kodeks i zobaczysz, że nie możesz przejechać przed pieszym jeżeli on rozpoczyna wchodzenie na jezdnie.
Art 13.1 "Pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, oraz z zastrzeżeniami ust 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych.
Art 13.3 Przechodzenie przez jezdnie poza przejściem dla pieszych jest dozwolone tylko pod warunkiem że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienie ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom.

Mam nadzieje że teraz wszystko jasne. :wink:


Ostatnio zmieniony 19 paź 2007, 11:01 przez driver18, łącznie zmieniany 1 raz.

Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 11:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lip 2007, 15:52
Posty: 223
GG: 0
Samochód: Rudy 102
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Cytuj:
Art 13.1 "Pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest zobowiązany zachować szczególną ostrożność, oraz z zastrzeżeniami ust 2 i 3, korzystać z przejścia dla pieszych.
Art 13.3 Przechodzenie przez jezdnie poza przejściem dla pieszych jest dozwolone tylko pod warunkiem że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienie ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom.

Mam nadzieje że teraz wszystko jasne. :wink:
Zgada sie ale to prowadzacy pojazd ma zachowac szczegulną ostrozność.
I liczyć sie ze 2 osoba ruchu może nie przestrzegać przepisów.

I nie wmawiaj mi ze jezeli osoba wchodzi na jezdnie w niedozwolonym miejscu moge se ja przejechać. Mam obowiazek zatrzymać pojazd i umozliwić jej przejście.

_________________
[B+E] [C] [C+E]


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 11:05
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 lis 2006, 17:01
Posty: 233
GG: 0
Lokalizacja: Małopolska Nowy Targ KNT

Szczególna ostrożność ma być stosowana zawsze, ale odbiegamy trochę od tematu, mieliśmy konkretny przykład, czy przepuścić czy nie, czy to może być zaliczone jako błąd, więc już wyjaśniliśmy. :wink:

_________________
TIR - Transport International Road


Tytuł:
Post Wysłano: 19 paź 2007, 13:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 lut 2007, 15:00
Posty: 66
Samochód: Mercedes Sprinter 312 D
Lokalizacja: Włocławek

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.Teraz bede wiedził jak sie zachować.Dziękuje i pozdrawiam :wink:

_________________
Gdyby budowanie autostrad było nielegalne > To mieli byśmy w Polsce lepsze drogi niż w Niemczech


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 18 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: