Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 25 lip 2007, 14:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2007, 13:48
Posty: 15
Lokalizacja: Lębork - Słupsk

Mam pewien problem . Otuz . Jezdzilem przez pewien czas Volvem FH 12 popsul sie i wlozyli mnie tymczasowo na scanie 114 :) . Tylko ze jest jedno ale Zaladowalem sie maslem (22 tony ) i wykopali mnie do austri pod wieden . Jadoc po tych gorkach moj 5 stopniowy retarder przestal dzialac :( Co moze byc tego przyczyna ?? to wina ladunku czy temperatury ?? ( latem 40 Stopni )

_________________
Volvo FH 16 / 2005 Rok 600 koni 6 stopniowy retarder :P 3 osie :) / ! :D Yea


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lip 2007, 14:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2005, 11:48
Posty: 201

Sprawdź poziom oleju w retarderze. Jeżeli jest go mało, retarder przestaje działać


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lip 2007, 14:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 lip 2007, 13:48
Posty: 15
Lokalizacja: Lębork - Słupsk

Olej norma :( PRoblem tkwi w tym ze dzwiek jego dzialania jest a tak naprawde Guiwno mi hamuje :(

_________________
Volvo FH 16 / 2005 Rok 600 koni 6 stopniowy retarder :P 3 osie :) / ! :D Yea


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lip 2007, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lut 2007, 9:02
Posty: 26
Lokalizacja: piotrków tryb

Poziom oleju jest najwazniejszy. Jezeli poziom jest ok, to sprawdz czujniki wody i oleju, moga byc walniete i dawac bledna informacje do sterownika.


Tytuł:
Post Wysłano: 25 lip 2007, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sie 2006, 13:25
Posty: 529
Lokalizacja: Zielona Góra

tam nie ma zadnego czujnika oleju.

Zobacz czy niewyswietla zadnych kodow (takze z ABS`u).
Co do temp. plynu chlodzacego to jezeli temp. podskoczy dosc mocno to automatycznie retarder przestaje dzialac. Czujniki temp. plynu masz na kolektorze obok skrzyni biegow (po prawej stronie na tej metalowej rurze). Moga byc przyczyna niedomagania.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 lip 2007, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 gru 2006, 18:40
Posty: 125
GG: 3796803
Lokalizacja: Zgierz

W naszej Scanii, Retarder przestał działać razem z ABS'em, jak się potem okazało na serwisie Scanii, był to zespsuty czujnik ABS'u na którymś z kół, przyczyna może być banalna i najprawdopoboniej pomóc będzie mógł dopiero serwis :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 09 sie 2007, 15:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 sie 2007, 15:22
Posty: 8
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Nie wiem jak jest w Scani, ale w reni miałem Intarder ZF-a 5-stopniowy i jak trochę skoczyła temperatura to automatycznie przestawiał się na minimum i tyle z tego było. posprawdzaj płyny ustrojowe i czujniki. a jak ci skacze temperatura to umyj chłodnicę i intercooler.


Post Wysłano: 09 sie 2007, 23:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2007, 23:49
Posty: 32

Cytuj:
Mam pewien problem . Otuz . Jezdzilem przez pewien czas Volvem FH 12 popsul sie i wlozyli mnie tymczasowo na scanie 114 :) . Tylko ze jest jedno ale Zaladowalem sie maslem (22 tony ) i wykopali mnie do austri pod wieden . Jadoc po tych gorkach moj 5 stopniowy retarder przestal dzialac :( Co moze byc tego przyczyna ?? to wina ladunku czy temperatury ?? ( latem 40 Stopni )


[ Dodano: Czw, 09.08.2007, 21:42 ]
a moze trzymaj nogi z daleka od pedalu sprzegla i gazu bo jak ich dotykasz w momencie wlaczenia intardera to ci nie dziala i bieg trzeba miec wlozony jak ci nic nie wyswietla na desce rozdzielczej to nie ma awarii

_________________
cas


Tytuł:
Post Wysłano: 02 wrz 2007, 17:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 cze 2007, 17:33
Posty: 87
GG: 5555902
Samochód: FH480
Lokalizacja: Białystok

Cytuj:
a moze trzymaj nogi z daleka od pedalu sprzegla i gazu bo jak ich dotykasz w momencie wlaczenia intardera to ci nie dziala i bieg trzeba miec wlozony jak ci nic nie wyswietla na desce rozdzielczej to nie ma awarii
hmm.. wtedy to raczej nie bedzie sie wyłączał
i tak na marginesie to w scani jest retarder (na olej)
a intarder to chyba jest elektryczny
a co do włączenia biegu, to właczony bieg wzmacnia działanie retardera bo retarder działa na wale.

Mi się wydaję że olej w retarderze jest już poprostu zużyty, skoro dzwięk działania jest, a nie ma błedów i dziwnych objawów, wysoka temperatura to by tylko nieznacze obniżyła skuteczność działanie retardera. A czy to stało nagle czy stopniowo przestał działąć?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: