Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 9:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 gru 2005, 16:06
Posty: 188
Lokalizacja: Dobre Miasto

"...jaki jest koń każdy widzi..." to przysłowie najlepiej ilustruje zaprezentowaną część Pawłowej kolekcji, ale i tak trudno powstrzymać się od słów uznania dla jej posiadacza. Aż wieżyć się nie chce, że to należy do kogoś w tak młodym wieku. Ciekawe modele, pomysłowy sposób ekspozycji, sympatyczny opis...
Brawo-jestem pod dużym wrażeniem!
Szczere gratulacje :!: :)

_________________
pozdrawiam
Przemek


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 11:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2006, 21:33
Posty: 217

Serdecznie dziękuję za zdjęcia Magnum. Ostatecznie przekonałeś mnie do zakupu tego modelu.
Choć nie przepadam za Mercedesami to bardzo spodobały mi się SK z Sovotransavto. Może to ze względu na bardzo ciekawy styl przedstawienia tych dwóch modeli.
Ciekawy też XF.
Naprawdę z przyjemnością przegląda mi się Twój temat, gdzie mogę nacieszyć oczy tak ogromną liczbą modeli.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 11:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 07 lut 2006, 19:31
Posty: 764
Samochód: Volvo FH 440
Lokalizacja: Meszna

Bardzo ciekawie to przedstawiasz, Daf z HZ bardzo ładnie się prezentuje. Również gratuluje tak pokaźnej kolekcji. Czekam na następne relacje z parkingu :)


Tytuł:
Post Wysłano: 09 kwie 2007, 15:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2434
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Na dobry początek ukłon w stronę mojego serdecznego przyjaciela Miha, który nakłonił mnie do prezentacji modeli,
Popatrz... aż mi wstyd, ze mogę skomentować Twoją przepiękną kolekcję dopiero teraz... Ilość modeli oraz pomysłowość i wykonanie ekspozycji zwala z nóg! Jestem pełen podzwiu i uznania!
Co do modeli - mnie najbardziej zainteresowały zestawy firm Hungarocamion, Sovtransavto i oczywiście PEKAES, samo F12 jest pięknym klejnotem zdobiącym Twoją kolekcję :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Wakacje już praktycznie rozpoczęte, więc wreszcie mam czas "bawić" się moimi modelami! :twisted: Wyciąganie z pudełek, oglądanie, ustawianie - to jest przyjemność! 8) Największym problemem "natury filzoficznej" jest zawsze wybór, które auta akurat tego dnia wyjadą z szuflad i innych zakamarków na parking...

Dziś wybrałem takie:
1. Renault Magnum 440 duńskiej firmy transportowej pod naczepą Blue Water, która to firma nawiązała w ostatnim czasie współpracę także z polskimi przewoźnikami i jest coraz częściej widoczna na naszych szosach (oraz u mnie przed domem, gdyż właśnie sąsiad ciągnie swoim Premium naczepy dla Blue Water :wink: ). Pierwsze w mojej kolekcji Magnum z 3 osiami, za to w prawdziwych ciężarówkach z państw skandynawskich 3 osie to dla ciągników siodłowych częsta konfiguracja...

Obrazek

Właśnie za takie szczegóły jak dokłądne odwzorowanie naczep lubię firmę AWM... Spójrzcie na znaczek Flexos, czy Schmitz Cargobull. Porównałem tę naczepę z oryginałem stojącym u mnie przed domem i dosłownie wszystko się zgadza z wyjątkiem braku małej żółtej naklejki zawierającej instrukcję mocowania na promie.

Obrazek

Obrazek

I jeszcze rzut oka na naczepę Schmitz...

Obrazek

[ Dodano: Wto, 19.06.2007, 21:48 ]
2. Volvo FH z AWM w barwach słynnej brytyjskiej firmy Eddie Stobart Ltd.

Obrazek

Obrazek

Zderzak pomalowany w charakterystyczne paseczki, osłony podwozia naczepy mające także ograniczać w pewnym stopniu zjawisko mgły wodnej, bo jak wiadomo opady to częste zjawisko w "deszczowej krainie" - widać, że to auto wywodzi się z firmy z Wielkiej Brytanii...

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 19 cze 2007, 23:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

3. I na koniec na dziś przez niektórych skrytykowany, a moim zdaniem zupełnie przyzwoity, model Herpy przedstawiający "dumę polskiego transporu międzynarodowego" czyli oczywiście śliczne Volvo z MoDo...

Obrazek

Po zlocie w Krakowie wiem już, że wygląd naczepy nieco nieaktualny: inna belka z oświetleniem i chlapacz tylny...

Obrazek

Obrazek

Muszę się przyznać, że w pełenej okazałości w skali 1:1 widziałem ten zestaw dopiero teraz w Krakowie, bo wcześniej widziałem "tylko" sam ciągnik na terminalu promowym w Świnoujściu jak odpływał do Szwecji, ale jechał pod zupełnie zwykłą naczepą.

Prawa strona auta przypadła mi chyba lepiej do gustu, głównie za sprawą tego rekina na drzwiach kabiny :D

Obrazek

Obrazek

I na koniec ogólny widok na Volvo... Ach, to jasne wnętrze :P

Obrazek

Pozdrawiam!

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 maja 2007, 20:01
Posty: 3
Lokalizacja: Wrocław

Cóż kolekcja naprawde piękna, z tego co widzę to parking w typowym niemieckim stylu :) Niemyślałeś o rozbudowie i upodobnieniu jego, do załóżmy parkingu arala na niemieckiej 2 z berlina do hannoveru? :D


Tytuł:
Post Wysłano: 20 cze 2007, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2006, 17:46
Posty: 99
Lokalizacja: Włodawa

Co do naczep AWM Paweł masz zupełną rację,jakoś mi bardziej przypadły do gustu naczepy w ich wykonaniu niż herpa.
Sam posiadam blue water,robi duże wrażenie zresztą jak i pozostałe.
Twoja kolekcja jest ciekawa,różnorodna.Każdy kolekcjoner kupuje modele te które uważa za stosowne i modobają mu się.
Gdzie zakupiłeś parking pod ciężarowe i czy jest on od spodu przyklejany jak to ma się z drogą asfaltową.


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lip 2007, 10:28

Czy ktoś nie wie jak zrobić żeby działały mi te zdjęcia


Tytuł:
Post Wysłano: 20 sie 2007, 22:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2006, 21:14
Posty: 99
Samochód: Renault Magnum 460 DXI E5
Lokalizacja: Poznań

Cytuj:
Cóż kolekcja naprawde piękna, z tego co widzę to parking w typowym niemieckim stylu :) Niemyślałeś o rozbudowie i upodobnieniu jego, do załóżmy parkingu arala na niemieckiej 2 z berlina do hannoveru? :D
Zgadza się, parking wygląda na typowy rastplatz jakich jest sporo przy niemieckich autostradach, także przy najlepiej mi znanej A2 Berlin-Hanover. Masz na myśli jakiegoś konkretnego Arala? Np. tego pod Schopsdorfem? Kiedyś chciałem zamontować logo słynnego autohofu Uhrsleben A2, gdzie także staje mnóstwo trucków z Europy Wschodniej (i gdzie rozdają reklamowe naklejki parkingu w kształcie znaku drogi 66), ale póki co tego nie zrobiłem.
Logo to wygląda tak:
Obrazek
Pewnie je znacie, bo jest przyklejone na wielu ciężarówkach...

Tymczasem pora na kilka nowych zdjęć z parkingu:
Na plac wjeżdżamy za Norwegiem z firmy Blomquist. Firma znana także z naszych szos, gdyż ma oddział w Zielonej Górze i stale zatrudnia kierowców do transportu międzynarodowego. W Polsce mają głównie Scanie z silosami albo firanami, a z Norwegii jeżdżą też DAFy oraz Volvo (FH oraz NH z silosem), a ostatnio także Iveco Stralis z silosami. Zestawy tej firmy często spotkać można na terminalu promowym w Świnoujściu albo na krajowej 3.
AWM więc wiadomo: ładnie opisana naczepa - logo Kogel na drzwiach...
Obrazek

DAF XF w pełnej okazałości:
Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: Pon, 20.08.2007, 22:05 ]
Kolejna firma znana z polskich dróg i kolejny DAF - Dutch Power! :twisted: 8)

Niemiecki Anhalt z cysterną podpiętą do DAFa CF - piękny widok:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Jest to jeden z moich najnowszych nabytków. Model oczywiście spod znaku Herpy. Zamierzam na nim jeszcze umieścić oznaczenia niebezpieczeństwa dla ładunku metanolu, które dołączone są do modelu do naklejenia samemu.

[ Dodano: Pon, 20.08.2007, 22:16 ]
Scania 113M-380 firmy przewozowej Nordan. Swego czasu w Świnoujściu spotkać można było zestawy tej firmy odpływające promami z Polski. Były identyczne jak ta Scania, z tym wyjątkiem, że przyczepy były 3-osiowe. Ciężarówki te miały norweskie rejestracje, a widywałem je w połowie lat 90.
Obrazek

Kierowca musi dbać o powierzony mu cenny ładunek żywności. Akurat majstruje coś przy agregacie przyczepy...
Obrazek Obrazek
Nikt chyba nie zaprzeczy, że Scanie serii 3 były piękne...
Obrazek

[ Dodano: Pon, 20.08.2007, 22:26 ]
Na koniec na dziś jeden z moich ulubionych modeli - Renault Magnum AE500 w barwach niemieckiego GTZ Transport. Warto zwrócić uwagę, że model ten pochodzi z samego początku lat 90., więc z czasu gdy zachodni przewoźnicy jeździli do Polski bardzo niechętnie a trasy do nas cieszyły się wśród zachodnich kierowców tylko i wyłącznie złą sławą, a już w tym czasie na burcie chłodni GTZ obok innych odwiedzanych krajów wymalowane było hasło "Polen" :mrgreen: Bardzo ładny zestaw, jeszcze L-ka z przodu 8)
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
POLSKA--->NORWEGIA--->POLSKA
POLSKA---> SZWECJA --->POLSKA

Renault Trucks


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: