Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 sie 2007, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 mar 2007, 22:02
Posty: 42
GG: 7354021
Lokalizacja: Lubartów

Witam! Ostatnio po podniesieniu kabiny w naszym Volvo zauważyłem że na obudowie głowicy są smugi oleju i to dość spore. Wygląda to tak jakby wydostawał sie on dziurami na śruby,albo spod uszczelki... Dzieje sie to tylko i wyłącznie z przodu silnika bo reszta obudowy jest zupełnie czysta. Nie wiem czy to drobnostka czy też coś podwaznego dzieje sie pod tą obudową? Prosze Was o pomoc bo ja jestem zielony w tych tematach... :(
Pozdro


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 21:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 20:13
Posty: 44
Lokalizacja: Legionowo

Najlepiej jak by było jak byś wymienił uszczelkę bo tak to będziesz miał ubytek oleju zbyt duży ale nic poważniejszego sie nie stanie chyba ze nie dolejesz w porę to możesz zatrzeć silnik


Tytuł:
Post Wysłano: 06 sie 2007, 21:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 cze 2007, 18:45
Posty: 57
Lokalizacja: Kalisz Pomorski

Jak sie leje mocno to wymień uszczelkę, drobny wyciek to norma w starszych samochodach i pamiętaj żeby nie dociągać na szpilkach bo sobie kłopotu narobisz :!:

_________________
skończy się diesel to i ja sie skończę


Tytuł:
Post Wysłano: 07 sie 2007, 10:44
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
Dzieje sie to tylko i wyłącznie z przodu silnika bo reszta obudowy jest zupełnie czysta. Nie wiem czy to drobnostka czy też coś podwaznego dzieje sie pod tą obudową? Prosze Was o pomoc bo ja jestem zielony w tych tematach...
Pozdro
Niedawno (3 tygodnie temu) mieliśmy podobną sytuację w Audi 80. Zmienialiśmy uszczelkę, ale nie wiedzieliśmy, że z tyłu głowicy jest taka półokrągła uszczelka, która nam wypadła. Po załozeniu własciwej uszczelki odpalamy samochód, a od zadniej strony głowicy z pod pokrywy wylatuje olej (jak z pistoletu do malowania). Szukaliśmy tej uszczelki, ale ostatecznie kupiliśmy drugą, założyliśmy, dolaliśmy ubytek oleju, autko śmiga jak nówka. Radzę sprawdzić, czy nie zgubiliście gdzieś półokrągłej uszczelki.

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Tytuł:
Post Wysłano: 11 sie 2007, 11:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lip 2007, 20:13
Posty: 44
Lokalizacja: Legionowo

eRKaZet#036 W volvie nie ma pół okrągłej uszczelki z tyłu to nie audi nie myśl sobie że wszystkie silniki są tak samo zbudowane :P


Tytuł:
Post Wysłano: 11 sie 2007, 21:21
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lis 2006, 18:57
Posty: 1697
Samochód: Opel Insignia ST
Lokalizacja: Spręcowo, ok. Olsztyna

Cytuj:
eRKaZet#036 W volvie nie ma pół okrągłej uszczelki z tyłu to nie audi nie myśl sobie że wszystkie silniki są tak samo zbudowane
Wiem, że nie wszystkie, ale to przykład, może akurat wypadła jakaś niewidoczna uszczelka. :wink:

_________________
Solaris Urbino 18 '17


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: