Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 05 lip 2007, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Mam takie pytanie, czasem mam propozycje jednodniowych wyjazdów ciężarówką raz to jest 100km raz 350 a czasem i więcej. Sprawa polega na tym że nie jestem zatrudniony w firmie która mi to proponuje, a auta urzywają sporadycznie. Nie jest to firma transportowa-auto mają na własne potrzeby. I tu właśnie jest moje pytanie, jak powinny wyglądać w świetle prawa moje dokumenty, jak wszyscy wiemy tych papierków troche jest, a wsumie wygląda to tak że jest telefon i trzeba w przeciągu godziny jechać.


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lip 2007, 23:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Niestety na potrzeby wlasne musisz byc zatrudniony nawet jak raz jedziesz. Firma transportowa moze na umowe zlecenie. Mialem juz taki przypadek. Jechalem ciezarowka rodzicow i ITD mnie zatrzymala. Mialem placic duza kare, ze nie bylem zatrudniony, udalo sie tym, ze zatrudnili mnie, ale z tygodniowym wyprzedzeniem na papierku i udalo sie uniknac kary. Normalnie to nie przejdzie, u mnie przeszlo bo bylem synem czyli rodzina i jakos przymkneli oko...


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 12:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Wystarczy, że będziesz zatrudniony np. na umowę zlecenie. Ja sam mam taki układ w pracy, że jestem na umowe zlecenie i nikt sie tego nie czepia, ostatnio była nawet kontrola ze starostwa i było OK. Firma wykonująca przewóz na potrzeby własne ma to do siebie, ze samochodem ciężarowym może jeździć KAŻDY pracownik posiadający odpowienie prawo jazdy + psychotesty. Czyli dajmy na to Jan Kowalski pracuje na taśmie, ma prawko kat. "C", jest potrzeba wyjazdu - szef deleguje Jana Kowalskiego do cięzarówki - wszystko jest zgodnie z prawem.
Jest jeszcze jedna kwestia - musisz KONIECZNIE SPRAWDZIĆ, jeśli już pojedziesz czy ta cięzarówka posiada zaświadczenie ze starsostwa, że jest używana przez firmę na potrzeby własne - to jest takie zielone zaświadczenie formatu A5. I tak jak pisałem powyżej ciebie oprócz prawa jazdy obowiązuja jedynie psychotesty.

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 12:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Zatrudnienie na podstawie "umowa-zlecenie" wlicza sie do lat pracy?

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 12:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
Zatrudnienie na podstawie "umowa-zlecenie" wlicza sie do lat pracy?
Nie wlicza sie, ja pracuje tak już 3 rok, ale oprócz tego jeszcze studiuję więc cza studiów wlicza mi sie do lat pracy. Jedyny mankament w moim przypadku to brak opłacanej składki ZUS

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

No wlasnie to jest ten minus.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 13:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 16:04
Posty: 123
Lokalizacja: MIELEC

Matee,żebyś się nie przeliczył.Umowa zlecenie jest umową cywilnoprawną na wykonywanie pracy, a nie umową o pracę a to jednak jest różnica,natomiast w ustawie o transporcie drogowym jest napisane że kierowca wykonujący transport drogowy na potrzeby własne musi być zatrudniony na podstawie umowy o pracę :]

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 14:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Cytuj:
Wystarczy, że będziesz zatrudniony np. na umowę zlecenie. Ja sam mam taki układ w pracy, że jestem na umowe zlecenie i nikt sie tego nie czepia, ostatnio była nawet kontrola ze starostwa i było OK. Firma wykonująca przewóz na potrzeby własne ma to do siebie, ze samochodem ciężarowym może jeździć KAŻDY pracownik posiadający odpowienie prawo jazdy + psychotesty. Czyli dajmy na to Jan Kowalski pracuje na taśmie, ma prawko kat. "C", jest potrzeba wyjazdu - szef deleguje Jana Kowalskiego do cięzarówki - wszystko jest zgodnie z prawem.
Jest jeszcze jedna kwestia - musisz KONIECZNIE SPRAWDZIĆ, jeśli już pojedziesz czy ta cięzarówka posiada zaświadczenie ze starsostwa, że jest używana przez firmę na potrzeby własne - to jest takie zielone zaświadczenie formatu A5. I tak jak pisałem powyżej ciebie oprócz prawa jazdy obowiązuja jedynie psychotesty.
Psychotesry mam, ale w razie ewentualnej kontroli musze pokazać? te psychotesty czy też musze mieć takie zaświadczenie jak w firmie transportowej, a może umowe???


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 14:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 gru 2005, 11:11
Posty: 155
GG: 3235417
Lokalizacja: Legionowo

Obecnie bynajmniej w Polsce nie jest wymagane wozenie w pojezdzie umowy czy innych dokumentow potwierdzajacych zatrudnienie.

_________________
http://www.fan4truck.bo.pl


Tytuł:
Post Wysłano: 07 lip 2007, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
Obecnie bynajmniej w Polsce nie jest wymagane wozenie w pojezdzie umowy czy innych dokumentow potwierdzajacych zatrudnienie.
Jak to nie, jest "zaświadczenie poświadczającego zatrudnienie kierowcy", ktore trzeba miec przy sobie. Jest tam miedzy innymi wpisane psycho, badania i kurs na przewoz rzeczy...


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 21:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
ak to nie, jest "zaświadczenie poświadczającego zatrudnienie kierowcy", ktore trzeba miec przy sobie. Jest tam miedzy innymi wpisane psycho, badania i kurs na przewoz rzeczy...
Cytuj:
Nie jest to firma transportowa-auto mają na własne potrzeby
Kurs na przewóz rzeczy nie jest potrzebny. Ja oprócz prawa jazdy, na wszelki wypadek woże żasiwadczenie z psychotestów, a jego ksero jest we firmie.

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 08 lip 2007, 21:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
Cytuj:
ak to nie, jest "zaświadczenie poświadczającego zatrudnienie kierowcy", ktore trzeba miec przy sobie. Jest tam miedzy innymi wpisane psycho, badania i kurs na przewoz rzeczy...
Cytuj:
Nie jest to firma transportowa-auto mają na własne potrzeby
Kurs na przewóz rzeczy nie jest potrzebny. Ja oprócz prawa jazdy, na wszelki wypadek woże żasiwadczenie z psychotestów, a jego ksero jest we firmie.
Zle mnie zrozumiales, napisalem, ze miedzy innymi jest tam wpisane kurs na przewoz rzeczy, jak firma na potrzeby wlasne to nie musi byc!!!!! a tak jeszcze raz mowie, inspektor musi wiedziec, ze jestes zatrudniony w firmie jak nie to pracodawca zostanie wezwany do siedziby i bedzie musial sie tlumaczyc i placic nieco mniejsza kare!!!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: