Autor
Wiadomość
Tytuł:
Post Wysłano: 26 sty 2007, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 21 sty 2007, 21:38
Posty: 74
Lokalizacja: -->Wrocław<--

hmmmmm. Mojemu Ojcu dali 6200zł i chcieli zabrać firmie licencje bo Ojciec w chłodni wiózł sobie błotnik do Omegi i go złapali w Lesznie ale jakoś ich ubłagał i tylko kase zapłacił a licencji nie zab

_________________
Jest biednie.
Kodak M753-Digital IS ISO1250


Tytuł:
Post Wysłano: 27 sty 2007, 8:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Już odpowiadam.Zapłacił on oczywiscie za Tacho - tylko 3 dobre tarcze miał:P
Ale firma juz pokryła koszty mandatu :D Jak mówi takie przysłowie/wierszyk "Volvo bogiem , jazda nałogiem , kobiety zabawa , TACHO podstawą "
Pozdr :)
P.S
Jak ktoś bedzie jechał przez Janów Lubelski wołajcie "ogólnego" na CB :) Pogadamy sobie :D:D:D


Tytuł:
Post Wysłano: 27 sty 2007, 9:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

Cytuj:
Mojemu Ojcu dali 6200zł i chcieli zabrać firmie licencje bo Ojciec w chłodni wiózł sobie błotnik do Omegi
Tak tak Bartku za wożenie błotnika na pace srogo karzą,szczególnie jak to jest błotnik od Omegi.Słyszałem że jeszcze wyższe kary są za nie obcięte paznokcie u nóg i nieuczesane włosy.Mnie ukarali tylko raz,za nieumycie zębów 1000zł i za poplamione spodnie 1500zł i jeszcze chcieli zabrać licencje.

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 27 sty 2007, 13:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

kolega Balek pewnie zapomniał dodać, że ojciec jego jechał w dniu zakazu, a na własnoręcznie wipisanej CMR-e miał mrożonki uprawniające go do jazdy w czasie zakazu. robiąc takie hopsztosy trzeba mieć swoje plomby, aby kontrola musiała się wiązać z zerwanie plomby, prowdopodobieństwo sprawdzenia ładunku spada dwukrotnie.
i takie coś kwalifikuje siś do zatrzymania licencji do wyjaśnienia.

za samą jazdę w dniu zakazu można dostać mandat, ale za oszustwo to można się dorobić większych konsekwencji.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 28 sty 2007, 19:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

To tylko potwierdza starą prawdę, że jak się ma zamiar kombinować, to trzeba to robić z głową, bo jak człowieka złapią, to koszty są bardzo wysokie. Swoją drogą porządny szef że pokrył koszty.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 29 sty 2007, 18:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

SIOJU masz racje szef był ok - w końcu to na jego zlecenie jechał towar bez "zatrzymania sie" wiec dlaczego kierowca miałby płacic za cos co on powinien przestrzegac ;) No nie ? Pozdrawiam


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 14:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2007, 13:44
Posty: 1

Cytuj:
no widzicie teraz to juz 100 wystarczy w niektorych przypadkach ale na poczatku to wogule niedalo sie z nimi pogadac
Tak mandaty 100% mamy więcej płacic,hm.. Państwo postanowi w niedługim czasie podnieśc taryfikator mandatów, bo pomyślało ze to niezły interes.a wiariaci będą na nich robic,,, Pozdrawiam wszystkich forumowiczów . a Trucman#23 troszkę nie przesadzaj z wypowiedziami..


Tytuł:
Post Wysłano: 04 lut 2007, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 lut 2007, 17:25
Posty: 4
Lokalizacja: DK 63

Ja kiedyś miałem taką dość śmieszną sytuację z inspekcją. Kiedyś, jakieś 4-5 lat temu jadąć z tatą (wtedy renault major), zatrzymali nas inspektorzy. Wcześniej jednak ojciec powiedział mi, żebym udawał zaspanego, to może nas puszczą i...udało się. Pani inspektorka powiedziała:
- Widzę syn zaspany, wracajcie do domu..

Kary by wtedy nie było żadnej, bo wszystko było OK.
Jednak tej sytuacji nigdy nie zapomnę heh :lol:


Tytuł:
Post Wysłano: 05 lut 2007, 15:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Eric to było jakies 4-5 lat temu tak jak napisałes.
Teraz za udawanie śpiacego jeszcze bys dostał mandat :P:P:P :U
Jak wiemy teraz z ITD nie ma przepros , nawet jak bys miał im zapłacic cała miesieczna wypłate na mandat to nie ma litosci. Nie da sie z nimi dogadac.
Pzdr ... :)


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lut 2007, 15:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 kwie 2006, 18:42
Posty: 227
Lokalizacja: MAŁOPOLSKA

WITAM!!! JA mam coś z typu ITD ale nie dokońca. PROSZE O POMOC!!! Czy POLICJA normalna drogówka może wystawić kare za coś takiego jak "..Brak oświadczenia o nieprowadzeniu pojazdu w dniach..." konkretnie chodzi o dni 24,25,26,27.12.2006.(dni Bożego Narodzenia) Do tego mam pytanie czy na każdą niedziele i w jakieś święta trzeba coś takiego wypisywać?? CZy właściciel musi sobie też sam coś takiego wypisywac??? POZDRAWIAM :? :? prosiłbym w miare szybko o porade DZIĘKI:):)

_________________
Mój uśmiech jest bezcenny za wszystkie inne zapłacisz kartą VISA :):)
>>>>V8POWER<<<<
MOC JEST BOGIEM PRĘDKOŚĆ NAŁOGIEM QUATTRO ZABAWĄ A TURBO PODSTAWĄ


Tytuł:
Post Wysłano: 06 lut 2007, 22:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

wydaje się, że to pytanie skierowane jest nie tam gdzie trzeba, aby uzyskać wiarygodą informację na jakiekolwiek wątpliwości dotyczące transportu musisz zadzwonić do ITD (http://www.gitd.gov.pl/) i po prostu spytać.
uzyskując informacje nie zapomnij spytać o personalia rozmówcy, chociaż ich obowiązkiem jest przedstawianie się.
może to dziwne, ale kiedy gość przedstawia się to informacje uzyskujesz bardziej wiarygodne.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 09 lut 2007, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 paź 2005, 22:31
Posty: 1147

W ostatnie święta wigilia była w niedzielę,ale zazwyczaj jest w dni robocze i wtedy na ten dzień powinno być zaświadczenie.Z dni które wymieniłeś kierowca powinien mieć zaświadczenie (kartę urlopową) na 27.12.2006r.Obowiązują nas przepisy AETR,więc jeżeli nie ma tarczek na dni robocze,to trzeba mieć kartę urlopową.Jak policjant miał stwierdzić czy kierowca np nie jezdził innym autem 27-go ?

_________________
"CHCĘ UMRZEĆ WE ŚNIE JAK MÓJ DZIADEK, A NIE KRZYCZĄC JAK JEGO PASAŻEROWIE."


Tytuł:
Post Wysłano: 15 lut 2007, 8:19

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2006, 9:04
Posty: 58
Lokalizacja: KIETRZ

moja cysterne inspekcja kontrolowała juz kilkakrotnie na bramkach na autostradzie w katowicach ale dopiero ostatnio dopatrzyli się że nie mam kitu uszczelniającego który jest w instrukcji adr wpisany i wyłącznik prądu w kabinie nie zadziałał ( okazało się ze kabelek przy wyłączniku na akumulatorze zleciał ) takie mało znaczące dla mnie wydawało by się rzeczy no i ... zapłaciłem 2100 pln kary - 100 za kit i 2000 za niedziałający wyłącznik


Tytuł:
Post Wysłano: 10 cze 2007, 10:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 cze 2006, 14:16
Posty: 93
Lokalizacja: RSR

Koledzy a czy gdzieś można znaleźć wyszczególnienie jakie uprawnienia i obowiązki ma inspekcja?


Tytuł:
Post Wysłano: 10 cze 2007, 13:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 gru 2006, 18:12
Posty: 171
GG: 8161983
Lokalizacja: Kalisz/PPL

Cytuj:
Koledzy a czy gdzieś można znaleźć wyszczególnienie jakie uprawnienia i obowiązki ma inspekcja?
Owszem reguluje to ustawa o ruchu drogowym znajdziesz ją pod adresem http://www.word.slupsk.pl/g2/2006_05/64_fileot.pdf ( strona 21 rozdział 9 INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO ).


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2007, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2007, 22:04
Posty: 41
Lokalizacja: ze wsząd

Witam Panowie


Powiem, że z ciekawością przeczytałem ten wątek. A jestem (prawie) byłym krokodylem :lol:

_________________
rodzynek


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2007, 16:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 paź 2006, 16:04
Posty: 123
Lokalizacja: MIELEC

Co to znaczy (prawie)byłym krokodylem :roll:

_________________
Boże chroń nas przed diabłami,oznaczonymi zielonymi mundurami!


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2007, 16:26

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 maja 2006, 14:13
Posty: 111
Lokalizacja: Bartoszyce

Na moje oko to chodzi o to że pracuje w ITD, ale ma zamiar odejść :wink:

_________________
Kubuś Puchatek zanim napisał jakiś post, to siadał i walił się w głowę pluszową łapą, mówiąc „myśl, myśl, myśl…”
Wy też myślcie zanim coś napiszecie !


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2007, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lis 2006, 13:56
Posty: 1308
GG: 1
Samochód: VOLVO
Lokalizacja: TSK

To oznacz, żę mamy na forum kogoś kto doskonale zna się na przepisach obowiązujących w transporcie i czasie pracy. Liczyć należy chyba na kolegę, żę zawsze będzie pomagał wyjaśniać nienzrozumiałe dla nas kwestię.

_________________
Jak trza, to cofnę do przodu.
22.08.2016r. [*] Tomcio - przyjacielu, pamiętam.


Tytuł:
Post Wysłano: 15 sie 2007, 19:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 sie 2007, 17:39
Posty: 5
Lokalizacja: Włocławek (okolice)

orientuje sie ktos jaka jest kara za jazde na czystej tarczce tzn. bez imienia i nazwiska..


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: