Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 26 cze 2007, 22:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Postanowiłem założyć ten temat ponieważ od pewnego czasu intryguje mnie jedna sprawa, a mianowicie: Czy istnieje mozliwość używania np. ciągnika siodłowego jak osobówki, chodzi mi oto żeby nie trzeba było używać tachografu, przestrzegać czasu jazdy (mogę jeździć ile chcę), by nie obowiązywały mnie ograniczenia narzucone na ciężarówki pracujące w zwykłym transporcie. W którymś numerze polskiego trakera był opisany pewien gość który miał zrobionego campera chyba na Volvie FL7 lub czymś podobnym i z tego co pamietam to miał je zarejestrowane jako pojazd "inny" lub "specjalny czy jakoś tak...

(Tak na marginesie np.gdybym wygrał "x" mln zł, to byłaby pierwsza rzecz jaką bym zrobił czyli: kupno wymarzonego trucka i staranie się załatwienia tego o co pytam w temacie :D ale pomarzyć dobra rzecz :D )

Piszcie co wiecie na ten temat. :wink:

Aha i pragnę nadmienić że nie chcę tutaj dyskusji na temat sensu i praktyczności takiego rozwiązania... :mrgreen:


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2007, 22:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2007, 22:04
Posty: 41
Lokalizacja: ze wsząd

Tacho w takim aucie musi być ale nie obowiązują przepisy dotyczące norm czasu pracy.

_________________
rodzynek


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2007, 22:58
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 20 maja 2007, 12:45
Posty: 408
Lokalizacja: (Z)Dolny śląsk

pewnie byłoby coś takiego możliwe jak coś w rodzaju wozu kempingowego bo jako osobówka odpada (dmc powyżej 3.5 tony)chyba że się mylę

_________________
Semper Fidelis


Tytuł:
Post Wysłano: 26 cze 2007, 23:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

mlodygniewny pewnie masz rację chyba przesadziłem z tym osobowym,
rodzynek coś słyszałem że jeśli tachograf w aucie jest to należy go używać :/ (niewiem ile w tym prawdy)


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 0:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 sty 2007, 22:20
Posty: 88
GG: 6134783
Lokalizacja: Kraków

Cytuj:
rodzynek coś słyszałem że jeśli tachograf w aucie jest to należy go używać :/ (niewiem ile w tym prawdy)
To jest prawda na Trakerskim nawet ktoś poruszył taki temat przy ITD i powiedzieli że jeśli jest to trzeba go używać, jeśli jest w aucie poniżej 3,5T to wystarczy wsadzać tarczki i nie trzeba stosować się do przepisów o czasie pracy. Tylko wymieniać co 24h. Alternatywą jest wymontowanie i sprzedanie go :wink:


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 2:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Wprawdze nie wiem jaka jest DMC samego ciągnika siodłowego, i czy liczy się to tak samo jak w przypadku samochodów nie - siodłowych, ale...... Nowe rozporządzenie Rady Unii Europejskiej mówi, że w pojazdach lub zespołach pojazdów od DMC nie przekraczającej 7,5 tony i używanych do niehandlowych przewozów w celach prywatnych nie obowiązują zadne obostrzenia dot. transportu. Min.in Tacho, kurs na przewóz rzeczy, licencje, kurs kompetencji .. itp. Obowiązują natomiast badania psychotechniczne

W praktyce wygląda to tak, że kupujesz sobie ciężarówkę o DMC nie przekraczjącej 7,5 tony, rejestrujesz ją normalnie jako cięzarówkę na siebie jako osobę prywatną. Wtedy możesz nią jeżdzić jak chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz. Ważne aby zaden z twoich kursów nie przynosił tobie dochodu. Np. Kupujesz cięzarówkę do wożenia cegły na dom który właśnie budujesz.

Cytuj:
To jest prawda na Trakerskim nawet ktoś poruszył taki temat przy ITD i powiedzieli że jeśli jest to trzeba go używać, jeśli jest w aucie poniżej 3,5T to wystarczy wsadzać tarczki i nie trzeba stosować się do przepisów o czasie pracy. Tylko wymieniać co 24h. Alternatywą jest wymontowanie i sprzedanie go
Mam taką sytucję, ale od pewnego czasu robię inaczej - Wkładam przekreśloną tarczkę do tacho ... odwrotnie

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 11:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 lut 2006, 19:03
Posty: 1152
GG: 13363123
Samochód: DAF
Lokalizacja: Żywiec

Według mnie przy jeździe samym ciągnikiem obowiązują normalne przepisy tzn.tacho i czas pracy, więc nie można go używać jak komu pasuje. Tacho nie obowiązuje jedynie przy DMC do 7,5t na użytek własny i w wyspecjalizowanych pojazdach pomocy drogowej.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=JaABO0GSHvg

http://www.youtube.com/watch?v=eAfp3mZD ... ature=plcp


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 11:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:58
Posty: 527
Lokalizacja: mlp

Cytuj:
W praktyce wygląda to tak, że kupujesz sobie ciężarówkę o DMC nie przekraczjącej 7,5 tony, rejestrujesz ją normalnie jako cięzarówkę na siebie jako osobę prywatną. Wtedy możesz nią jeżdzić jak chcesz, gdzie chcesz i ile chcesz. Ważne aby zaden z twoich kursów nie przynosił tobie dochodu. Np. Kupujesz cięzarówkę do wożenia cegły na dom który właśnie budujesz.

To prawawie wszystko wyjaśnia :D tylko jest problem z dmc ciągnika który sam waży mniej więcej 8 ton, a nie wspomne o jego dmc... :/


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 11:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 mar 2007, 18:13
Posty: 554
GG: 1960440
Samochód: Citroen C5 tourer
Lokalizacja: Krotoszyn

Cytuj:
Według mnie przy jeździe samym ciągnikiem obowiązują normalne przepisy tzn.tacho i czas pracy, więc nie można go używać jak komu pasuje
Dlatego napisałem, że nie wiem w jaki sposób oblicza sie DMC ciągnika siodłowego.

Cytuj:
Tacho nie obowiązuje jedynie przy DMC do 7,5t na użytek własny i w wyspecjalizowanych pojazdach pomocy drogowej.
Uściślijmy
Tacho nie obowiązuje przy niehandlowych przewozach do celów prywatnych do DMC 7,5t - przykład z cegłą

Natomiast
Na użytek własny - można zrozumieć jako na potrzeby własne czyli przedsiębiorcy, który prowadzi działalność transportową w pomocniczo w stosunku do podstawowej. Np. Firma produkuje wibratory, i posiada 3 samochody do rozwożenia swojego produktu - wtedy tacho obowiązuje.

Jest róznica pomiędzy pojęciamii
"niehandlowy przewóz rzeczy" i "przewóz na potrzeby własne"
której to wytłumaczenie dostałem w mailu od GITD

_________________
Heavy metal and heavy transport


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 12:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2007, 22:04
Posty: 41
Lokalizacja: ze wsząd

Jeżeli Jaś Kowalski, który pracuje dajmy na to w kiosku ruchu ma przyczepę kampingową n126 i fiata 126 stwierdza, że rodzina mu sie powiększyła i się nie mieści, kupuje solówkę Magnum i na pace zabudowuje dom mieszkalny i jedzie nad morze to:

1. MUSI mieć tachograf (bo auto ponad 3,5 t - warunki techniczne);
2. NIE obowiązuje go czas pracy kierowcy (bo nie jest kierowcą zawodowym). Teoretycznie ma mieć włożoną wykresówkę ale co będzie z nią robił to nikogo nie interesuje.

_________________
rodzynek


Tytuł:
Post Wysłano: 27 cze 2007, 23:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2007, 21:55
Posty: 8
Lokalizacja: Gorzów wlkp

Znajomy ma Kamaza wywrotke i nie ma w nim tachografu. Nie wiem dokladnie jak to z nim jest, wiem, ze zarejestrowanego ma chyba jako auto do potrzeb gospodarstwa rolniczego. Faktem jest, ze ten Kamaz codzinnie pracuje 12 godzin i nikt nie kontroluje jego czasu pracy.


Tytuł:
Post Wysłano: 28 cze 2007, 0:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 26 cze 2007, 22:04
Posty: 41
Lokalizacja: ze wsząd

Cytuj:
Znajomy ma Kamaza wywrotke i nie ma w nim tachografu.
Powiedz mu, że 3000 ma gwarantowane :D

_________________
rodzynek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 12 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: