Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 maja 2007, 14:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 maja 2007, 14:07
Posty: 1
Lokalizacja: Bydgoszcz k/Fordonu

Witam wszystkich użytkowników forum,

moje pytanie jest dość nietypowe ale kto pyta nie błądzi...

a więc mam w rodzinie możliwość odkupienia za niewielkie pieniążki Stara 200 tzw. "wanne" z 3stronnym wywrotem lub 742 z skrzynia xl, w związku z tym, że zaczynam budowe domu jednorodzinnego rozważałem propozycje kupna jednego z tych pojazdów do celów oczywistych. Tu jednak pojawiają się pytania, czy to mi sie opłaci, kupując i użytkując auto prywatnie jakie muszę ponosić opłaty, z tego co wyczytałem licencja jest nie potrzebna ale czy potrzebuje jakieś zaświadczenie o przeznaczeniu auta do celów prywatnych nie zarobkowych??
Jak wygląda sprawa winet i podatku drogowego??
Czy jeszcze są jakieś koszta ukryte??

Teraz co do uprawnień wojsko pozostawiło mi wspomnienie w postaci kat . I wiec tu wszystko jasne ale czy potrzebuje do prywatnych celów kurs przewozu rzeczy lub świadectwo kwalifikacji, rozumiem, że tacho nie musze stosować

Wiem, że troszke za dużo pytań i może nie te forum bo napiszecie, zostaw stary to w spokoju i nie zabieraj "NAM" pracy ale każdy szuka kosztów. Będe wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam, życze szerokości i przyczepności.


Post Wysłano: 08 maja 2007, 22:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2006, 0:14
Posty: 106

Cytuj:
Witam wszystkich użytkowników forum,

moje pytanie jest dość nietypowe ale kto pyta nie błądzi...

a więc mam w rodzinie możliwość odkupienia za niewielkie pieniążki Stara 200 tzw. "wanne" z 3stronnym wywrotem lub 742 z skrzynia xl, w związku z tym, że zaczynam budowe domu jednorodzinnego rozważałem propozycje kupna jednego z tych pojazdów do celów oczywistych. Tu jednak pojawiają się pytania, czy to mi sie opłaci, kupując i użytkując auto prywatnie jakie muszę ponosić opłaty, z tego co wyczytałem licencja jest nie potrzebna ale czy potrzebuje jakieś zaświadczenie o przeznaczeniu auta do celów prywatnych nie zarobkowych??
Jak wygląda sprawa winet i podatku drogowego??
Czy jeszcze są jakieś koszta ukryte??

Teraz co do uprawnień wojsko pozostawiło mi wspomnienie w postaci kat . I wiec tu wszystko jasne ale czy potrzebuje do prywatnych celów kurs przewozu rzeczy lub świadectwo kwalifikacji, rozumiem, że tacho nie musze stosować

Wiem, że troszke za dużo pytań i może nie te forum bo napiszecie, zostaw stary to w spokoju i nie zabieraj "NAM" pracy ale każdy szuka kosztów. Będe wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam, życze szerokości i przyczepności.
Witam. Co do licencji to musisz miec, ale na przewozy wlasne. Musisz wykupic wineta bedzie Ciebie kosztowa 2500zl rocznie, ale tylko jezeli bedziesz jezdzil drogami krajowymi. Nastepny koszt to OC, okolo 1500zl rocznie-ze znizkami (tak mi sie wydaje). Swiadectwa kwalifikacji juz nie ma, tylk kurs na przewoz rzeczy, ale nie musisz miec, bo na potrzeby wlasne nie trzeba miec. Co do tacha to oczywiscie, ze musisz uzywac.

Czy sie oplaca czy nie to sam musisz wiedziec, zalezy ile bedziesz uzywal ta wywrotke, jezeli nie duzo to radzilbym wynajac wywrotke (okolo 80zl/h), bo po co placic OC, biegac po licencje, inwestowac na naprawy, jezeli bedzie pozniej tylko stal? a z tego co pisales, ze budujesz domek jednorodzinny to watpie, abys przez dlugi czas uzywal takiej wywrotki.


Tytuł:
Post Wysłano: 09 maja 2007, 15:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2007, 12:58
Posty: 1

Witaj ...
Miałem podobną historie... tzn, budowałem dom i kupiłem 200- tkę skrzyniową , ale sztywną, niestety. Żeczywiście była przydatna .. tym bardziej że oprócz piasku i pospółki do różnych podsypek musiałem przewozić cegłe którą kiedyś, w czasach póżnego prl zgromadził mój teść, a która jak ulał nadawała się do budowy. nie wspomnę wszystkich zastosowań samochodu . Jednak jeśli miałbym doradzać ..to weź wywrotkę . Na 742 nie powozisz ani piachu ani żwiru a i z niektórej żwirowni nie wyjedziesz...Opłaty są podobne, 826 podatek drogowy , przynajmniej u mnie , bo twoja gmina może mieć inne ale nie wyższe, 790 OC w warcie przy zniżce max. Co do zaświadczenia o trasporcie na potrzeby własne .. to wydział komunikacji Ci tego nie wyda ponieważ nie prowadzisz działalności gospodarczej, czyli jest ci nie potrzenbne, awłaściewie urząd nie ma podstaw by Ci je wydać.Dobrze jest wozić ze sobą kopi pozwolenia na budowę i faktury lub paragony na materiały które będziesz przewoził.. na wypadek wszelki ))). Jeśli będziesz się poruszał po drogach lokalnych nie potrzebujesz winiety, a jeśli po krajowej ci wypadnie jechać możesz wykupic sobie dobową za 6 zł.
Reszta to koszt paliwa i ... ewentulanych napraw, wiec jeśli masz na oku te samochody lepiej upewnij się czy są w stanie technicznym który zapewni ci przynajmniej przez okres budowy jazdę bez stresu i kosztów.To zgrubsza tyle co mogę na ten temat powiedzieć .. mam nadzieję że pomogłem choć trochę. Pozdro.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: