Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 06 mar 2007, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: Ślask

witam;
mam taki mly problem z manem a dokladnie przy kupnie zauwazylem ze przy
wentylatorz a dokladnie przy radiatorze jest zaworek powietrza ale przewod powietrza ktory do niegi dochodzi nie jest podłaczony,dlatego wentylator jest sprzenzony razem z obrotami silnika, po podlaczeniu slychac ze powietrze "syczy" z tego zaworka. I teraz mam pytanie co moze byc uszkodzone czy ten zaworek czy moze zawor ktory pod wplywem tem otwiera i puszcza powietrze czy moze cos innego,a i czy to ze wentylator jest sprzenzony caly czas z obrotami silnika to czy? to moze miec wpływ na spalanie ??? bo 2 takie same many 403 a spalanie inne,?? prosze o jakies wskazowki moze jakies trony gdzie znajde zasady działania układu chłodzenia,
dzieki wielkie za jakiekolwiek porady...


Tytuł:
Post Wysłano: 10 mar 2007, 15:11
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7203
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Jeśli możesz przy wyłączonym silniku obracać wentylatorem to on nie jest na stałe załonczony. Przy pracującym silniku wentylator obraca się od siły od środkowej napędzającej go koła pasowego w samym wentylatorze jest sprzęgło wiskotyczne działające na podobnej zasadzie co zwykły termostat jeśli obudowa wentylatora nagrzeje się do określonej temperatury sprzęgło załonczy na stałe wentylator z kołem pasowym w tym momencie powinneś usłyszeć jak wyje wentylator

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Tytuł:
Post Wysłano: 11 mar 2007, 0:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: Ślask

moge obracac przy wyłaczonym silniku ale przy właczonym nie moge utrzymac wentylatora a w innym manie jak patrzyłem wystarczy przyczymac sie nie obraca,a tu obroty sa takie same od razu co i w silniku,,,,


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: