Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 lut 2007, 11:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Witam
Jako nowy uzytkownik forum chcialbym serdecznie wszystkich powitac i z gory podziekowac za ewentualne pomocne odpowiedzi w nurtujacych mnie pytaniach.

Czy istnieje mozliwosc zatrudnienia kierowcy bedącego juz zarejestrowanym w innej firmie? I czy moge zatrudnić kierowcę bez umowy o pracę? jezeli tak to w jakiej fomie i w jaki sposob?


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 16:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

oczywiście możesz zatrudnić na umowę zlecenie.
jednak kierowca musi napisać oświadczenie, że jest pracownikiem innej firmy, jego brutto jest wyższe od minimum, składki ZUS-owskie są odprowadzane i nie wnisi o dobrowolne ubezpieczenie.
pracownika takiego zgłasza się do ZUS-u, ale na ich druku ZZA.

dodatkowo musi mieć oczywiście ciągłość wykresówek tachografu.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 17:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

a jezeli jest on w tamtej firmie tylko po to, aby rozpisywac na niego tarczki bo takie odnosze wrazenie to co wtedy, juz takiej mozliwosci nie ma? fizycznie jezdzilby tylko u mnie.


Tytuł:
Post Wysłano: 20 lut 2007, 18:23
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6305
Lokalizacja: Wrocław

musisz pamięteć, że obecnie w razie przekroczenia czasu pracy przez kierowcę ITD kieruje pismo do Ciebie i firma zatrudniąca kierowcę jest obciążana za wykroczenia kierowcy.
więc jeżeli jesteś na tyle odważny, aby tak postępować to nikt Ci tego nie zabroni. jednak wyobraź sobie taką sytuację: kierowca jeżdżący na konto Twojego kierowcy powoduje wypadek. w wyniku dochodzenia o odszkodowanie, a firmy ubezpieczeniowe są w tej chwili bardzo drobiazgowe i podejrzliwe wychodzi, że była martwa dusza na tarczce, a idąc tym śladem nie trudno dotrzeć do Ciebie.
takie rzeczy mają krótkie nogi.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Tytuł:
Post Wysłano: 21 lut 2007, 9:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Dlatego zadałem to pytanie aby ktoś z większą wiedzą i doświadczeniem mogł wskazać innego rodzaju niebezpieczeństwa, o których jako nowicjusz moge nie wiedzieć. Dzieki za informacje i spostrzezenia. Osobiście nie maialem zamiaru isc na taki uklad, choc sam kierowca posiada doświadczenie i spelnia wszystkie wymaganai jakie chciałem aby spełniał.
jeczcze raz wielkie dzieki za odpowiedzi.


Tytuł:
Post Wysłano: 23 lut 2007, 20:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sty 2007, 23:12
Posty: 11
Lokalizacja: Radzyń Podlaski

no dobrze, a jak wygląda sprawa tego rodzaju, że :
przypuśćmy od 7 do 15 pracuję w biurze, siedzę w papierach w jakiejś firmie, a po 15 siadam za kółko w innej firmie i powiedzmy ze jeżdżę do godziny 22?
jak się ma taka sytuacja?
tarczki i czas prowadzenia pojazdu był by tylko w firmie w której jeżdżę, a w firmie w której pracuje za biurkiem jest tylko podpis na liście obecności.

może by o czymś takim pomyśleć?, ale czy to się opłaca?
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
http://krzys125.fm.interia.pl/Photo-0038.bmp


Tytuł:
Post Wysłano: 01 mar 2007, 9:34

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 lut 2007, 11:09
Posty: 75
Lokalizacja: Wawa

Chyba najwazniejsze jest aby w mojej firmie tarczki i czas kierowcy zatrudnionego nie byl przekroczony i nie bylo podstaw do czepiania sie inspekcji.
To co bedzie on robil w 2 firmie to teoretycznie mnie nie obchodzi. Rownie dobrze moze konczyc prace u mnie i isc do 2 pracowac o czym ja osobiscie nie musze wiedziec. Czy tak nie jest?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: