Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 02 lut 2007, 20:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

Witam

Mam pytanie , co sądzicie o tym zeby zamątowac Unidena 510 XL jako stacjonarke ?

Chciałbym własnie takie radyjo sobie sprawic :) :D

A moze jakies inne propozycje ?

Pozdrawiam ...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 9:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

ja na bazie i w mobilu korzystam z 520 który dodatkowo posiada RF Gaina.do łączności lokalnych wystarczy i jestem bardzo zadowolony natomiast do łączności globalnych już nie bo nie ma USB/LSB/SSB.
Grunt to dobra antena na dachu. no i jeśli mieszkasz w większym mieście to polecam 520 właśnie przez RF GAINa bo mogą Ci się nakładać rozmowy dalsze z bliższymi...


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 12:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

chudy ja mam antene ... taka 6 metrów za 99 zł czy 100 zł nie pamietam dokładnie. Tylko zasieg nie jest taki jak bym chciał. Zasieg dochodzi do 20 km a chciałbym troche wiecej. Moze wiesz co powinienem zmienic ? moze kupi lepsza antene ? Albo cos innego ? Pozdrawiam :)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 12:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

antena około 6m to z pewnością 1/2 fali która ma dokładnie 5,5m i nie posiada żadnych przeciwwag... powiedz jeszcze gdzie ją masz zamontowaną, i jaki jest teren/warunki wokół Ciebie....?
no i najważniejsze: mówisz o zasięgu jako o tym że Ciebie słyszą 20km dalej, czy o zasięgu jako o tym że to Ty słyszysz z 20km? i czy jak słyszysz to czy są to stacjnarki czy mobile?


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 13:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 sty 2006, 16:05
Posty: 839
Samochód: kadetem tera

Cytuj:
a mam antene ... taka 6 metrów
Cytuj:
Unidena 510 XL
20km to nawet ładnie. Chociarz ja powiem Ci że ja mam alana 48plus i lemma 1500(zwykła mobilówka) i mam około 10km zasięgu. Ale antene mam zamiar zmienić na bumeranga :wink:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=YTdDuklzIxk

"MAM WYJE BANE NA TIRY!"


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 14:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2007, 18:08
Posty: 159
Lokalizacja: Janów Lubelski / Rzeszów

chudy masz racje antena nie ma zadnych przeciwwag.Mam ja zamontowana na balkonie. Tylko nie wiem dlaczego jak ja cos mowie to zwyczajna antena do siatkówtki(TV) zakłuca sie ze TV nie odbiera ?? Warunki .. ? Płasko ... wokoło nie da domów (zeby cos było wiekszego niz czubek anteny) Ja nadaje na 20 km i nie sa to stacjonarki (nikt nie ma w okolicach 50 km) wiec sa to mobilki.Mogłbys mi cos polecic ? moze jakis wzmacniacz ? z góry dzieki :)


Tytuł:
Post Wysłano: 03 lut 2007, 16:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2005, 15:10
Posty: 157
GG: 0

20km dolecieć to jest moim zdaniem dobry wynik....
Zakłócenia na TV masz przez pewnie stary telewizor albo zbyt blisko anteny... a jeśli nadal chcesz poprawić zasięg to bezwzględnie antena na dach bo im wyżej tym lepiej :)
o dopałach zapomnij bo dopiero będziesz siał po TV i nietylko, co mogą odczuć oprócz Ciebie sąsiedzi...
zastanów sie tylko po co dolecieć dalej, żeby inni Cie słyszeli skoro Ty ich nie usłyszysz?


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 7 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: