Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 cze 2016, 22:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lut 2005, 18:59
Posty: 832

Witajcie.

Jak w temacie. Czy do wspomnianego zezwolenia na przewóz odpadów w Niemczech wymagane jest posiadanie polskiego odpowiednika? Pytam, bo doszły mnie takie słuchy. Wydaje mi się to nielogiczne, bo co ma piernik do wiatraka.. ale nie zaszkodzi zapytać, od tego mamy forum. Może ktoś w ostatnim czasie to przerabiał?

Opłata 100 euro jest jednorazowa, czy trzeba odnawiać co jakiś okres?

Dobrze doszukałem się, że za wystawienie tego odpowiada:
SBB Sonderabfallgesellschaft Brandenburg/Berlin mbH
Großbeerenstr. 231
14480 Potsdam

?


Post Wysłano: 21 cze 2016, 1:04

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Czy do wspomnianego zezwolenia na przewóz odpadów w Niemczech wymagane jest posiadanie polskiego odpowiednika?
Nie, nie jest wymagane, ale nie mając polskiego zezwolenia (koszt ok. 616 zł), przy kontroli Inspektor nałoży karę (nie wiem jakiej wysokości). Teoretycznie powinineś mieć zezwolenie z każdego kraju, przez który przewozisz odpady. A w praktyce to wszyscy mają niemieckie (prawdopodobnie ze względu na wysokie kary) i polskie.
Cytuj:
Opłata 100 euro jest jednorazowa, czy trzeba odnawiać co jakiś okres?
Opłata jest jednorazowa, nie ma jakiegoś okresu ważności. Okres ważności jest w polskim zezwoleniu, np. 10 lat
Cytuj:
Dobrze doszukałem się, że za wystawienie tego odpowiada:
Tutaj: https://ud.interia.pl/html/getattach,mi ... rtykul.odt masz wniosek z objaśnieniem.

Formularz wniosku polskiego mam na kompie, jak mi dasz maila to ci prześlę. A jak ładnie poprosisz to ci prześlę też Zezwolenie na przewóz odpadów (na tej podstawie wypełnisz wniosek).


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: