Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 maja 2016, 19:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

W razie jak by utworzyła sie komisja, to mogie okazać 12 dowodów do wglądu :mrgreen: .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 08 maja 2016, 20:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 maja 2007, 17:40
Posty: 2082
GG: 1
Samochód: Jelcz 105 ;P
Lokalizacja: DK94

Cytuj:
W razie jak by utworzyła sie komisja, to mogie okazać 12 dowodów do wglądu :mrgreen: .
Lepiej jakąś brzózkę zasadź :twisted:

_________________
Wysłano z budki telefonicznej...

Za Roburem wszyscy sznurem...


Post Wysłano: 08 maja 2016, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Jak dla mnie gorsi od leasingowców są Pany kierowcy co poszli na swoje ... Dlaczego?? Bo jak zarabiał 4 to starczy mu 5 ... Nie liczy swojej pracy jako koszty tylko jako zysk.

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 08 maja 2016, 21:16
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 lut 2012, 17:34
Posty: 1893
Samochód: w ETS'ie
Lokalizacja: Sthlm

Cytuj:
Jak dla mnie gorsi od leasingowców są Pany kierowcy co poszli na swoje ... Dlaczego?? Bo jak zarabiał 4 to starczy mu 5 ... Nie liczy swojej pracy jako koszty tylko jako zysk.
wypraszam sobie :roll:

_________________
Jeździłem na swoim zanim to było modne
Żyj tak żeby na starość powiedzieć: kuurła kiedyś to było


Post Wysłano: 08 maja 2016, 21:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Panowie, Panowie, Panowie za mało "kvrwa" kvrwa chciałoby się rzec. Ja zbankrutowałem. Od 3 miesięcy spokojnie analizuję już po fakcie gdzie popełniłem błąd, co zrobiłem źle itd itd itd. Jakbym dzisiaj zakładał firmę pewnie znowu popełniłbym masę błędów. Dyskusja czy brać leasing/kredyt czy ciułać i wszystko za gotówkę to naprawdę nadaje się na niezłą rozprawę w ramach pracy naukowej. Każdy z Was ma rację. Kierownik - ma gotówkę, nie musi podpierać się finnasowaniem, robotę bierze taką żeby zarobić i super - popieram i chwalę. Mihu ma leasingi, może jakiś kredyt - też sobie chłop radzi, myśli o rozwoju, liczy i widać z tego żyje, utrzymuje rodzinę - super, chwalę i życzę sukcesów. Ktoś inny dostał auto w prezencie po ojcu, dziadku a na resztę zarobił i dobrał mały kredyt na start i też przędzie. Nie ma tak naprawdę jednolitej recepty na to jak zacząć i jak dalej to układać. Każdego sposób jest dobry o ile ma na utrzymanie całego burdelu, zapłatę pracownikom i godne życie dla siebie. Ja sobie na studiach siedzę i słucham o tych procesach, doskonaleniach i całej ekonomi interesu i analizuję pod kątem tego co jest i widzę. Mamy wolny rynek, każdy ma prawo negocjacji cen, ofertowania itd i co? Przecież jeśli firma ma leasing i co 3 lata zmienia tabor na nowy to nie zarabia? Zarabia. Jeśli ma gotówkę jak moja obecna i co 3 lata kupuje auta za gotówkę to znaczy, że też zarabia. Chodzi o to za ILE pracuje. Cały czas rozbija się o to, że są idioci którzy nie myślą i nie liczą. To ci psują całą robotę innym. O ile Kierownik ma o tym pojęcie i Mihu ma pojęcie, ale obaj prowadzą swój biznes wg. własnego modelu obaj chcą tego samego - otrzymywać za swoją pracę takie pieniądze które zagwarantują poprawne funkcjonowanie Ich biznesów. To, że ktoś ma leasing obliguje Go a w teorii powinno mobilizować nie do zaniżania stawek i pracy po kosztach a do właśnie skrupulatnego wyliczania kosztów itp, tak żeby na wszystko starczyło i potem stać było go na wymianę taboru czy naprawy bieżące. Powtórzę raz jeszcze - MYŚLENIE i kalkulator to podstawa. Mnie się nie udało, spierdzieliłem być może szansę na sukces - przyznaję się, ale przyznaję się do popełnionych błędów i to co piszę to są wnioski które wysnułem. Nie można liczyć, że się uda tylko liczyć czy się uda.


Post Wysłano: 08 maja 2016, 21:47
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 25 lis 2013, 15:13
Posty: 3569
GG: 38530901
Samochód: Iveco
Lokalizacja: Oleśnica

Seba

Nie do końca, znam wielu co poszli na swoje, szybko się chłopakom oczy pootwierały, obecnie walczą o każdą złotówkę która może zostać....
Zalezy ile kto ma oleju we łbie....

Jabs, zdrowie Twoje!!!!! tyle...

_________________
STRALIS
Jeździłem, ja też jeździłem dla Jeronimo, ale Martins lepij płacił i poszedłem tam, to już dawno było, zanim Rohling kupił Suusa.


Post Wysłano: 08 maja 2016, 21:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:

Jabs, zdrowie Twoje!!!!! tyle...
Ooooociu Transportowe słońce Dolnego Śląska! Zdrowie zawsze się przyda ;) sił też od czasu do czasu :D


Post Wysłano: 08 maja 2016, 23:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Jabson brawo :) ja od czapy dodam ze jazdy mowi ze stawki takie slabe ale w piatek z zachodu kazdy jedzie po 0.5e/km a jak by choc polowa postawila sie to w pon by to samo poladowali po 0.85e/km :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 09 maja 2016, 15:48
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 sie 2007, 23:29
Posty: 1596
GG: 0
Lokalizacja: wielkopolska

Cytuj:
Cytuj:
Jak dla mnie gorsi od leasingowców są Pany kierowcy co poszli na swoje ... Dlaczego?? Bo jak zarabiał 4 to starczy mu 5 ... Nie liczy swojej pracy jako koszty tylko jako zysk.
wypraszam sobie :roll:
Ale co wypraszasz?? Pracujesz za takie pieniądze, że mógłbyś dać komuś posadę (brutto) i dla Ciebie chociaż tyle samo by zostało?? Jeśli tak to brawo - należysz do nielicznych ..... Tak trzymaj :mrgreen:

_________________
---------------------------------------
7xMAN 2xIVECO 1xVOLVO
---------------------------------------


Post Wysłano: 09 maja 2016, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 kwie 2015, 16:18
Posty: 82
Lokalizacja: Biłgoraj

Koledzy, wracamy do tematu.

Jak tam sytuacja z pracami na wywrotkach?
Jak w kraju?
Jak za granicą?


Post Wysłano: 09 maja 2016, 19:32
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Cytuj:
Mialem raciny na tą moją. Oddalem to w rok. Nie musiałem, ale nie lubię mieć długoterminowych zobowiązań :) . Druga nabyta za gotówkę (tzn na przelew). Zapraszam do mię na bazu, zobaczysz na jakich numerach jeżdżą.
Kogoś się czepiasz a sam zabłysnąłeś wiedzą, brawo ty.


Post Wysłano: 09 maja 2016, 19:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Co?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 09 maja 2016, 19:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Cytuj:
Co?
Możesz mieć wszystkie w kredycie i będziesz miał TST. Sprawdzał dowodów ci nie będę bo mnie to nie obchodzi.


Post Wysłano: 09 maja 2016, 20:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ale ja Ciebie Pablo zapraszam. Juz wiesz gdzie bazu, wiesz czym jeżdżę, wpadaj pokaze Ci te dowody, nawet z osobówki mojej żony.
A ze jedną mialem na raciny, cóż taka była potrzeba chwili. Ja te raciny po nie calym roku oddalem, płacąc nawet jakąś opłatę za wcześniejszą spłatę. Spróbuj tak zrobić z leasingiem :) .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 09 maja 2016, 20:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Cytuj:
Ale ja Ciebie Pablo zapraszam. Juz wiesz gdzie bazu, wiesz czym jeżdżę, wpadaj pokaze Ci te dowody, nawet z osobówki mojej żony.
A ze jedną mialem na raciny, cóż taka była potrzeba chwili. Ja te raciny po nie calym roku oddalem, płacąc nawet jakąś opłatę za wcześniejszą spłatę. Spróbuj tak zrobić z leasingiem :) .

Ale co to kogo obchodzi? Od dłuższego czasu starasz się wszystkim w koło udowodnić że masz wszystko za gotówkę - zakomunikowałeś raz i wystarczy, a teraz po prostu nie obnoś się z tym bo to już na prawdę jest nudne.. :roll:

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 09 maja 2016, 20:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Nie bylo to moim celem. Jak sie Pablo dopytuje, to ze z natury kulturalny jestem, to i odpowiadam.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 10 maja 2016, 23:20
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 lut 2006, 12:29
Posty: 1365
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

czytam i czytam,
i śmiać mi się trochę chcę,

Pisanie że Ci co pobrali leasingi psują rynek jest śmieszne, tak samo jest śmieszne jak pisanie że kierowcy którzy poszli na swoje psują rynek,

psują rynek zwykłe typowe POLACZKI,

POLACZEK zna się na wszystkim, bo jak inny może to on też, a co!
większość tych ludzi nie ma pojęcia do końca o tym co robi, bo przecież prawo jazdy ma każdy, więc co to za filozofia kupić auto i jechać.

Kilka osób mnie się pyta jak to jest ile się zarabia, itop, itd

W ub roku jeden gość podpytuje, a na końcu stwierdza że będzie się cieszył jak zostanie mu 1000zł
ja tylko: daj sobie spokój.

Więc jeżeli taki delikwent zrobi 20 000zł obrotu to już jest uradowany, bo ma duuuużo kasy, ale po jakimś czasie dochodzi że nic się nie kalkuluje i zaczynamy, cięcia kosztów, jazda byle jechać bo raty trzeba płacić.

To że ktoś ma leasing to jedno, ale ile jeździ auto które rozpadają się w oczach? dotyczy krajówki głównie, przez 4 lata się trochę naoglądałem, poznałem trochę kierowców, właścicieli.
Dużo z nich to proste chłopy którzy nie mają pojęcia o tym jak powinien prosperować prawdziwy transport, jakieś patenty swoje, dziadowanie, druty... dotyczy to i tych którzy mają leasingi jak i auta na własność, auta które przez rok i więcej nie były na myjni.

Transport jest najprostszym interesem w którym można szybko OBRACAĆ dużymi pieniędzmi, ale nie każdy potrafi je liczyć, a tym bardziej zarabiać, bo nie da się zarabiać jeśli się na czymś nie znasz.

Prawda jest taka, że jak nie jadłeś szynki to nie wiesz jak smakuje, więc wpie.alasz mortadele się cieszysz, a ci co jeżdżą za głodowe stawki, nigdy nawet nie widzieli tej transportowej szynki.


Post Wysłano: 11 maja 2016, 1:01
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Duuuuzy mentalny lajk za ten post ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Post Wysłano: 11 maja 2016, 11:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 08 kwie 2015, 16:18
Posty: 82
Lokalizacja: Biłgoraj

Dlatego spedycje wiedzą co robią..
Oni zaniżają stawki aby im się więcej zostało a przewoźnik i tak czy siak pojedzie.

Dużo więcej roboty jest na firanki niż na wywrotki..


Post Wysłano: 11 maja 2016, 12:25
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 02 maja 2007, 11:42
Posty: 394
Samochód: cokolwiek dadza

WOLNY RYNEK. Po co dywagowac nawet czy auta w kredycie/leasingu sa zle czy dobre, prawo tego nie zabrania wiec ludzie beda z tego korzystac. Roznie. Ludzi nie umiejacych liczyc i bojacych sie kalkulatora tez nie brakuje.

To tak jak u mnie na osiedlu, tylko w promieniu 800 m jest z 15 sklepow spozywczych, w tym biedronka i rynek z warzywami i wszystkim co potrzeba. Co jakis czas ktos stwierdza ze jednak malo jest u nas i otwiera nastepny sklep. Z reguly w przeciagu roku upada.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: