Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 lis 2013, 16:07
Posty: 6

Witam wszystkich Forumowiczów,

Jestem tutaj nowym uczestnikiem. Mam bardzo ważne kwestie do przygotowania i chciałbym zasięgnąć Waszej rady.
Otóż podjąłem decyzję o własnej działalności handlowo - usługowej (sprzedaż wraz z dostawą towaru - dostawa od 3 do 5 ton).
Mam zamiar zakupić używane auto ciężarowe o DMC 12 T.
Z racji tego, że nie będzie to działalność transportowa nie potrzebuję licencji.
Potrzebuję natomiast inne dokumenty, które upoważnią mnie do przemieszczania się po drogach publicznych. Rozumiem, że w Ustawie o Transporcie Drogowym znajdę jakieś wskazówki. Natomiast z doświadczenia wiem, że w Polsce są różne kruczki. Interpretacja przepisów to jedno a rzeczywistość to co innego.
Dlatego mam pytania:
-o jakie pozwolenia należy wystąpić aby móc realizować transport sprzedawanych przez siebie produktów?
- jakie mogą być w przybliżeniu koszty powyższej rejestracji / zezwoleń etc.?
- o jakie inne kwestie powinienem jeszcze zadbać oprócz opłat związanych z autem (przegląd, rejestracja, ubezpieczenie etc.)?

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,
Rafał N.


Ostatnio zmieniony 09 lis 2013, 17:25 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Przeniesione do odpowiedniego działu


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

zezwolenie na przewozy własne - wtedy na dokumentach dostawy nie może być kosztów transportu koszt dowiesz się tam gdzie wystawiają licencję transportową.
jak jeździsz po drogach płatnych to Viatoll 120 zł kaucja za maszynkę + minimum pierwsze doładowanie za 120 zł - potem w zależności, ale próg gdzie pika 2x jest 100 zł.
tachograf do pojazdu.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 2 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: