Strona 10 z 10 [ Posty: 193 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10
Autor
Wiadomość

To po co siedzicie w tym transporcie? Skoro sami umiecie wymienić pomysły jak tu bezpieczniej, lepiej i więcej zarobić.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2012, 14:36
Posty: 493

Znajomy jeździ po Polsce za 3 zł/ km netto, po pół roku dobrał 2 mana, chyba musi się opłacać

_________________
B - 21.05.2010 C - 29.04.2013
E - 03.07.2013 KW- 10.05.2013
Nie mylili się tylko Ci, którzy nigdy nie żyli.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2008, 21:22
Posty: 1257
GG: 2291240
Samochód: R500, Actros 1844, FH 460
Lokalizacja: Szczecin

Ja jeździłem po kraju (czasem załadunek na Litwie) za 3 zł za km i gdyby się robota nie ukróciła to za nic bym nie zrezygnował. I żadne kombinacje tacho nie były potrzebne. 3 zł w cale nie zawsze są równe 3 zł ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2014, 6:24
Posty: 43
Samochód: Beema
Lokalizacja: Łódź

Ja myslalem o wlasnym aucie zeby robic na siebie. Zawsze chcialem miec wlasna dzialalnosc, strasznie mnie frustruje i dusi praca u kogos. Obecie robie jako mechanik poj. ciezarowych, pare lat jezdzilem na kraju, w sumie nic innego nie umiem robic to co zostaje?
Najgorzej ze tesciunio kochany ma 16 aut, ale jakos nie chce pomoc, nic podpowiedziec... :/
I tera skad tu brac te alynne ROBOTY, zeby to jakos mialo chociaz rece a dobre by tez byly nogi :lol:
Uj wie co tu robic czy to warto czy nie warto heh

Jazda na tym smisznym transie jak sie ma jedno auto to tez, podobno polowa nie placi, a ci ci placa to po 3 miesiachac :evil: i bujaj sie z takimi
Jakies rabeny, kontenery, inne molochy niby szukaja przewoznikow nawet z jednym autem :lol: ba, nawet jak fury nie masz to pomoga zalozyc DG :lol: ale czy jazda w takim czyms da chociaz na hod doga na orlenie zarobic :mrgreen:

Handlowalem kiedys troche czesciami do tirow, gadalem z tymi wielkimi przessiebiorcami 1-20 aut :mrgreen: i oczywiscie KURRRŁŁA zamykam byznes to sie nic nie oplaca tylko dokladam :mrgreen: a pod domem białe bejce a za dwa dni dzwoni przywiez 2x obsluge do scani bo wlasnie dwie przyprowadzilem :mrgreen:

Ogolnie to raczej slabo to wyglada


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Ja myslalem o wlasnym aucie zeby robic na siebie. Zawsze chcialem miec wlasna dzialalnosc, strasznie mnie frustruje i dusi praca u kogos.
Jak nie masz dobrej spedycji to sobie daruj.
Idź lepiej pracować do kogoś 2/2.

Cytuj:
Jazda na tym smisznym transie jak sie ma jedno auto to tez, podobno polowa nie placi, a ci ci placa to po 3 miesiachac :evil: i bujaj sie z takimi
Płacić płacą jak dobrze dobierasz firmy. Ale jak chcesz jeździć za normalne stawki to nie tędy droga. Ja ostatnio właśnie więcej śmigam po kraju, bo moja stara spedycja roboty na zachodzie nie potrafi ogarnąć. Często śmigam po 3,5-5zł/km. I niby brzmi super, tylko co z tego jak trasy 100-200km i cały dzień w dupę :P W dodatku dobra robota jest zazwyczaj w poniedziałki i wtorki... Jak to liczyłem, to przy moim składzie (nie wcale takim młodym) to realnie może na kraju zarobiłbym 4000-5000 w miesięcu. A za tyle to wolę iść do kogoś.
Cytuj:
Handlowalem kiedys troche czesciami do tirow, gadalem z tymi wielkimi przessiebiorcami 1-20 aut :mrgreen: i oczywiscie KURRRŁŁA zamykam byznes to sie nic nie oplaca tylko dokladam :mrgreen: a pod domem białe bejce a za dwa dni dzwoni przywiez 2x obsluge do scani bo wlasnie dwie przyprowadzilem :mrgreen:
Z boku patrząc to faktycznie można odnieść takie wrażenie, ale moim zdaniem.
Pkt 1. Są to osoby które zaczynały dużo wcześniej kiedy to był na tym dobry hajs
Pkt 2. Ty widzisz tylko te bejce, a nie widzisz masy kredytów leasingów i innych tragedii tych ludzi (moim zdaniem są niewolnikami)

Podsumowując. Możesz zacząć spróbować o ile nie weźmiesz kredytów i nie zostaniesz kolejnym niewolnikiem który będzie zaniżał stawki. Z perspektywy czasu wg mnie nie warto, bez dobrej roboty lub dobrej spedycji na początek.

P.S Jak czytałeś cały temat to pewnie widziałeś moje wcześniejsze wypowiedzi :) Możesz sobie zweryfikować moje poglądu z perspektywy 1,5 roku prowadzenia tego burdelu.


W przypadku, gdy idziesz pod spedycję z całą "własną" jednostką transportową , spedycja może mieć na Ciebie lekko "wysprzęglone", jak w przypadku gdy dzierżawisz ich naczepę.
A to po prostu dlatego, że zależy im na tym, żeby ich naczepa zarabiała i spłacała się.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2014, 6:24
Posty: 43
Samochód: Beema
Lokalizacja: Łódź

Zona pracuje na terminalu kontenerowym (niestety nie na dziale transportu) i niby jest cisnienie ze nawet biora kogos z samym koniem. Robota kołchoz, a warunki nie wiadome. Podobnie raben i inne molochy, pelno ogloszen bierz naczepe wymontuj tacho i lataj. Tylko coekawe jakie zarobki hehe i kilometry


Auto bym se kupil starsze za diengi zeby w razie co stalo w krzakach i jesc nie wolalo a nie lizingi. Najgorzej ta robota, pewnie ze wolalbym inny byznes ale na warzywach kwiatach czy produckji zniczy niestety sie nie znam :mrgreen:

Ja sobie doskonale zdaje sprae ze to mega gowniany biznes w pbecnych czasach, wiecznie pod gorke ale nic innego nie moge wymyslic :mrgreen:

Moze wymysle ale bedzie okazja na cos lepszego, chociaz w dzisiejszych czasach to kazdy byznes to mega pierdzielenie


Ostatnio zmieniony 29 sie 2018, 16:45 przez lionix, łącznie zmieniany 1 raz.

Słuchaj, może i interes nieciekawy, ale są ludzie, którzy idą w to i nawet-nawet sobie radzą...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Przede wszystkim ludzie którzy maja o tym pojęcie, a jak wiemy wszyscy nie maja.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 31 paź 2008, 13:45
Posty: 944
Samochód: MERCEDES ACTROS MPIII 1844
Lokalizacja: Siedlce

Cytuj:
Auto bym se kupil starsze za diengi zeby w razie co stalo w krzakach i jesc nie wolalo a nie lizingi. Najgorzej ta robota, pewnie ze wolalbym inny byznes ale na warzywach kwiatach czy produckji zniczy niestety sie nie znam :mrgreen:
Auto jeść nie zawoła, ale wszelkiej maści urzędy a i owszem.

Mnie dzienne utrzymanie auta kosztuje 250zł.

Ja powoli będę się raczej wycofywał, nie widzę w tym przyszłości. Tym bardziej, że nowa władza co raz to nowsze głupoty wymyśla i tylko utrudnia pracę przewoźnikom i nie tylko.

Jedyne na co bym poszedł to jazda pod kurierką, ale tam z jednym autem mało kto się wbija...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2014, 6:24
Posty: 43
Samochód: Beema
Lokalizacja: Łódź

Urzedy, zusy, podatki, vaty i inne dziady. Ale przynajmniej nie placisz rat za kredyt.

Najbardziej wkurza ze tesciu mimo ze 15 lat w transporcie nie chce mlodego wprowadzic :lol: no ale co zrobisz


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Zięć to nie syn, zawsze może ucieć.

Słuchaj No lekko nie będzie zwłaszcza na początku.

Najwazniejsze nie pomylić obrotu z przychodem , bo takich co zobaczyli kasę na koncie to już tak polecieli ze musieli zamykać interes jest pełno .

Ciężki kawałek chleba , ogolnie paru moich znajomych poszli na swoje , jeden z nich zbyt wiele z transportem wspólnego nie miał . Jak sam stwierdził lekko nie było ale teraz jakos mu idzie i nie narzeka .

_________________
DAF 95XF 430


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 03 mar 2014, 6:24
Posty: 43
Samochód: Beema
Lokalizacja: Łódź

Narazie sie nie napalam. Zrobie sobie tylko CKZ moze kiedys sie przyda.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 10 z 10 [ Posty: 193 ] Przejdź na stronę Poprzednia 16 7 8 9 10


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: