Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 19 kwie 2012, 14:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2012, 14:45
Posty: 290
Samochód: FR und NL
Lokalizacja: Silesia

Witam mam pytanie co korzystniejsze , kredyt czy leasing ?

_________________
__________________________________
Renault Magnum 440 E-TECH


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 16:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

kredyt - więcej zapłacisz ale jak coś to sprzedajesz auto i spłacasz i coś tam ewentualnie dokładasz...
a z leasingiem już jest gorzej bo masz go tam na jakiś czas min 2lata...

kredyt również ciężej dostać


no i sprawa jak coś się wydarzy np wypadek. To kasę z ubezpieczenia zgarnia leasing...tak mi się wydaje i obiło o uszy


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 20:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2012, 14:45
Posty: 290
Samochód: FR und NL
Lokalizacja: Silesia

A leasing we wszystkich bankach jest na 2 lata ?

_________________
__________________________________
Renault Magnum 440 E-TECH


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 sty 2010, 15:48
Posty: 484
GG: 1
Samochód: Actros 440/FH XL 500
Lokalizacja: Ostrołęka

Jak to zgarnia kasę leasing, a za co wyremontować pojazd?

_________________
prezentacja moich Daf, Volvo


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2012, 14:45
Posty: 290
Samochód: FR und NL
Lokalizacja: Silesia

Kase dostaje przewoźnik

_________________
__________________________________
Renault Magnum 440 E-TECH


Post Wysłano: 19 kwie 2012, 22:08

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 31 sty 2008, 22:52
Posty: 64
GG: 1656306
Samochód: PremiumDXI450
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

leasing jest na min 2lata...bo możesz mieć na 3lub 4
ale jak chcesz wykupić wcześniej to możesz dopiero po okresie 24mscy

nie wiem jak to jest dokładnie ale jak auto idzie do kasacji to przewoźnik nic nie dostaje...ale nie jestem pewien tego do końca


Post Wysłano: 20 kwie 2012, 14:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 10 lut 2012, 14:45
Posty: 290
Samochód: FR und NL
Lokalizacja: Silesia

Cytuj:

nie wiem jak to jest dokładnie ale jak auto idzie do kasacji to przewoźnik nic nie dostaje...ale nie jestem pewien tego do końca

Ale nik tu o kasacji nic nie powiedział :wink: Ciekawe czy podstawiają jakiejś auto jeśli powypadkowe nadaje sie tylko na złom a wypadek nie był z winy przewoźnika.Pewno przy małych uszkodzeniach będzie opcja żeby wstawić auto na serwis i bez gotówkowo zrobić, albo robić samemu i na wszystko miec faktury

_________________
__________________________________
Renault Magnum 440 E-TECH


Post Wysłano: 20 kwie 2012, 19:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Kasę z AC dostaje właściciel, w leasingu to leasingodawca jest właścicielem.

Przez okres kiedy auto stoi (nie zarabia) np miesiąc, nadal trzeba płacić racinę.

AC oddaje wartość netto za naprawę, czyli VAT (do zwrotu za 2 miesiące) trzeba dopłacić. Niby nic, ale przy kwotach 100 000zł za naprawę VATu jest 23000zł, nie sądzę żeby ktoś z jednym autem w leasingu widział naraz tyle pieniędzy.

Jeśli dzwon będzie na tyle dobry, że auto pójdzie do kasacji bardzo często zdarza się, że zwrot z AC nie pokrywa pozostałej części leasingu do spłacenia, brakuje np 70 000zł. Czyli potencjalny biznesman zostaje bez auta, za to z ratami do płacenia.


Kruczków i pomysłów jak nabić w butelkę tych którzy chcą zarabiać na nie swoim sprzęcie jest zapewne zdecydowanie więcej. Ale nic, to polecam brak grajdoły, najlepiej tak ze trzy, bo z jednym to co to za firma...

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 21 kwie 2012, 17:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 18 lis 2011, 11:28
Posty: 155
Samochód: VOLVO

Ja miałem samochód w leasingu, dwa dni po zdarzeniu był u mnie rzeczoznawca z ubezpieczenia, wszystko ładnie wycenił i całą kase bezpośrednio do mnie na konto przelali. Nie było żadnych problemów, nie wiem jak w razie kasacji by to wyglądało, ale w tym przypadku wszystko poszło po mojej myśli.


Post Wysłano: 24 maja 2012, 14:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2012, 15:27
Posty: 2
Lokalizacja: mazowieckie

Leasing to pojecie ogólne sa różne rodzaje w zależności od profilu prawnego firmy mozna wybrac rozne rozwiazania:
Leasing operacyjny
• Pełna rata leasingowa, odsetkowa oraz kapitałowa, wliczają się do kosztów uzyskania przychodu,
• Środek trwały będący przedmiotem umowy stanowi własność leasingodawcy na czas trwania umowy,
• Amortyzacja przedmiotu zostaje po stronie leasingodawcy,
• Po spłacie ostatniej raty leasingobiorca ma prawo podjąć decyzję o wykupieniu na własność przedmiotu leasingu, za ustaloną na początku kwotę lub może z tego prawa zrezygnować
• Podatek VAT od przedmiotu umowy jest rozłożony w czasie i płatny w ratach razem z ratami leasingowymi.

Leasing finansowy zwany kapitałowym
Forma leasingu, w której przedmiot umowy zaliczany jest do majątku Korzystającego, pozostając jednocześnie własnością firmy leasingowej.
Najważniejsze cechy leasingu finansowego:
• Jedynie rata odsetkowa i koszty amortyzacji mogą być wliczane do kosztów uzyskania przychodu,
• Środek trwały objęty umową leasingową zostaje wprowadzony do stanu majątkowego firmy leasingobiorcy a on sam dokonuje odpisów amortyzacyjnych,
• Ostatnia rata wpłacana przez leasingobiorcę jest równoznaczna z przejęciem przedmiotu leasingowanego na własność przez leasingobiorcę,
• Podatek VAT należy zapłacić w jednej racie przy przekazaniu przedmiotu do użytkowania.


Leasing zwrotny
Forma leasingu polegająca na sprzedaży Finansującemu środka trwałego będącego dotychczas własnością Korzystającego, a następnie oddaniu go do korzystania przez Finansującego za ustalone czynsze leasingowe. Dzięki temu Klient odzyskuje środki jakie zainwestował w zakup środka trwałego jednocześnie używając przedmiot, który na czas trwania umowy staje się własnością firmy leasingowej.

moim zdaniem leasing jest korzystniejszy poza tym sporo firm szuka możliwości przejęcia leasingu od firmy której coś nie "pykło"


Post Wysłano: 24 maja 2012, 15:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2005, 20:34
Posty: 35
GG: 0

kolon nie ma już możliwości przejęcia leasingu. Znaczy jest, ale teraz obowiązują przepisy w myśl których przejmując leasing firma leasingowa przelicza Ci leasing na nowo wg wartości rynkowej pojazdu, czyli wychodzi na to samo, jakbyś normalnie kupił auto, nie mówiąc już o tym, że pojęcie wartość rynkowa w firmie leasingowej może mieć inne znaczenie. Drugą opcją jest podpisanie umowy z firmą której coś nie 'pykło' i po prostu dzierżawić pojazd, tylko jaki szaleniec podpisze umowę z bankrutującą firmą i w razie jej upadłości straci pojazd?


Post Wysłano: 29 maja 2012, 7:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 maja 2012, 15:27
Posty: 2
Lokalizacja: mazowieckie

Racja prawo niekoniecznie jest po stronie konsumenta na szczescie sa tez pewne luki ktore mozna zapelnic w/g swojego uznania.Troszke siedze w leasingowaniu firm i wiem ze kilkakrotnie udalo nam sie zalatwic bardzo ciezkie kwestie nawet jak ktos wisial w BIK-u.


Post Wysłano: 13 cze 2012, 17:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 29 cze 2011, 17:53
Posty: 55
GG: 697300
Lokalizacja: WZ

Panowie gdzie można dostać najlepszy Leasing i Kredyt na auto ??

_________________
Tyle powrotów ile wyjazdów


Post Wysłano: 17 sie 2013, 17:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

Pytanie podobne więc podepnę się pod temat. Siostra ma kwotę x - trafia się okazja - potrzebuje kredyt ok 30 tysięcy zł - problem tkwi w tym że pracuje na umowę zlecenie dopiero od 3 miesięcy - stałej umowy brak - tu pojawia się pytanie - gdzie można dostać kredyt bez umowy , na dowód - lub czy któryś bank weźmie pod uwagę w/w umowę?

Zna ktoś coś co załapie się na w/w warunkach?

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 17 sie 2013, 17:24

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Pytanie podobne więc podepnę się pod temat. Siostra ma kwotę x - trafia się okazja - potrzebuje kredyt ok 30 tysięcy zł - problem tkwi w tym że pracuje na umowę zlecenie dopiero od 3 miesięcy - stałej umowy brak - tu pojawia się pytanie - gdzie można dostać kredyt bez umowy , na dowód - lub czy któryś bank weźmie pod uwagę w/w umowę?

Zna ktoś coś co załapie się na w/w warunkach?
eurobank (i inni też) oferuje kradyty na podstawie wyciągu z konta

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 17 sie 2013, 17:27
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2009, 13:17
Posty: 587
Samochód: VW Passat b5
Lokalizacja: KMY

No tak - o tej formie wiem ale czy biorą pod uwagę kwotę która jest na koncie czy regularne wpłaty?

_________________
Mówią na mnie niepoprawny,za arcyzabawny
Nie mam czasu na bycie sławnym.....


Czemu mamy nierówne szanse, kiedy mamy wspólny cel?

______________


Post Wysłano: 17 sie 2013, 17:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
No tak - o tej formie wiem ale czy biorą pod uwagę kwotę która jest na koncie czy regularne wpłaty?
myślę że regularność wpłat, a także wysokość kwot.
sama kwota na koncie nie jest wyznacznikiem.
to jest moja ocena, ale je nie mam tak wypranego mózgu jak bankowcy.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 17 sie 2013, 19:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Za taki kredyt zapłacicie drugie tyle ile suma kredytowana, tym bardziej że pewnie będzie to kredyt gotówkowych, no chyba że będzie na konkretny cel, potwierdzony fakturą. Pamiętajcie, że banki doliczają sobie prowizje i odsetki :)

I z tego co ja się właśnie orientowałem to przy finansowaniu pojazdów lepiej wychodzi kredyt, ponieważ jest mniejsze oprocentowanie no i nie ma wykupu, a ten w leasingach często sięga 15% początkowej wartości auta, więc jeśli ktoś bierze furę za 150000 PLN to przy wykupie może nieźle pierdnąć z wrażenia :)


Post Wysłano: 17 sie 2013, 19:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

Cytuj:
Za taki kredyt zapłacicie drugie tyle ile suma kredytowana, tym bardziej że pewnie będzie to kredyt gotówkowych, no chyba że będzie na konkretny cel, potwierdzony fakturą. Pamiętajcie, że banki doliczają sobie prowizje i odsetki :)

I z tego co ja się właśnie orientowałem to przy finansowaniu pojazdów lepiej wychodzi kredyt, ponieważ jest mniejsze oprocentowanie no i nie ma wykupu, a ten w leasingach często sięga 15% początkowej wartości auta, więc jeśli ktoś bierze furę za 150000 PLN to przy wykupie może nieźle pierdnąć z wrażenia :)
to że kredyt jest "tańszy" nie ulega wątpliwości przecież firmy leasingowe nie są organizacjami charytatywnymi tylko maja zarobić.
środki na zakup pojazdów i późniejsze wynajęcie też muszą z jakiegoś źródła pozyskać i są to banki (te same).

cały "myk" polega na opodatkowaniu działalności i możliwości "zrobienia kosztów", a tym samym nie płacenia podatków - bo mam koszty. co innego i w innej wysokości można odliczyć przy finansowaniu zakupu kredytem, a zupełnie coś innego i w innej wysokości przy finansowaniu leasingiem mimo że jest to ten sam samochód.

poza tym w przypadku zakupu na kredyt jesteś właścicielem weaz z bankiem pojazdu, a w przypadku leasingu właścicielem pojazdu jest tylko leasing ty jesteś tylko najemcą.
obie opcje mają swoje dobre i złe strony choć ja zawsze preferowałem kredyt.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 18 sie 2013, 0:31
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 sie 2009, 17:25
Posty: 123
GG: 10467084
Samochód: Volvo FH 500
Lokalizacja: Chrzanów

Nie wiem jak to teraz wyglada ale jakis rok temu jeden z bankow oferowal kredyt na zakup nowego samochodu. Maksymalny okres kredytowania to 10 lat przy czym wiek samochodu + okres kredytowania nie mogl byc wiekszy niz owe 10 lat. Co wiecej po wybraniu samochodu ktory nas interesuje bank sprawdzal oferte sprzedajacego i podejmowal decyzje czy bedzie finansowal owy samochod czy tez nie. Przyznam szczerze ze po przekazaniu 5 roznych ofert samochodow ktore interesowaly firme w ktorej pracowalem i 5 negatywnych decyzjach ze strony banku szef zdecydowal sie na leasing ktory otrzymal bez najmniejszych problemow. Co do samego leasingu sytuacja wygladala tak ze mozna bylo nie zaplacic 1 raty w terminie pod warunkiem ze poinformowalo sie firme o takiej sytuacji. Zaplacic i tak trzeba bylo ale wiadomo milo jest wiedziec ze mozna sobie wydluzyc okres splaty o te kilka dni. Inna sprawa o ktorej malo kto tutaj mowi to ubezpieczenie samochodu ktore w przypadku kredytu trzeba zaplacic samemu i mozna rozlozyc maksymalnie na 2 raty. W przypadku leasingu istnieje mozliwosc rozlozenia ubezpieczenia na raty. Nalezy jednak pamietac jeszcze o tym ze ubezpieczenie w przypadku leasingu jest drozsze dlatego ze firma na ktora jest ubezpieczony samochod nie posiada zadnej znizki. Jak juz ktos wczesniej tutaj napisal kazde rozwiazanie ma swoje plusy i minusy. Ktos tutaj poruszyl jeszcze kwestie sprzedazy samochodu na ktory zostal wziety kredyt. Z tego co sie orientuje to nie jest do konca tak ze mozna go sobie sprzedac kiedy sie chce. Aby sprzedac samochod bank musi wyrazic na to zgode a prawda jest taka ze nie zawsze chetnie to robia. Sprzedac bez wiedzy banku sie nie da bo sa wspolwlascicielem pojazdu. Sytuacja w przypadku leasingu wyglada troche inaczej. Czasami leasingodawca informuje nas ze gdybysmy mieli problemy finansowe i chcieli sprzedac samochod warto sie z nimi skontaktowac bo byc moze beda w stanie pomoc. Wiem ze firma w ktorej pracowalem dostawala maile od firmy leasingowej z oferta roznych samochodow osobowych jak i ciezarowych.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: