Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 23 lip 2012, 10:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
1. O co Wam chodzi z tym:
Czy jezeli wyszukuje sobie ladunkow z gield, czy biore je ze spedycji tzn. ze nie moge juz szukac sam na wlasna reke firm produkcyjnych? Czy chodzi o to, ze jezeli spedycja zalatwila mi robote z jakies firmy produkcyjnej to nie powinienem sie juz z nia dogadywac na wlasna reke?
Bo nie jestem pewien..
w transporcie obowiązuje reguła neutralności. w każdym zleceniu transportowym, które zaczynamy czytać od tego co drobnym drugiem, jest taka forumła.
jeżeli więc weźmiesz ładunek dla powiedzmy VW przez spedycję X, to wedle prawa nie możesz wykonać usługi transportowej bezpośrodnio dla VW z pominięciem tej spedycji.

Cytuj:
3. Z tego co tu mowicie czy jezeli jest latwiej prowadzic firme majac juz np. dwa zestawy, to czy majac powiedzmy wieksza sume do dyspozycji lepiej jest wziac jedno auto w leasing, a reszte sumy zaczac oszczedzac na nastepne auto, moze juz niekoniecznie w leasingu, czy lepiej wziac dwa auta w leasing?.
pojazdy są środkiem produkcji i nie ma to znaczenia, jeżeli masz robotę względnie godziwą, to starczy ci na te auta. jak nie masz roboty, to jedno stojące auto jeden kłopot, a dwa stojące auta - dwa kłopoty, gdzie znaleźć dla nich robotę i z czego zapłacić stojącemu kierowcy.
Cytuj:
4. Z tego co tu przeczytalem, to rozumiem ze nie majac doswiadczenia w tej dziedzinie lepiej nie pchac sie w to i nie ladowac kasy tylko pierw sie obyc, np. podejmujac prace gdzies jako spedytor.
problem w tym, czy ktoś Cię przyjmie na spedytora. oczywiście zasada jest dobra, bo na początku będziesz popełniał błędy, a lepiej gdy masz ze sobą parę doświadczonych osób, które pomogą wygrzebać się z kłopotów.

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 27 lis 2012, 18:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 lis 2012, 18:23
Posty: 3

znalazłem parę ogłoszeń z mojej okolicy to jest no ale może pomoże :D
oto linki:
http://tablica.pl/oferta/zlecenia-na-wy ... r:15;s:278

http://tablica.pl/oferta/zlecenia-na-wy ... r:15;s:278

_________________
Nie moc silnika, lecz technika, robi z Ciebie zawodnika.

Zapraszam do komentowania http://www.wagaciezka.com/viewtopic.php?f=44&t=38613


Na pewno w najbliższym czasie będzie jakiś mały aktual czekam aż jakieś autko zjedzie ;)


Post Wysłano: 14 sty 2013, 21:35

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 maja 2012, 22:03
Posty: 138
Samochód: Man 14-232

Zacznijmy od tego iż jedząc u pośredników transowych typu;Podlasie,Kurier,Duda.Jest wgl. bez sensowne lepiej załapać się w Jasie Fbg lub innej spedycji która rozwozi towar z swoich magazynów pomiędzy odziałam nikt nie zabiera ci 100-czy 200zł od kursu nie to co pośrednicy.Tak jak napisał buczek21gdzie duza firma bd sie zajmować jednym tymczasowo potrzebnym przewoźnikiem?
Piszecie tu jakieś paronie.Chyba lepiej poczekać kilka dni na dobre płatny ładunek niż jeżdżąc za półdarmo.Typowa jazda w Rehnus Logistic 5-6 miejsc rozładunkowych dziennie w odległości po 30 do 80 km od oddziału dajmy na to przy dobrych wiatrach 1350zł za 6dni roboty po odliczeniu kosztów paliwa płakać się chce.Przy dobrej spedycji na solówce 7,5t ład jestem w stanie wyciągać min 2.900zł do 4,500zł tygodniowo z jazdą na tacho.Trzeba tylko umieć wejść w firmę opuścić raz drugi trzeci 50zł czy choćby 100zł na kursie i jesteś w domu.
Trochę tam okańciłem bo wiadomo spedytorowi trzeba sypnąć trochę grosza w dobrym momencie :wink:


Post Wysłano: 06 maja 2017, 18:28
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 24 mar 2011, 20:39
Posty: 79
GG: 0
Samochód: dobry

Witam.. Na naczepe wywrotke (klapo drzwi) lepiej ładunki ogarniać z transa czy lepiej się dogadać z jakieś spedycja.. Nie szukam raczej stałych zleceń bo będę mieć trochę własnej roboty ale czasami potrzebuje powrotu.. Interesują mnie najbardziej kursy ze wschodu na zachód kraju

_________________
Jak czolgiem nie wjedzie to pojedziemy Passatem.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: