Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 14 maja 2018, 15:06

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2018, 15:03
Posty: 2

Witam. Chcę założyć firmę transportową. Pisząc wprost nie mam wiedzy co krok po kroku się robi dalej jakie opłaty i od czego one są dalej nie mam kasy na start ani zabezpieczeń. Chciałbym byście napisali mi np. po przecinku co i jaka kwota oraz co ile miesięcy. Wiem że jest coś takiego w bankach jak kasa na start oraz coś takiego jak leasing zarówno ciągnika jak i naczepy ale również nie znam szczegółów. Może istnieją stare tematy możecie podać linki ale czasy się zmieniają i pewnie opcje możliwości otwarcia takiej firmy. Co bym zrobił jak leasing to 2-3 kompletne auta ale chcę to ogarnąć liczbowo itd. bo nie chcę utonąć. Wiem nawet, że konkurencja będzie odradzać by sama jakoś istnieć ale może litość dla schorowanego który się nigdzie nie może załapać, a jedyne czego mało w moim mieście to takich firm transportowych.


Post Wysłano: 14 maja 2018, 15:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 mar 2018, 3:25
Posty: 54
Samochód: Scania P380, MAN TGX

2-3 zestawy dla całkowitego nowicjusza, który nawet nie wie jak założyć firmę transportową?
Niepoprawny optymista;)
Trochę śmierdzi trollem ale zapytam. Masz już kierowców?
Idź do wydziału komunikacji w twoim mieście. Wszystko wyjaśnią krok po kroku.


Post Wysłano: 14 maja 2018, 16:02
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Idę po piwo i chipsy... :-D

Wysłane z mojego D2303 przy użyciu Tapatalka

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 14 maja 2018, 16:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Wszystko się da, są kredyty leasingi, to wszystko jest dla ludzi. Popytaj co i jak, i bierz się za robotę.
Piniondz z tego jest, widzisz sam jak ludzie żyją z transportu. Wille, Q7, Hawaje...

A utonięcia się nie bój w ogóle. Gdybyś za swoje ten interes startował, to jest problem. Ale przecież startujesz za pożyczane, więc czyje piniondze, tego problem :D .

Wszystkie potęgi tak tworzono. Brać, dobierać, dokupować, i niczego nie żałować.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 14 maja 2018, 18:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Karwa...teraz to piszesz? Żebym ja to wiedzioł wcześnij... :D Przecież to jest przepis na byznes i tak go darmo dajesz?
Cytuj:
Masz już kierowców?
Ma, właśnie ich zarejestrowali w Urzędzie Pracy :D


Post Wysłano: 14 maja 2018, 19:20

Tak na oko, 3 leasingi ciągników, 3 naczepy, obrót z 2 miesięcy, żeby się nie zakopać, do tego cała masa pierdół i formalności, to tak dobrze by było, jakbyś miał pół miliona.

Tylko zacznij od tego, że musisz mieć na to dobrze płatną robotę, takiej roboty nie mają firmy, które już nawet posiadają tabor i mogą od zaraz zacząć pracować. Więc co ty masz do zaoferowania?


Post Wysłano: 14 maja 2018, 19:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
(...)musisz mieć na to dobrze płatną robotę, takiej roboty nie mają firmy, które już nawet posiadają tabor i mogą od zaraz zacząć pracować.
No chyba, że wstawi klamoty do Radara :D


Post Wysłano: 14 maja 2018, 19:41

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ma do zaoferowania to co najważniejsze: Chęci do bycia bamberem/milionerem!!!
Jak to mówił jeden forumowy bamber "najlepiej nie za swoje" :D .

Wozy się weźmie na raciny, roboty jest opór, ludzie już stojo pod płotem, dwa lata mały Zus...
No żyć nie umierać :mrgreen: .

Ej, ja to kiedyś na parkingu słyszałem że jak się wyracinuje 10 Kani, to 11 dostaje sie w gratisie.
I to by było dobre :mrgreen: ...

Edit:
A roboty to szukać nie trzeba. Są tu ludzie, wysoko w Radabambanerze, ogarnie się.
I to dobrutka, nie jakaś ujnia z molocha :mrgreen: .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 14 maja 2018, 20:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Gdzie to kanie w gratisie dają??

Nowyjan

Jak co to przejmę lizing ;) Tylko że ja w Scaniach preferuję więc jak będziesz brał to Streamline 410 ;) Highline,żaden Topline.

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 14 maja 2018, 20:43

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Koleszko, jak by co, to ja tu na tym forumie leasingi przejmuję.
Dla mnie to tak Volvo Fh, lub Fm, min 450km, w globie :D .

W sumie to i naczepy wezmę. Puści się na Ukr :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 14 maja 2018, 20:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

yarzyna ty to masz jeszcze lizing do przejęcia od Tkaczyka i Nasiera, nie zapominaj o tym i nie przeinwestuj :D Paliwo szybko nie stanieje, a lać trzeba...:)


Post Wysłano: 14 maja 2018, 20:56
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

Jak od Tkaczyka i Nasiera jak oni jelczami jeżdżą?! Coś mnie ominęło?! :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 14 maja 2018, 21:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Jak za dobry piniondz, to Yarzyna splami się i Dafem :D .

Ja jakby to umnie na placu stało, to bym się wstydził, ludziom bym opowiadał że kolega postawił :D .

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 14 maja 2018, 21:12

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 04 maja 2014, 9:00
Posty: 1154
Samochód: Scania R410
Lokalizacja: Będzin

Dokładnie kolego tak jak mówisz.

Co do naczep,Chłodnia Schmitz multi,dopel plus paleciara. Plandeki Kierowniku możesz zabrać ;)

_________________
"Ja to jestem tradycjonalista,wolałbym rzepa zapiąć niż jakieś promy wbijać' -Król Dystrybucji 2019


Post Wysłano: 14 maja 2018, 21:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 mar 2015, 14:46
Posty: 1191
Samochód: Osobowy 😅
Lokalizacja: PJA

I to mi się podoba... Chłopaki się dogadali, flaszeczkę jeszcze na przypieczętowanie i interes dobity... :lol:

_________________
"Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to luksus w życiu." ~ Jacek Walkiewicz
"Wyobraźcie sobie jajecznicę na boczku. W przypadku jajecznicy na boczku kura była zaangażowana, a świnia się poświęciła."
~ Jacek Walkiewicz


Post Wysłano: 14 maja 2018, 21:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 kwie 2014, 20:51
Posty: 1884

Yarzyna, mówił byś wcześniej to bym Ci dał namiar do gościa co 8 takich scani sprzedawał.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka


Post Wysłano: 14 maja 2018, 21:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 maja 2018, 15:03
Posty: 2

no ja wiedzialem ze milo nie bedzie dlatego tak czy owak pochodze popytam i zrobie sobie tabelke kwot terminy oplat. dla ciekawskich popatrzylem na firme dawnego kolegi ze szkoly, ma dwa auta, on jezdzi z kumplem ktorego tez znam ze szkoly, noi jakos im wyszlo prawie trzy tyg jezdza i potem 2tyg w domu, no ja wiem ze to pewno roznica samemu jechac a miec ludzi, no ale patrzac lata wstecz wuja mial jeden zestaw a obecnie ma piec a tez sam nie jezdzil i nie jezdzi, wiem tez ze niezbyt konkurowac z gigantami co maja floty niczym markety np produktu maslo, rozgladalem sie za ofertami i znam ile placa no ale jak wiadomo zostaje waga dochod i wydatek


Post Wysłano: 14 maja 2018, 21:54

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Cytuj:
Co do naczep,Chłodnia Schmitz multi,dopel plus paleciara.
Po co tam będziesz czekał...łap za telefon i dzwoń:
https://www.otomoto.pl/oferta/schmitz-c ... A6eMy.html

Pacz, a tu masz Vałkę, jak zajedziesz na Kauflanda to wszystkie spedytorki/dyspozytorki twoje :)
https://www.otomoto.pl/oferta/scania-r- ... xtor=SEC-8


Post Wysłano: 14 maja 2018, 22:10

To nie jest multitemp :)
Cytuj:
no ja wiedzialem ze milo nie bedzie dlatego tak czy owak pochodze popytam i zrobie sobie tabelke kwot terminy oplat. dla ciekawskich popatrzylem na firme dawnego kolegi ze szkoly, ma dwa auta, on jezdzi z kumplem ktorego tez znam ze szkoly, noi jakos im wyszlo prawie trzy tyg jezdza i potem 2tyg w domu, no ja wiem ze to pewno roznica samemu jechac a miec ludzi, no ale patrzac lata wstecz wuja mial jeden zestaw a obecnie ma piec a tez sam nie jezdzil i nie jezdzi, wiem tez ze niezbyt konkurowac z gigantami co maja floty niczym markety np produktu maslo, rozgladalem sie za ofertami i znam ile placa no ale jak wiadomo zostaje waga dochod i wydatek
Każdy od czegoś zaczynał, ale nawet na te leasingi trzeba coś wpłacić (w sumie podobne kwoty, za jakie koledzy śmiejący się z leasingów kupują używki), żeby miało to ręce i nogi. Do tego to co pisałem, 2 miesięczny obrót, żeby mieć na wszystko zanim zejdą płatności i jak chcesz wystartować z 3 zestawami to szykuj pół miliona. No i tak tak na wpłaty starczy pierwsze, ubezpieczenia, po miesiącu płacisz już ratę. Więc cudownie i lekko wygląda na papierze.

Czy można na transporcie zarobić? Jasne, wbrew pozorom się opłaca.
Czy można otworzyć firmę, nie mając kasy na początek? Nie ma szans. O dotacjach i innych wynalazkach zapomnij.
Czy samo założenie firmy równa się zarobkowi ? Nie, upadają giganci i sukcesy odnoszą małe firmy.
Czy warto się pchać w transport ? Tak, jak masz sensowną robotę. Wbrew pozorom kupno auta (używki, czy wzięcie leasingu) to kwestia podpisania kilku kartek A4 i masz. Od ręki stoją na placach jedne i drugie więc to nawet długo nie trwa.


Post Wysłano: 14 maja 2018, 22:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 paź 2006, 19:44
Posty: 1275
GG: 0
Lokalizacja: BL DK61

Cytuj:
Dokładnie kolego tak jak mówisz.

Co do naczep,Chłodnia Schmitz multi,dopel plus paleciara. Plandeki Kierowniku możesz zabrać ;)
Za gotówkę mogę Ci sprzedać :mrgreen: . Nawiasem mówiąc to konkurencja jesteśmy, mało nie klękneli przede mną jak te mije Multitempy w Woli Zobaczyli :mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: