Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 mar 2016, 10:54
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:


a po jakim czasie łapie przekroczenie prędkości to można ustawić na tachu przy legalizacji
wszystko można tylko kto ci to zrobi ?

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 21 mar 2016, 19:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

Cytuj:
...A teorie spiskowe od Cyryla to prawie jak akcje w Mission Impossible. 8)
to nie są moje teorie spiskowe, ale warto wiedzieć co może się wydarzyć gdy wsadzimy rękę w sieczkarnię.
konsekwencje mogą być żadne, średnie i te gorsze, dlaczego o tych gorszych nie mamy wiedzieć?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 mar 2016, 19:22
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 wrz 2008, 21:48
Posty: 539

Cytuj:
Cytuj:


a po jakim czasie łapie przekroczenie prędkości to można ustawić na tachu przy legalizacji
wszystko można tylko kto ci to zrobi ?
byłem nowym autem na serwisie żeby poprawnie ustawili prędkość (na liczniku 89 a w rzeczywistości 87) a często są tak nowe auta poustawiane- zeby auto niby mniej paliło bo dodaje kilometry i jedzie trochę wolniej)
i było ustawione ze bardzo szybko łapało przekroczenie prędkości ,(nie wiem ile nie liczyłem) ale przestawili tak jak w innych, czyli standardowo do około 30sec można jechać powyżej 90 i brak komunikatu)


Post Wysłano: 21 mar 2016, 19:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 05 paź 2006, 12:38
Posty: 3564
Samochód: Ferrari
Lokalizacja: PKN

Cytuj:
Cytuj:
...A teorie spiskowe od Cyryla to prawie jak akcje w Mission Impossible. 8)
to nie są moje teorie spiskowe, ale warto wiedzieć co może się wydarzyć gdy wsadzimy rękę w sieczkarnię.
konsekwencje mogą być żadne, średnie i te gorsze, dlaczego o tych gorszych nie mamy wiedzieć?
Nikt tu nie pisał o pojeździe bez ogranicznika, tylko rozpędzonego z górki więc na nic tutaj Twoje teorie. Konsekwencje w tym konkretnym przypadku na 90% będą żadne, a te 10% jak trafimy na służbistę, albo takiego co chce koniecznie zarobić mandat za przekroczenie prędkości.

_________________
Czy jadę bezpiecznie? - Zadzwoń gdzie chcesz.


Post Wysłano: 21 mar 2016, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 01 kwie 2005, 15:36
Posty: 6304
Lokalizacja: Wrocław

w pierwszym zapytaniu było tylko o przekroczeniu prędkości, natomiast czy to było z ogranicznikiem, czy też bez nie było mowy.
ale nawet czy nie warto, aby kierowca zawodowy był świadomy wszystkich konsekwencji, nawet jeżeli one nie mają zastosowania akurat w tym przypadku?

_________________
https://www.youtube.com/user/SzkolaTransportu/featured


Post Wysłano: 21 mar 2016, 23:00
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:


a po jakim czasie łapie przekroczenie prędkości to można ustawić na tachu przy legalizacji
wszystko można tylko kto ci to zrobi ?
byłem nowym autem na serwisie żeby poprawnie ustawili prędkość (na liczniku 89 a w rzeczywistości 87) a często są tak nowe auta poustawiane- zeby auto niby mniej paliło bo dodaje kilometry i jedzie trochę wolniej)
i było ustawione ze bardzo szybko łapało przekroczenie prędkości ,(nie wiem ile nie liczyłem) ale przestawili tak jak w innych, czyli standardowo do około 30sec można jechać powyżej 90 i brak komunikatu)
no można ustawić i to co ci zrobili to standard i nikt wyżej nie podniesie tego :)

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2016, 10:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Dobra Panowie, ale nawet JAKBY trafił na strasznego służbiste, który nie wiadomo co złego chce nam zrobić to w jaki sposób udowodni to, jaką kategorią drogi się poruszaliśmy i jakie było ograniczenie?!
FAKTEM jest, że TIR-em szybciej jak 80 nie można jechać to w przypadku jazdy 93, da ci max 2 pkt. i 100 zł.... Bo nie udowodni ci tego, że to było w terenie zabudowanym, czy poza terenem czy na expresówce. Dlatego sądzę, że nikt sie nie doczepi, bo to bezcelowe i za dużo zachodu o małą kase...

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 22 mar 2016, 12:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 11 lip 2007, 8:58
Posty: 1502
Samochód: DAF 105XF 460
Lokalizacja: Dolnośląskie

Cytuj:
Dobra Panowie, ale nawet JAKBY trafił na strasznego służbiste, który nie wiadomo co złego chce nam zrobić to w jaki sposób udowodni to, jaką kategorią drogi się poruszaliśmy i jakie było ograniczenie?!
FAKTEM jest, że TIR-em szybciej jak 80 nie można jechać to w przypadku jazdy 93, da ci max 2 pkt. i 100 zł.... Bo nie udowodni ci tego, że to było w terenie zabudowanym, czy poza terenem czy na expresówce. Dlatego sądzę, że nikt sie nie doczepi, bo to bezcelowe i za dużo zachodu o małą kase...
dziś jeszcze jest tak jak piszesz :D ale pracują już na tachografem wyposażonym w GPS i inne cuda żeby utrudnić wszelkie kombinatorstwa :idea:

_________________
a nikt ci za darmo nie da!!!


Post Wysłano: 22 mar 2016, 13:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 28 wrz 2010, 11:55
Posty: 3267
Lokalizacja: eu

Cytuj:
dziś jeszcze jest tak jak piszesz :D ale pracują już na tachografem wyposażonym w GPS i inne cuda żeby utrudnić wszelkie kombinatorstwa :idea:
Dziś Niemcy mogą posiłkować się danymi sczytanymi z tollcollecta chociażby, a Polacy z Viatolla...


Post Wysłano: 22 mar 2016, 16:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 sty 2009, 17:22
Posty: 1799
Samochód: Scania S450
Lokalizacja: Aleksandrów Kuj. CAL

Cytuj:
Cytuj:
dziś jeszcze jest tak jak piszesz :D ale pracują już na tachografem wyposażonym w GPS i inne cuda żeby utrudnić wszelkie kombinatorstwa :idea:
Dziś Niemcy mogą posiłkować się danymi sczytanymi z tollcollecta chociażby, a Polacy z Viatolla...
Ja cie rozumiem, ale nie na wszystkich autostradach masz Viatoll czy też expresówkach. ;) Więc tak czy inaczej dupa, nic ci nikt nie udowodni, przynajmniej ja bym tego nie przyjął.

Co do GPS to odległy temat, bo zanim wiara pozmienia tabor to potrwa to z 10 lat. ;)

_________________
C, CE, KW :)


Post Wysłano: 22 mar 2016, 21:19
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Cytuj:
Cytuj:
dziś jeszcze jest tak jak piszesz :D ale pracują już na tachografem wyposażonym w GPS i inne cuda żeby utrudnić wszelkie kombinatorstwa :idea:
Dziś Niemcy mogą posiłkować się danymi sczytanymi z tollcollecta chociażby, a Polacy z Viatolla...
Jaaki TC. U mnie zgral tacho, otworzyl wykres predkosci a tam czerwona linia zaznaczone 80 km/h, druga czarna 85kmh (tolerancja ) a jak cos wiecej to problem. I byl bo jechalismy w podwojnej i obaj 89km/h. Dostalismy po 50 euro

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 24 mar 2016, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2013, 17:18
Posty: 208

Ja kiedys mialem podobna sytuacje. Auto polecialo ze Sw Anki i na drugi dzien na Raculi mnie sciagneli. Zapytal krokodyl co to bylo to mu powiedzialem. Pokiwal paluszkiem i kazal sie pilnowac. Nie ukaral.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: