Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 lut 2017, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2012, 12:57
Posty: 195
Samochód: Scania R500 \8/ TOPLINE
Lokalizacja: NO

Witam. Ogrzewanie raz na 15-20 razy normalnie się odpali i chodzi cały czas, jak powinno ale zwykle jest tak że gdy włączę je, załączy i działa przez jakieś 2 minuty. Po tym czasie gaśnie i zmowu się załączy z tym że już słabiej dmucha i po 2 minutach piszczenie i "błąd grzejnika". O co chodzi, od czego mógłbym zacząć?


Post Wysłano: 11 lut 2017, 18:03

Od przeczyszczenia całego agregatu a ściślej rzecz ujmując - od udrożnienia kanałów powietrza.
W dalszej części to już fizyczna ingerencja w agregat - najprawdopodobniej współpracy odmawia palnik.


Post Wysłano: 11 lut 2017, 18:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 cze 2012, 12:57
Posty: 195
Samochód: Scania R500 \8/ TOPLINE
Lokalizacja: NO

Przeczyszczone zostały kanały tydzień temu. Wymiana świecy może pomoże ?


Post Wysłano: 11 lut 2017, 18:37

Ja bym na Twoim miejscu zaczął od wymiany sitka osłaniającego świecę. Samą świecę przeczyścić i sprawdzić omomierzem. Sitko z tego interesu jest najtańsze. A koszt nowej świecy to już coś ok. 200 zł. Tylko do wykręcenia świecy potrzebny Ci specjalny klucz. (długa nasadka 6-cio kątna z wyfrezowaną wzdłuż szczeliną na wyprowadzenie kabli: KLIK)
Poza tym, jeśli już zdecydujesz się na demontaż i rozkręcenie całego agregatu - musisz zaopatrzyć się w nową uszczelkę komory spalania - stara podczas rozkręcania najzwyczajniej się wykruszy.

W przypadku, gdy nie czujesz się na siłach żeby samemu się tym zająć - oddaj całość do warsztatu. Będziesz miał pewność, że nic złego podczas pracy ogrzewania się nie stanie.

Pierwszy raz rozkręcając ogrzewanie, okupiłem to koniecznością zakupu nowego sztyftu żarowego. Ale następnym razem już miałem odpowiedni klucz - sam go spreparowałem, bo ten dostarczany ze świecą nie jest wart czegokolwiek.


Post Wysłano: 18 lut 2017, 0:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 sty 2008, 11:07
Posty: 83
GG: 1
Samochód: Scania
Lokalizacja: Maz/podl

Odczytaj błędy na odpalonym ogrzewaniu. Bo tak to trochę wróżenie z fusów. + i - po lewej stronie zegarów. Wyświetli się diagnostyka i wchodzisz w ATA. Ze śnieżynką to błąd aktywny, ale podaj wszystkie.

_________________
Usuwanie ograniczenia mocy/adblue Scania


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: