Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 21 lis 2015, 15:49

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2009, 20:45
Posty: 63
GG: 0
Samochód: volvo F 12

Witam, w Renault Premium Dxi mam ogrzewanie Webasto Air Top 2000 . Ogrzewanie przestało odpalać. Dioda od regulacji temperatury mruga raz długo, pięć razy krótko. Domyślam się, że wyświetla błąd 15. Jeżeli tak, to jest to zwarcie obwodu regulatora temperatury. Gdzie szukać przyczyny ? W samym włączniku, czy w ogrzewaniu ?


Post Wysłano: 26 lis 2015, 10:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 cze 2007, 12:36
Posty: 917
GG: 0
Lokalizacja: kurpie

Opisz dokładnie co się dzieje czy w ogóle startuje , czy załącza się pompka czy dymi .
Raczej masz usterkę 1 a nie 15 czyli brak startu .


Post Wysłano: 26 lis 2015, 10:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2012, 11:06
Posty: 3213

Cytuj:
Witam, w Renault Premium Dxi mam ogrzewanie Webasto Air Top 2000 . Ogrzewanie przestało odpalać. Dioda od regulacji temperatury mruga raz długo, pięć razy krótko. Domyślam się, że wyświetla błąd 15. Jeżeli tak, to jest to zwarcie obwodu regulatora temperatury. Gdzie szukać przyczyny ? W samym włączniku, czy w ogrzewaniu ?
Zapewne włącza się wieje zimne a nie odpala świeca prawda? Robi dwa restarty a potem błąd się wyświetla i wyłącza się webasto. Jedną z przyczyn może być usterka świecy lub zapowietrzenie się układu doprowadzającego paliwo do webasta. Ja miałem tak w tym tygodniu, było mało paliwa odpaliłem i wrzuciło błąd. Po kilku próbach odpalenia w końcu odpaliło i jest już ok. Jeśli często jeździsz na rezerwie to może Ci się tak dziać. Jeśli nie to może być palnik już do czyszczenia lub w najgorszym razie do wymiany.


Post Wysłano: 26 lis 2015, 22:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 cze 2009, 20:45
Posty: 63
GG: 0
Samochód: volvo F 12

Witam. Temat ogarnięty. Dominik 2004 masz rację, zlicza się długie mrugnięcia, czyli błąd 1 ( brak startu ).Przyczyna była banalna - przetarty przewód paliwowy . Nic nie było widać, dopiero po wejściu pod samochód okazało się, że paliwo kapie na ramę. Przewód wymieniony, webasto śmiga aż miło.


Post Wysłano: 23 wrz 2017, 18:13

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2011, 19:57
Posty: 66
Samochód: Renault Premium
Lokalizacja: RKR

Premium Dxi 2007 r webasto grzeje na "fulla". Od czego zacząć w poszukiwanie usterki?
Z góry dzieki za odp :wink:


Post Wysłano: 22 maja 2018, 14:42

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 20 paź 2016, 18:23
Posty: 5
GG: 13010297
Samochód: Scania R420

Cytuj:
Premium Dxi 2007 r webasto grzeje na "fulla". Od czego zacząć w poszukiwanie usterki?
Z góry dzieki za odp :wink:
Mam ten sam problem ale jak skieruję goroce powietrxe z wylotu do wlotu to zwalnia, a tak może być i 30 st a i tak będzie grzało na full


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: