Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2008, 19:14
Posty: 15
GG: 0
Samochód: renault volvo Scania Iveco
Lokalizacja: Margonin

Może ktoś sie orientuje o co chodzi i czy to normalne w tym aucie ?? Mianowicie : dewasto pracuje normalnie w kabince cieplutko, zapłon wyłączony nagle włącza sie silnik wentylatora nawiewu , pracuje spokojnie na pierwszym biegu, Myśle sobie może po rozgrzaniu kabiny przez dewasto czujnik temperatury wew. włącza silnik dmuchawy , ale poco: żeby schłodzić kabine, albo wymieszać powietrze w kabinie ?? Czy ktoś wie czy to normalne?? Podobno młodsze roczniki mają tak samo, ale gdy po włączeniu sie dmuchawy można ją wyłączyć lub niedopuścić do włączenia poprzez przesunięcie suwaka reg. temperatury na pozycje (chłodne powietrze)niebieskie pole. Osobiście mi to nie przeszkadza ale fajnie byłoby sie dowiedzieć jak to jest z tym modelem . Chciałem jeszcze przeprowadzić doświadczenie takie że nagrzać kabine poczekać aż silnik dmuchawy będzie pracował i otworzyć kabine żeby ją gwałtownie schłodzić ciekawe czy silnik przestanie pracować kiedy temp. spadnie w środku. Jeśli ktoś sie orientuje w temacie prosze o podpowiedzi POZDRAWIAM MARCIN :D


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 29 lis 2008, 15:19
Posty: 353
GG: 3745303
Samochód: VOLVO FH12, 420.

Ja mam takie rozwizanie w volvo w chinczyku. Wg mnie dmuchawa wlacza sie w celu przewietrzenia wnetrza kabiny. Poprawia to komfort snu, powietrze nie jest tak suche.
Sile i dlugosc nawiewu mozna regulowac tak jak piszesz pokretlem temperatury.
Nigdy nie robilem testu czy jesli sie gwaltownie wychlodzi kabine to przestanie przewietrzac, ale cos mi sie wydaje, ze nie.


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 kwie 2006, 18:17
Posty: 692
GG: 8426213
Samochód: Scania R420
Lokalizacja: Bochnia

Volvo od samego początku modelu FH12 stosuje takie coś. Dmuchawa włącza się w celu przemieszania powietrza w kabinie. Niektórzy nie lubili tego "mieszania" i odłączali dmuchawy od ogrzewania postojowego, co sprawiało że się nie włączała w czasie ogrzewania kabiny. :wink:


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2009, 17:02
Posty: 68
GG: 0

przed snem ustaw dmuchawe na 0(najczesciej mamy ustawienie AUT) i na zimne powietrze, w chinczyku to pomaga i nie wlacza sie w nocy, w poprzednich modelach montowalo sie wyłacznik dodatkowy od dmuchawy....


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2008, 19:14
Posty: 15
GG: 0
Samochód: renault volvo Scania Iveco
Lokalizacja: Margonin

OK dzięki za szybkie odpowiedzi , właśnie a co z przyciskiem AUT do czego on służy ??


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 sty 2009, 17:02
Posty: 68
GG: 0

AUTomatyczne utrzymywanie temperatury, wystepuje tylko w autach z automatyczna klimatyzacja, ustawiasz nawiew na AUT, wybierasz temp, ustawiasz pokretlo od miejsca nadmuchu na aut i zostawiasz, elektronika odpowiednio dobierze reszte.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 gru 2008, 19:14
Posty: 15
GG: 0
Samochód: renault volvo Scania Iveco
Lokalizacja: Margonin

OK Wielkie dzięki za wytłumaczenie sprawy POZDRAWIAM MARCIN


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 wrz 2010, 19:51
Posty: 66
GG: 1437399
Samochód: Kadett
Lokalizacja: Augustów | Polska | Europa | Świat

Witam. Podepnę się pod ten temat, bo mam dziwny problem. Dzisiaj po stanięciu na pauzę odpaliłem klimę postojową, trochę pochodziło i ochłodziło się na tyle, że otworzyłem okna i wyłączyłem klimę. Klima się wyłączyła, ale dmuchawa nadal wali na maksa. Przekręciłem pokrętło dmuchawy na zero, ale nic to nie dało, po nadal wali. Nie pomaga odłączenie prądu, ani reset przyciskiem od świateł awaryjnych. To już nie pierwszy raz taka historia, w ogóle to dziwne rzeczy się dzieją, bo czasem po krótkim postoju odpalam klimę i kompletnie nic nie dmucha przez pół godziny, ja ugotowany, a nagle ni z tego, ni z owego zaczyna działać i wszystko jest ok. Ogólnie wiatrak włącza się, kiedy chce. Może uzyskam jakąś pomoc, bo jutro rano nie odpalę samochodu.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 maja 2013, 21:49
Posty: 59
Samochód: Renault Magnum/MAN TGA

Orientuje się ktoś jak można tą dmuchawe odłączyć? Po rozgrzaniu kabiny załącza się i cała noc dmucha zimnym powietrzem nie dość że wychładza kabine to rozładowuje akumulator. Bardzo proszę o info jak czy i jaka jest możliwość wyłączenia tego ustrojstwa.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 9 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: