Laboratorium COCH

Bezpłatna usługa Webfleet 2018 - TomTom Telematics PL

Naprawa foteli TIRSpeedtruck.euHOL-EXPOFuelSave

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1351 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 150 51 52 53 5468 Następna
Autor Wiadomość
PostWysłano: 29 gru 2017, 20:02 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: XF e6, MP3, FH e5
Opony ze zdjęcia już były nacięte. Teraz zostaną wymienione na nowe, a ten karkas pójdzie do nalania i trafi do MP2 :wink:

PostWysłano: 30 gru 2017, 1:14 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: b5
Cytuj:
przesz już są zygnięte nożem :idea:
Zgadza się... Panowie nożykowi stwierdzili przy nacięciu że to maks tej opony, bo jeszcze o włos głębiej i można by było zobaczyć druty...

PostWysłano: 30 gru 2017, 1:59 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Propos nacinania, spuszcza się powietrze z takiej opony? Nie boisz się, że strzeli podczas cięcia?

PostWysłano: 30 gru 2017, 9:10 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Propos nacinania, spuszcza się powietrze z takiej opony? Nie boisz się, że strzeli podczas cięcia?
Nacina się napompowaną oponę... Napędy w sumie nawet bez zdejmowania z osi - auto podniesione na lewarkach...
A widziałem leniwców - co nie tylko napędy nacinali wprost na aucie...
Nie wiem czy to jest zgodne ze sztuką i BHP, ale nie widziałem żeby ktoś robił inaczej.

PostWysłano: 30 gru 2017, 9:33 
Użytkownik
Awatar użytkownika

GG: 1
Samochód: Poobijany
Ja widziałem. 3 firmy temu szefostwo miało garaż, w którym skladowalo wszelkie śmieci. Jak ktoś miał wene, to sobie wycinał wzorki ;-)

/mobil

Raben Transport

PostWysłano: 30 gru 2017, 11:11 
Użytkownik

W poprzedniej firmie nacinałem opony przednie na żurawiu Liebherr. Podniosłem go na podporach tak aby zawisnął cały w powietrzu, kierownicę skręciłem do końca, włączyłem pierwszy bieg, reduktor i przedni napęd. Ja tylko wbijałem nóż i hamowałem butem koło, a napęd od silnika robił resztę.

PostWysłano: 30 gru 2017, 11:13 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Semis a skad w tobie taka obawa? Zmień pospolite słowo "nacinanie/cięcie" na fachowe "pogłębianie" bieżnika. Przecież warstwa bieżnika to warstwa ścieralna a nie trzymająca ciśnienie i konstrukcję. Albo zrób sobie w wolnej chwili taki test, weź z placu starą markową oponę i spróbuj ją przebić zwykłym nożem ale jeszcze ciekawiej, zapnij wiertarkę i spróbuj taki napęd przewiercić w bieżniku. Obawy Cię wtedy opuszczą.
A co do pogłębiania to bez odkręcania nie da się dobrze i sprawnie wykonać tej czynności.

PostWysłano: 30 gru 2017, 14:04 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Na większości opon jest napis Regroovable, co oznacza ze opina nadaje się do pogłębiania. Wiec skoro producent to przewiduje to czego się bać . Jak ktoś do drutów się nie dokopie to opona jeszcze trochę pociągnie.

PostWysłano: 30 gru 2017, 19:40 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Samochód: Volvo FH 12
Da rade ponacinac nalewki ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

PostWysłano: 30 gru 2017, 19:45 
Użytkownik

Samochód: Volvo FH
Ej, mówisz że ja jestem Janusz transportu, a sam chcesz nalewki nacinać :mrgreen: .

To Ty jesteś Mirek transportu.

PostWysłano: 30 gru 2017, 20:27 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Da rade ponacinac nalewki ?

Oczywiście ale firmowe i robione "na gorąco" czyli ponownie wulkanizowane a nie przyklejane. Takie odnowione to np remix, trade max czy contire - traktujesz je jak nominalną oponę. Teoretycznie każdą możesz, która ma regroovable napisane tyle, że to faktycznie teoria bo najczęściej chińczyk ma tak nierówną konstrukcję, że to mordęga je dobrze pogłębić a nożem w drucie nie wylądować.

PostWysłano: 30 gru 2017, 20:34 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Na większości opon jest napis Regroovable, co oznacza ze opina nadaje się do pogłębiania. Wiec skoro producent to przewiduje to czego się bać . Jak ktoś do drutów się nie dokopie to opona jeszcze trochę pociągnie.
Kondzio z tymi wszystkimi z napisem Regroovable to bym był ostrożny. Są opony tak zrobione jakby ktoś drutu nasypał łopatą, zero jakości wewnątrz, z jednej strony masz sporo do opasań po czym za kilka centymetrów zaraz pod warstwą gumy masz drut gdzie on powinien być jeszcze 4-5mm pod spodem pod gumą. Z tym napisem to jak z wydrapanym napisem "dupa" na ławce, chcesz pogłaskać i drzazgę wbijesz :mrgreen:

PostWysłano: 30 gru 2017, 23:18 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Ej, mówisz że ja jestem Janusz transportu, a sam chcesz nalewki nacinać :mrgreen: .

To Ty jesteś Mirek transportu.
Mój Tata to Mirek wiec uczę się od najlepszych. Ty masz tez duże problemy z ironia.

Mam nalewki na gorąco Colmeca. Niech objada dwie zimy i bede zadowolony :)

PostWysłano: 30 gru 2017, 23:33 
Użytkownik

Samochód: Volvo FH
Cytuj:
Ty masz tez duże problemy z ironia.
Chyba Ty!

PostWysłano: 31 gru 2017, 1:00 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
Mam nalewki na gorąco Colmeca. Niech objada dwie zimy i bede zadowolony :)
Colmec ani ŻADNA bieżnikownia w Polsce nie robi odnowień opon "na gorąco". To, że wsadzają i wygrzewają opony w piecu nie świadczy o tym, że jest to technologia "na gorąco" czyli wulkanizacji. Kleją klejem co najwyżej z ringa, dogrzewają boki z napisem "najtańsza bieżnikownia na świecie" i to, ze opona po wyjściu z pieca jest ciepła sprzedają jako produkt w pseudo technologii wulkanizacji na gorąco a nie jak faktycznie jest czyli klejenia smarkami. Oczywiście to są pierdoły marketingowe ale ludzie nie wiedza o co kaman więc to łapią i trudno się dziwić.
W mojej ocenie jeżeli użytkujesz normalnie to dwóch zim nie przejadą i nie będziesz Pan zadowolony.....ale oby.... :roll:

PostWysłano: 31 gru 2017, 2:23 
Użytkownik
Awatar użytkownika

Cytuj:
W mojej ocenie jeżeli użytkujesz normalnie to dwóch zim nie przejadą i nie będziesz Pan zadowolony.....ale oby.... :roll:
https://www.youtube.com/watch?v=ul-Aqwb-nDI&t=01m00s Ciach od linka (1m) kolejne 5 sekund...

PostWysłano: 31 gru 2017, 4:47 
Użytkownik
Awatar użytkownika

No to zobaczymy w okolicach Maja 2019. Trzymam kciuki żeby jednak dały rade.

PostWysłano: 01 sty 2018, 15:13 
Użytkownik

Cytuj:
Colmec ani ŻADNA bieżnikownia w Polsce nie robi odnowień opon "na gorąco". To, że wsadzają i wygrzewają opony w piecu nie świadczy o tym, że jest to technologia "na gorąco" czyli wulkanizacji. Kleją klejem co najwyżej z ringa, dogrzewają boki z napisem "najtańsza bieżnikownia na świecie" i to, ze opona po wyjściu z pieca jest ciepła sprzedają jako produkt w pseudo technologii wulkanizacji na gorąco a nie jak faktycznie jest czyli klejenia smarkami. Oczywiście to są pierdoły marketingowe ale ludzie nie wiedza o co kaman więc to łapią i trudno się dziwić.
Musze Cię wyprowadzić z błędnego przekonania albo zdemaskować kłamstwo: Colmec i kilka innych bieżnikowni w Pl robi bieżnikowanie na gorąco i Ty będąc w temacie podejrzewam, że o tym doskonale wiesz ale z "jakichś" powodów zaprzeczasz temu :)
Kolejna ciekawostka, bieżnikowanie na zimno to tez wulkanizacja, a nie klejenie gumy na kleju jak podeszwę do buta :) Żadne to przyklejanie więc nie siej propagandy.
Nie na temat ale trochę prawdy się należy.

PostWysłano: 01 sty 2018, 15:38 
Użytkownik
Awatar użytkownika

nie zgadzam się i polecam powrót do szkoły na zajęcia z chemii albo inaczej : użyj mocniejszych argumentów aby mnie wyprowadzić z błędnego przekonania ale kłamstwa mi nie zarzucaj bo czasami mi się wydaje, że celem głównym niektórych jest zdemaskować, shejtować, zgasić peta itp.

A w temacie : jeżeli klejenie dwóch warstw stałej gumy (opona i z ringa lub z pasa + boki) uznajesz za wulkanizację to tak jest to wulkanizacja na zimno choć dla mnie jest to klejenie w procesie wulkanizacji a nie wulkanizacja stricte. A jakościowo wulkanizacja na zimno nie ma nic wspólnego z wulkanizacją płynnej, wtryskiwanej gumy do form i "prawdziwą" wulkanizację w temperaturze około 200stopni. Jak zwal tak zwał, wejdź w Colmec lub te inne co "robio bo dobre so na gorąco". Mi to wisi, swoje wiem. No i weź pod uwagę, że po wulkanizacji na gorąco nie leżą pasy bieżnika po rowach, bo w tej technologii nie ma się co odkleić skoro przyklejane nie było a łączone na poziomie atomów. To co lezy po rowach to właśnie klejenie w technologii wulkanizacji.

tu masz namiastkę chemii https://pl.wikipedia.org/wiki/Wulkanizacja

a jeżeli jesteś z branży to wiesz, że surówka gumy przeznaczona do wulkanizacji (a nie do klejenia) jeżeli jest źle przechowywana tudzież chłodnia się zepsuje to raz w niej uruchomiony proces wulkanizacji (atomów) w surówce gumy jest NIEODWRACALNY oraz NIE DO POWTÓRZENIA i taka surówka jest do wyrzucenia.....co najwyżej możesz sobie ją później przykleić w technologii wulkanizacji ale już jej nie zwulkanizujesz powtórnie. Z resztą co ja Ci będę, w Colmecu ci wytłumaczą a do wiadomości zostanie podane i przyjęte jak komu pasuje.

PostWysłano: 01 sty 2018, 16:51 
Użytkownik

Panie, wulkanizacja na zimno to tzw. wulkanizacja chemiczna, pozwalająca np. szybko naprawić punktowe uszkodzenie. A łączenie uprzednio zwulkanizowanego bieżnika z oponą w temp. ok. 110`C z wykorzystaniem surowej gumy, to jednak czynność z wykorzystaniem wulkanizacji (jak mówisz, na poziomie atomów) :)
Przy produkcji opon nie wtryskuje się płynnej gumy do formy:) pomyliło Ci się np. z wyrobami z tworzyw sztucznych.
Pasy bieżnika nie leżą po rowach, za to spotyka się oderwany bieżnik wraz z opasaniem, który odpadł wskutek przegrzania się opony podczas jazdy. I dotyczy to opon zarówno bieżnikowanych jak i nowych. Każdy z nas swoje wie. Mam gdzieś co i jak robi Colmec, tak samo tą maniane odwalaną przez Pneu Laurenta (który już się poddał) oraz sypiące się opony megowe i naczepowe, bieżnikowane w "najlepszym" procesie wulkanizacji (atomów) przez Goodyera.
Po co piszesz o przechowywaniu gumy? Jak nic to nie wnosi, chyba, że chcesz mnie zrzucić argumentami...
Jedno Ci mogę przyznać, masz dobry marketing.

Nowy temat  Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1351 ]  Przejdź na stronę Poprzednia 150 51 52 53 5468 Następna