Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2019, 21:57
Posty: 2
Samochód: Opel Movano

Witam. Jestem tu nowy i nie jestem pewien, czy w dobrym dziale zamieszczam moje pytanie. Jeśli nie, to wybaczcie...
W Oplu Movano 2,5DCI z 2004 roku mechanik stwierdził, że jest do wymiany turbina. Zaoferował mi wymianę na nową oryginalną w cenie 1800zł plus VAT i plus koszt wymiany. Ponieważ cały ten samochód jest wart tyle lub niewiele więcej, to zdecydowałem się na regenerację albo ładną używkę. Koniec końców, udało mi się trafić ładną suchutką niezajechaną używkę, którą kupiłem i przekazałem mechanikowi. Mechanik ją wymienił i wystawił rachunek za podmiankę. O mało się nie przewróciłem, jak zobaczyłem, że za samą wymianę turbiny policzył sobie 1000zł plus VAT. :shock: :?: W związku z tym mam pytanie, czy może ktoś robił taką podmiankę w Movano lub w Masterze i pamięta ile za taką usługę zapłacił? Bo te 1000zł, to wydaje mi się trochę sporo za taką usługę. Nie jest to żadne ASO, tylko mały warsztacik mechaniczny z jednym kanałem.
Dodam, że nie była to sama wymiana turbiny, tylko robota wykonywana przy okazji innych rzeczy, między innymi wymiany oleju, filtrów, łożysk itp. Przy okazji było zaglądane też do klawiatury rozrządu. Oczywiście wszystko osobno liczone i niezależnie płatne. Ale piszę o tym ponieważ niektóre elementy i tak musiały być demontowane, żeby się dostać na przykład do głowicy i klawiatury, więc połowa roboty i tak była już wykonana.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Wg mnie, takie naprawy powinny być liczone za poświęcony czas. Powiedzmy 100zł/h. Nie zależnie co w tym czasie przy wozie dłubał, to 100zł/h.

Sama wymiana turbiny w Tirze (tylko z takimi mam doświadczenie), to ok 4h, przy czym jest z tym dużo roboty. Czyli ze 400zł.

Jeśli jednak połączone by to było np z wymianą kolektora wydechowego, to i tak 400zł, bo przy demontażu turbiny, kolektor tak czy siak też jest demontowany.

Chyba ktoś tu Cię bardzo, ale to bardzo skroił.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Masz nauczkę na przyszłość...zawsze trzeba pytać o koszt robocizny...


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 wrz 2013, 10:45
Posty: 331
Samochód: 105.410

Nie wiem dokładnie jak jest w movano, ale ostatnio u siebie w warsztacie klientowi w Renault mascott wymienialismy turbine + czyszczenie intercoolera i uszczelnienie pokrywy zaworów to musiałem 800 zł netto wziąć bo naprawdę bo przy tym sporo roboty. W tych autach pid maska jest ciasno i sporo trzeba się narozbierac żeby się dostać do czegokolwiek.


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Obrazek

Tu masz cenę brutto turbo.
I czas wymiany z prawej strony.
czyli max 300pln

ja za wymianę turbo w scani 114 zapłaciłem 200 zł i mechanik jeszcze kupił nowe śruby w tej cenie


Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 30 sty 2019, 21:57
Posty: 2
Samochód: Opel Movano

Cytuj:
Obrazek

Tu masz cenę brutto turbo.
I czas wymiany z prawej strony.
czyli max 300pln

ja za wymianę turbo w scani 114 zapłaciłem 200 zł i mechanik jeszcze kupił nowe śruby w tej cenie
Dzięki za informacje. Intuicyjnie szacowałem sobie podobnie. Tym bardziej, że były wykonywane też inne prace, przy których sporo podzespołów było już zdemontowanych. Żeby dostać się do głowicy i klawiatury trzeba wcześniej co nieco zdemontować, a przecież po tych demontażach, dostanie się do turbiny, to jest już "z górki"

Nawet ASO Opel w Warszawie wyceniło mi dzisiaj taką wymianę na 600zł... I to nie przy okazji innych prac. Wycenione wszystko wyłącznie pod wymianę turbiny.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 6 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: