Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2018, 19:03
Posty: 5

Witajcie !

Panowie, mam problem z moim MANem TGA (2006 rok, manualna skrzynia). Mianowicie nie mogę odpalić samochodu bez wciśnięcia sprzęgła. Przeszukałem już rożnego rodzaju fora + przetłumaczyłem kody błędu i wszystko wskazuje na czujnik biegu neutralnego. Wcześniej nie miałem wstecznego, pracownik odpiął czujniki na skrzyni, a później ponownie je podpiął. O ile wsteczny jest to od tamtej pory komputer zamiast "N" wskazuje "-", reszta biegów pokazuje się z opóźnieniem, albo wyświetla "-".

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, który czujnik jest konkretnie odpowiedzialny za "bieg neutralny", a który za wsteczny. A może jest to jeden czujnik ? Dzisiaj odpiąłem czujnik zaznaczony kółkiem niebieskim (ten po prawo) i nie było wstecznego oraz komputer nie wskazywał biegów w ogóle. Tego po lewo zaznaczonego kolorem czerwonym nie ruszałem (wcześniej bardzo ciężko było go połączyć z wtyczką i nie miałem czasu, aby w razie co się z nim bawić).

Jest ktoś w stanie powiedzieć mi, który czujnik za co jest odpowiedzialny? (zdjęcie poniżej) Ewentualna wizyta u mechanika dopiero za kilka dni.

Obrazek

Link do zdjęcia: https://zapodaj.net/4000b269a3cb9.jpg.html

Z góry dziękuję za pomoc !


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Czujnik po lewej stronie ten w czerwonym kółku jak już

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 3 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: