Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 03 lut 2018, 14:10

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lis 2013, 22:02
Posty: 37

Cześć wszystkim, chciałbym usunąć/zmniejszyć/zamaskować rysy na plastikowym zderzaku, jednak nigdy wcześniej nie robiłem tego typu rzeczy. Jak się za to zabrać? Czytałem o opalarce, pastach polerskich, a nawet paście do zębów :lol: . Przerabiał ktoś taki temat i mógłby się podzielić wiedzą?

Obrazek

Stawiam 4paka! :mrgreen:


Post Wysłano: 03 lut 2018, 18:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie wiem co jest porysowane, a co refleksem. Zrób zdjęcie za dnia, bez lampy i najlepiej suchego elementu.

Ogólnie to jeździć. Bo to trzeba lakierować.

Zależy jak dobry efekt chcesz osiągnąć.
Jeśli tylko trochę chcesz to podreperować, to kupujesz szary spray, mniej więcej dopasowany do lakieru plastiku, nakładasz szeroko, ale nie dojeżdżasz do krawędzi, żeby się nie odcinało od innych elementów. Pod to oczywiście podkład do plastików.
Chcesz trochę lepiej to zrobić, ale nadal tylko zniwelować różnie w odcieniu, a rysy same w sobie ci nie będą przeszkadzały, to zanosisz ten plastik do gościa mieszającego lakiery, dorabia ci w sprayu, kupujesz podkład do plastików, malujesz podkładem, później tym dorobionym lakierem i finisz.
Jak chcesz tak, żeby mucha nie siadła, to wszystko szlifujesz, szpachlujesz, wyprowadzasz, później podkłady i na koniec lakier strukturalny nakładasz pistoletem.

Opalarka "odświeża" kolor, ale łatwo przegrzać i zdeformować element. Pod warunkiem, że element jest z tworzywa, nie wiem jak zareaguje element z włókna szklanego, ale burdel może być jeszcze większy. Lepiej pomalować sprayem całość.
Pasta polerska sprawdza się w przypadku gładkiego lakieru i na płytkich rysach.
Pasta do zębów, służy do mycia zębów.


Post Wysłano: 03 lut 2018, 18:56

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 09 gru 2012, 15:47
Posty: 48
Samochód: Chrąchol 8x4

Przede wszystkim umyj, wyschnie i dopiero rób zdjęcie, bo teraz to się połapać nie idzie. Opalarką można odświeżyć wyblakłe plastiki ale nie porysowane tak mocno jak Twój zderzak. Poza tym ciężko po tym zdjęciu stwierdzić czy to element lakierowany czy surowy. Jak lakierowany da się to ogarnąć, żeby jako tako to wyglądało ale nie bez śladu.


Post Wysłano: 03 lut 2018, 19:29
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 sty 2012, 16:41
Posty: 862
Lokalizacja: POS

Ja bym zaczął od polerki , kupiłbym farecle i tym Polerujesz na mokro , nakładasz na miejsce , zwilżasz gąbkę i lecisz z tematem , obroty nie za szybkie , i nie poleruj w jednym miejscu . Głębsze rysy zostaną ale mniejsze powinny zniknąć . Jak cie efekt nie zadowoli to tak jak wyżej koledzy pisali , trzeba pomalowac . Obecnie to nie zbyt widać co jest rysa a co brudem .

Ale tak jak pisałem , polerka zniweluje ryski, ale głębokie rysy Zostaną bo z tego co widze to są aż do podkładu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

_________________
DAF 95XF 430


Post Wysłano: 03 lut 2018, 20:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 23 maja 2007, 19:31
Posty: 891
GG: 1

Zamiast babrać się w Farecli wolę już http://www.boll.pl/pasty-do-polerowania ... -retro-218 też nieźle daje radę i na sucho.
Tam raczej będzie albo goły plastik albo pomalowany strukturą i po polerce tego będzie jeszcze gorzej.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: