Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 10 sie 2017, 10:21

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2017, 9:55
Posty: 2

Witam mam problem z układem podnoszenia kabiny
Auto:scania 4, 2003r
Problem polega na tym ze po kupieniu sprawnej pompy podnoszenia kabiny (orginal uzywany na moich oczach podnosił inną skanie) oraz wymianie Siłownika (zamiennik) wciąż nie podnosi.
Szczegóły.
Podczas pompowania (podnoszenie) Zamki idą do góry i z powrotem wracają tak jakby olej krażłl wkolo a zwory w podnośniku nie trzymają. Próbowałem to odpowetrzyć Podnosiłem kabine (zatykalem 1 z wejsc na silowniku i pompowałem do dość dużego oporu a następnie popuszczałem zaspawanego nypelka kabina schodzila w dol za pierwszym razem poszło trochę powietrza potem płyn. I nic dalej jest analogiczna sytuacja
Siedzimy już nad tym z 2 tygodnie zmieniliśmy siłownik dwa razy 2 pompki zamienniki 1 od mana i 1 oryginał(teraz założony) na pozostałych pompach zachowanie było podobne z tym ze np na jednym z zamienników podnosiło 10 cm do góry i znowu powtarzała się sytuacja wyżej opisana pompujesz a siłownik w gore i w dol w gore i w dół.
Bardzo bym prosił o pomoc bo już ręce do boga rozkładam ze z tak prostym układem nie mogę sobie dać rady.


Post Wysłano: 10 sie 2017, 11:51
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

W silowniku masz zawór bezpieczeństwa jak by np waż pękł to siłownik powinien pozostać na miejscu
Masz zapowietrzony siłownik
Pompuj do oporu, jak pompka stanie to przestaw na opuszczenie zrób 2-3 ruchy pompką i z powrotem ustaw na podnoszenie

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 10 sie 2017, 12:32

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 10 sie 2017, 9:55
Posty: 2

jednak jest problem jak pompuje to caly czas mi wraca kabina jest w jednym miejscu podnosi sie i opucza po 1 paompnięciu także nawet jesli jest zapowietrzony to "recznie" podniesc kabine do góry? i spuszczac za pomoca podnosnika ?

papniecie cm w gore bach i wraca i tak caly czas.


Post Wysłano: 10 sie 2017, 19:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Może zamieniłeś przewody?

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: