Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 12 wrz 2016, 20:01

Jak w temacie. Problem dotyczy zewnętrznej klamki po stronie kierowcy. Po odblokowaniu zamka kluczykiem klamka zachowuje się jakby była w dalszym ciągu zaryglowana - sam jałowy skok klamki. Czasem przy szarpnięciu zdarzy się, że zadziała jak zamek - zablokuje prawe drzwi "ze sterownika" i zamruga radośnie kierunkami.
Pytanie jest następujące - jak zdemontować klamkę nie rozwalając przy tym całych drzwi?


Post Wysłano: 12 wrz 2016, 20:14
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Na tym ciegnie co łączy klamkę z zamkiem masz regulacje długości, podejrzewam że trzeba skrócić cięgno
Aby zdemontować klamkę trzeba zdemontować boczek i tam jest jedna czy dwie śruby trzymają klamkę od środka
Aby dostać się do ciegna trzeba odkręcić klamkę
Jeśli po szarpnięciu za klamkę dzwi się otwierają
Może też być że ci dzwi opadły na zawiasach typowe w tga czy tgx to musisz podgiac zawiasy aby dzwi poszły do góry lub może wystarczy regulacja rygla na słupku

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 wrz 2016, 20:49

Sen z powiek spędza mi tylko "boczek" w środku. On siedzi na samych wkrętach, czy też może jeszcze czeka mnie zabawa po odkręceniu wkrętów?


Post Wysłano: 12 wrz 2016, 21:04
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

Więc tak trzeba podważyć rączkę od zamykania dzwi tam masz dwie śruby, odkręcić klamkę i odłączyć linkę od klamki, wydłubać do góry sterownik z dzwi i odłączyć dwie wtyczki
I na koniec ściągnąć z boczka samą tapicerkę trzyma się na plastykowych kółkach i tam masz resztę śrób co trzymają boczek
Po odkrecaniu wszystkich śrób aby zdjąć boczek
najpierw trzeba go podnieść do góry trzyma się na chaczykach plastykowych do dzwi
Co do samej klamki zewnętrznej może się zdążyć że będzie nie do odkrecenia gdyż w klamce są wtopione tulejki metalowe z gwintem w które są wkrecone śrubki
Gdy śruby są zardzewiałe to te tulejki potrafią się kręcić razem z śrubą w koło, w takim razie jedynie chyba pozostaje zniszczyć klamkę i zamontować drugą

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 12 wrz 2016, 21:09

Dzięki serdeczne. Na moje szczęście śruby trzymające klamkę wykręcają się bardzo sprawnie. Jutro będzie czekała mnie robota na załadunku.
Jeszcze raz dziękuję za podpowiedź.


Post Wysłano: 12 wrz 2016, 21:13
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

A tą linkę od klamki to możesz odłączyć jak odsuniesz boczek od dzwi, lepsze dojście do linki
U mnie też te śruby co są na zewnątrz dzwi od klamki się odkrecaja ale jedna w środku kręci się w koło
Boczek to na pamięć znam jak zdemontować potym jak się urwała linka od klamki
Jakoś zimą miałem podobny problem co u ciebie, coś tam przegiolem przy samym zamku śrubokrętem i to pomogło i dzwi się otwierają a miałem już klamkę wyrywać aby wyregulować cięgno

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 13 wrz 2016, 14:12

Rozkręciłem cały boczek i okazało się, że wytarła się plastikowa tuleja/ślizg, który wchodzi w gniazdo w klamce. Dwie próby osadzenia cięgna z późniejszym otwieraniem drzwi zakończone fiaskiem.
Czeka mnie wymiana. Tylko tu pytanie - całe cięgno od klamki do zamka trzeba kupić, czy sam ślizg jest dostępny w handlu?


Post Wysłano: 13 wrz 2016, 16:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Nie znam odpowiedzi na ostatnie pytanie, ale jak mi się zerwała linka w drzwiach to zapłaciłem za nią bodaj ok 40 zł, więc nie majątek ;-)


Post Wysłano: 13 wrz 2016, 17:36
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 14 mar 2005, 15:22
Posty: 7202
Samochód: MAN TGA 26.480 5 STAR BOOGIE
Lokalizacja: GDYNIA

To się według mana zwie panewka kulista i występuje osobno numer czesci 81.95301-0098 pewnie do nabycia tylko w serwisie lub szrot czy allegro z rozbiórki całe cięgno

_________________
MAN TGA 26.480 XXL 5 STAR BOOGIE

Filmy z tras


Post Wysłano: 13 wrz 2016, 19:21

To mam jasność sprawy - telefon do szefa i niech załatwia.

MAN - dziękuję za pomoc.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 10 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: