Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 11 gru 2017, 9:50

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Wiem ze niby nie ma.. myślałem o tym żeby wspawać jako podpory blachy mocującej 6 takich trójkątów wyciętych na laserze z 15mm blachy.

tandem tez mam i wiem jak wygląda dyszel od tandemu.

Na dyszel od przyczepy z obrotnica nie działa takie siły przy cofaniu i skręcaniu jak na ten od tandemu.


Post Wysłano: 12 gru 2017, 21:24
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Na przyczepę z obrotnicą też działają spore siły, wg mnie większe niż na tandem podczas jazdy. Myszkowanie po drodze za autem, podskakiwanie na nierównościach, a jak Ci się trafi wyboista droga z dużymi koleinami to już w ogóle apogeum sił które działają na dyszel. Nie wspomnę już o luzach, które działają na to niekorzystnie. Nie kombinuj z tym spawaniem bo może to się źle skończyć. Osobiście prostowałem dyszel bo go sam skrzywiłem i nic złego się z nim nie działo, ale o spawaniu ucha nawet bym nie pomyślał.


Post Wysłano: 12 gru 2017, 21:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

na dyszel od przyczepy z obrotnicą na pewno działają mniejsze siły niż na dyszel od tandemu dlatego tam jest nawet mniejsze ucho "40" gdzie tandem ma "50".

koledze chodziło o cała końcówkę dyszla spawaną do samego dyszla, a nie o spawanie samego ucha.

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 12 gru 2017, 23:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 sie 2009, 17:59
Posty: 147
Samochód: R500
Lokalizacja: DSR

Cytuj:
na dyszel od przyczepy z obrotnicą na pewno działają mniejsze siły niż na dyszel od tandemu dlatego tam jest nawet mniejsze ucho "40" gdzie tandem ma "50".

koledze chodziło o cała końcówkę dyszla spawaną do samego dyszla, a nie o spawanie samego ucha.
Wiem o co mu chodzi i wg mnie taka ingerencja nie powinna mieć miejsca, ale autor zrobi jak uważa ;)


Post Wysłano: 16 gru 2017, 10:38

Wg tego co pisze Trolu to jest ingerencja w konstrukcję dyszla. A to już jest poważna zmiana. Zmiana, którą po pierwsze musi przeprowadzić uprawniony warsztat, a po drugie musi być na to dokumentacja.
Zrobienie tego metodą "posmarkane na podwórku przed stodołą" to proszenie się o problemy. Jeśli nie w czasie kontroli drogowej to na badaniu technicznym. A najgorszy scenariusz - wypadek z udziałem takiego "wynalazku".


Post Wysłano: 21 sty 2018, 23:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Znacie firma która podejmie się produkcji takiego dyszla ?

Żadna które znalazłem w google nie zrobi takiego dyszla nawet jost.. tzn maja skośne itp ale sprzęg zwykły 50 nie tandemowy

Takie dyszle są montowane w przyczepach do żywca pezzaioli i tam maja nawet opcje regulacji długości..


Post Wysłano: 22 sty 2018, 8:18

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Widziałem kiedyś na allegro ogłoszenia firm, które zajmowały się przeróbkami przyczep głównie na lawety. Z tego co widziałem to dyszle chyba też niekiedy przerabiali. Ale musiałbyś sam ocenić jakość i jak to prawnie wygląda.


Post Wysłano: 22 sty 2018, 10:44

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Ta tylko pytanie jak z legalnością tez przeróbki.. jak bym chciał nie patrzeć na prawo to mam w okolicy 3 zakłady spawające konstrukcje.. ceownik 160 hutniczy i dyszel jak ta lala o wadze 200 kg :) tylko pytanie co ITD na to :)


Post Wysłano: 26 cze 2018, 22:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 cze 2013, 22:19
Posty: 425
Samochód: Atego 1528 Scania 114 Iveco50c18

Problem rozwiązany ucho dyszla fi50 do spawania jest dłuższe o około 10cm od tego oryginalnego fi40 które było w dyszlu..
w Opoltansie kupiłem ucho dyszla rockinger za 370pln brutto mieli tez JECO za 295 pln brutto..
teraz powiem po co pisze o cenach :evil: ucho rockinger to jeco z wygrawerowanym rockinger i numerem.. producentem jest jest jeco...


ucho do spawania jest identyczne grubością jak te tandemowe fi50 wiec wszystko spina się teraz super wystarczy trafić w sprzęg :)


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: