Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]
Autor
Wiadomość

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Witam, jak podłączyć pistolet do przedmuchiwania w kabinie w MANie TGA ('06r.)?
Orientuje się ktoś?


Ostatnio zmieniony 29 wrz 2008, 21:24 przez Toreba, łącznie zmieniany 2 razy.
Temat przeniesiony.


Post Wysłano: 10 maja 2008, 23:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 cze 2007, 18:01
Posty: 25
Lokalizacja: chełm

Jeśli nabyłeś cały komplecik czyli pistolet, przewód sprężynujący i pozostały osprzęt to wystarczy jak wygrzebiesz spod siedzenia kierowcy przewodzik powietrzny, rozetniesz go w wygodnym miejscu i wstawisz trójnik z zakupionego zestawu. Takie rozwiązanie (może nie do końca poprawne i zaraz ktoś będzie pisać ze jest to absolutnie niedozwolone i szkodzi pojazdowi lub pneumatyce) zastosowałem u siebie w Volvo i jest git. Tylko przy montażu trzeba trochę pogłówkować, który przewód jest od czego, bo u mnie po podłączeniu pistoletu okazało sie ze po dłuższym użyciu, schodziło powietrze z poduszek w samochodzie, bo pistolet przez nieuwagę został wpięty w obwód regulacji wysokości poduszek tylnej osi w samochodzie. Później przepieliśmy pistolet pod inny przewód - już sam nie wiem dokładnie od czego - i teraz nic złego sie nie dzieje z pneumatyką a pistolet działa jak należy. Jeżeli zaś kupiłeś lub masz zamiar dopiero kupić pistolet i osprzęt oddzielnie to radziłbym zrobić rozeznanie gdzie jakie idą przewody o jakiej średnicy itp... aby nie było rozczarowania ze coś nie pasuje i by niepotrzebnie nie kupować kilka razy podobnych części do montażu

Życzę miłej zabawy z pistoletem na sprężone powietrze...

_________________
VOLVO FH12 420 - THE KING


Post Wysłano: 11 maja 2008, 10:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2007, 21:41
Posty: 154
GG: 0
Samochód: Volvo S80 2.5D
Lokalizacja: Piła

Cytuj:
Jeśli nabyłeś cały komplecik czyli pistolet, przewód sprężynujący i pozostały osprzęt to wystarczy jak wygrzebiesz spod siedzenia kierowcy przewodzik powietrzny, rozetniesz go w wygodnym miejscu i wstawisz trójnik z zakupionego zestawu. Takie rozwiązanie (może nie do końca poprawne i zaraz ktoś będzie pisać ze jest to absolutnie niedozwolone i szkodzi pojazdowi lub pneumatyce) zastosowałem u siebie w Volvo i jest git.
dokładnie kolego, ja tak zrobiłem w Actrosie MP1, i wszystko gra jak należy, powietrze idzie ze zbiornika do pistoletu, niech piszą że to jest nie dozwolone czy co, ważne że mi działa i nie powoduje niebezpieczeństwa :lol:

_________________
B, B+E, C, C+E: W 11 miesięcy i starczy ;)
VOLVO FH440 E5 Globetrotter + Kogel maxx


Post Wysłano: 11 maja 2008, 14:37

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 mar 2007, 22:39
Posty: 49
Lokalizacja: Ślask

A ja mam pytanie, w jakim celu montuje sie pistolet do przedmuchiwania w kabinie?? :)


Post Wysłano: 11 maja 2008, 16:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

By wydmuchiwać kurz.

My w TGA mamy założony pistolet pod siedzeniem pasażera. W sumie fotel kierowcy jest ciągle w ruchu, więc tam lepiej by była szczelność, której czasem brak w przypadku trójników. Warunkiem tego jest jedynie pneumatyczny fotel pasażera.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 11 maja 2008, 20:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 paź 2007, 16:52
Posty: 164
GG: 0

Cytuj:
By wydmuchiwać kurz.

My w TGA mamy założony pistolet pod siedzeniem pasażera. W sumie fotel kierowcy jest ciągle w ruchu, więc tam lepiej by była szczelność, której czasem brak w przypadku trójników. Warunkiem tego jest jedynie pneumatyczny fotel pasażera.
Jest właśnie problem bo fotel pasażera nie jest pneumatyczny :?.


Post Wysłano: 13 maja 2008, 17:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 27 paź 2007, 21:41
Posty: 154
GG: 0
Samochód: Volvo S80 2.5D
Lokalizacja: Piła

Cytuj:
Cytuj:
By wydmuchiwać kurz.

My w TGA mamy założony pistolet pod siedzeniem pasażera. W sumie fotel kierowcy jest ciągle w ruchu, więc tam lepiej by była szczelność, której czasem brak w przypadku trójników. Warunkiem tego jest jedynie pneumatyczny fotel pasażera.
Jest właśnie problem bo fotel pasażera nie jest pneumatyczny :?.
Ludzie nie róbcie problemów. W Actrosie juz mam 2 lata do siedzenia kierowcy i nic się nie dzieje :roll:

_________________
B, B+E, C, C+E: W 11 miesięcy i starczy ;)
VOLVO FH440 E5 Globetrotter + Kogel maxx


Post Wysłano: 19 maja 2008, 21:31

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 22 sie 2007, 21:42
Posty: 4

Czołem :) - od niedawna jestem posiadaczem MB Actrosa II i mam do Was małe pytanie : W którym miejscu (wewnątrz) znajduje się miejsce do podpięcia "pistoletu do przedmuchiwania" (chodzi mi mniej więcej o taki pistolet jak ten na aukcji : http://moto.allegro.pl/item365345120_pi ... _waz_.html )

Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Pawlos


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 8 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: