Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 mar 2008, 20:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2008, 22:01
Posty: 5
GG: 0

Bardzo proszę o pomoc ,chodzi mi o sprężarkę w silniku DAF zamontowanym w autobusie BOVA 2004r. sprężarka jest dwutłokowa z głowiczką złożoną z trzech płyt schemat na poniższej stronie:
http://www.tender.pl/catalog/products/65
trzecia od góry,chodzi mi o głowiczkę w dolnej płycie są trzy wyjścia i z jednego z nich idzie przewód do osuszacz powietrza do wyjścia nr. 4 ,morze ktoś wie do czego one służą ,bo coś się dzieje z układem powietrza zbiera się woda w zbiornikach pół litra na dobę,płynu mi nie ubywa ,filtr osuszacza wymieniony ,rurki od sprężarki drożne ,z góry dziękuję za pomoc.


Post Wysłano: 20 mar 2008, 23:45

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

Witam!
Jeżeli przewód biegnący od kompresora do osuszacza ma średnice około 6-8 mm najprawdopodobniej wypsażony jest w system regeneracji osuszacz i przedewszystkim oprużniania układu z wody.
Zasada jest taka że gdy sprężarka napełni układ osuszacz podaje powietrze na kompresor (w kompresorze są dodatkowe zaworki które po podaniu powietrza ustawiają się w takim położeniu że sprężarka ne bije już powietrza w układ w pewnym sensie sprężarka zostaje wyłączona)obok osuszacza znajduje się mały zbiornik powietrzny w którym zbiera się woda i właśnie gdy sprężarka zostaje wyłączona osuszacz spuszcza z niego wode.
Więc jeżeli masz taki system są dwie możliwości albo
-uszkodzone jest sterowanie zaworkami w kompresorze
-albo uszkodzony jest osuszacz
Żeby mieć pewność ściągnij przewód ten okłoło 6-8mm z kompresora gdy układ się napełni i osuszacz odbije z przewodu powinno lecieć powietrze jeżeli będzie lecieć podepnij go zpowrotem do kompresora i ściągnij przewód z kompresora który tłoczy powietrze w układ wtedy kompresor powinien przestać tłoczyć powietrze.


Post Wysłano: 21 mar 2008, 13:22

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 19 mar 2008, 22:01
Posty: 5
GG: 0

Osuszacz działa dobrze ,zanim regulator spuści powietrze to z krućca nr. 4 wychodzi powietrze ale zauważyłem że w czasie gdy regulator spuszcza powietrze to w sprężarce między głowiczką a sprężarką schodzi powietrze nie wiem czy to jest normalne .


Post Wysłano: 21 mar 2008, 22:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 06 gru 2007, 23:58
Posty: 101

No raczej nie jest to normalne sprawdź skad dokładnie ucieka powietrze może to uszczelka pod przewodem lub pod głowiczką . Jeżeli powietrze będzie uciekać w okolicy przewodu osuszacz może nie rozłanczać sprężarki.


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 4 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: