Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 lut 2020, 12:05

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Rewolucji nie ma,jest nowocześniej i bardziej aktualnie... :U


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Ostatnio zmieniony 27 lut 2020, 12:42 przez łukasz, łącznie zmieniany 2 razy.

Post Wysłano: 27 lut 2020, 12:24

Z zewnątrz jest świetne :)

Natomiast szkoda, że we wnętrzu w sumie oprócz wyświetlaczy nic się nie zmieniło.


Post Wysłano: 27 lut 2020, 12:38

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

No względem nowego TG-X to jest delikatny lifting.Liczyłem, że chociaż coś zrobią ze środkową półką u góry,ale po staremu.Co do lamp to jakoś mi te średnio się widzą,te starsze były mniej dziwne.Ale jednak technika,tu w najwyższej opcji jest adaptacyjny LED, coś jak Matrix w Audi...

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 27 lut 2020, 13:26
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 16 sie 2012, 14:41
Posty: 2638
Samochód: F90 19.362
Lokalizacja: SY

Wnętrze bez zmian , ale czy była potrzeba ruszać coś co jest dobre i sie sprawdza??
Mnie po przerwie jazdy Volvami drażni dość skromne lusterko przednie, przyzwyczajony do tego z Mana albo Actrosa gdzie bylo spoooro widać tutaj widze bardzo wąsko i mały zakres regulacji a w naszej robocie to istotny element :?

_________________
"Zawsze choć przez chwile chciałem jeździć TIRem"


Post Wysłano: 27 lut 2020, 13:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Widzę, że lampy w podstawowej wersji nie będą miały soczewki, tylko klasyczny odbłyśnik. To co się teraz będzie wypalało? A może problem rozwiązali tym, że odbłyśnik jest mały i dalej lampy będą świeciły jak świeczki.


Post Wysłano: 27 lut 2020, 13:51

Lampy w podstawowej wersji nie miały soczewki także przed liftem.


Post Wysłano: 27 lut 2020, 18:57

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

A no tak, na dzielonej lampie się te wynalazki skończyły. Niemniej i tak odbłyśnik jest mały.


Post Wysłano: 27 lut 2020, 23:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 wrz 2009, 10:09
Posty: 1137
GG: 0
Samochód: brak
Lokalizacja: KWI

Tak jak się spodziewałem mały lift, czyli bez szału. Nawet może i to lepiej niż by poprawili na gorsze :wink:. Mnie za to spodobały się te kierunkowskazy na bokach taki mały zabieg stylistyczny, a ładnie wygląda. Za to czekałem na przeniesienie loga na grill z podszybia, ale znowu niestety się nie udało :lol: . Dodaje ciekawy filmik z Y.T. https://www.youtube.com/watch?v=t-bHrnLfYQ0 tam dokładnie widać jak świecą te nowe reflektory.

_________________
Bo życie człowieka to ciągła droga. Wilk 09 8) .


Post Wysłano: 27 lut 2020, 23:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Kabina dalej ciasna jak 16nastka.


Post Wysłano: 28 lut 2020, 0:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Z tymi ciasnymi 16 to też jest teraz różnie... :> Co do wielkości,nie ma się co oszukiwać Volvo już od dobrych kilkunastu lat trochę zostaje w tyle jeśli chodzi o kubaturę największych dostępnych na rynku kabin.Można odnieść wrażenie, że jest ciasna patrząc na to co oferują inni, ale może być gorzej... :U Ja obecnie jeżdżę TG-X z ostatniego wydania,i w ciasnym FH4 w Globie wszędzie się mogłem wyprostować, zdecydowanie więcej półek w kabinie, dużo lepsze zagospodarowanie pod łóżkiem, materac w Volvo też dla mnie wygodniejszy, przestrzeń przed fotelem pasażera i na miejscu kierowcy też w FH było swobodniej,tak więc niby taka mała a w MAN-ie czuję się 3 razy gorzej.Silnika i skrzyni to już lepiej nie porównywać... :mrgreen: Tak więc w mojej ocenie,wcale to Volvo nie takie małe,w środkowych wersjach kabin nawet lepsza opcja jak dla mnie niż TG-X XLX czy DAF z SC lub Range T.Co jednak nie zmienia faktu, że większość liczyła na coś więcej niż nowinki techniczne,bo to teraz każdy samochód dostaje praktycznie z automatu.Cóż, mogli się bardziej postarać z tym liftingiem .. :|

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 28 lut 2020, 6:47
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 lip 2005, 20:55
Posty: 2885
GG: 1
Lokalizacja: Gdynia

Zawsze mowilem ze ta kabina jest kwintesencja szwedzkiej mysli technicznej. Jest bardzo ustawna i pojemna i funkcjonalna ale jest ciasna. Jak przesiadam sie do Volva ze Scani to siedze zgarbiony. Ot tyle. Ale ogolnie sie dla mnie podoba ten lift.


Post Wysłano: 28 lut 2020, 11:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Bo fotele w Kani szału nie robią. Siedzisko jak taboret, i oparcie które powoduje, że siedzisz zgarbiony jak w Premiawce, nawet poduszki w oparciu nie wiele dają.

W Volvie, lepszy zakres regulacji, łamane oparcie, i mniejsza i grubsza kierownica jak by bliżej kierowcy.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 lut 2020, 11:20

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 17 sty 2008, 15:40
Posty: 5924

Bo w Premium i w Scanii jest ten sam fotel, więc tak samo się siedzi.

Edler w sumie zachwalał właśnie Scanie, a Volvo krytykował, ale czy to ważne? :D


Post Wysłano: 28 lut 2020, 19:28

Z tego co się dowiedziałem, materiały w środku mają być lepsze, chociaż rewolucji nie będzie. Jakieś delikatnie zmiany przy kierownicy. Główne nowości to te elektroniczne bajery, rozpoznawanie znaków, kamery itd. Oczywiście wszystko za dopłatą.


Post Wysłano: 28 lut 2020, 20:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Fotele w Scanii występują w kilku wersjach. Podstawowe to naprawdę taborety. Fotele typu Premium, z szerokim siedziskiem, podwójnym łamaniem i opcjonalnym podgrzewaniem/wentylacją to inna historia.

Co do Volvo to podoba mi się, szczególnie FM wygląda bardzo dobrze. Ledowe światła to naprawdę fajna sprawa.


Post Wysłano: 28 lut 2020, 20:28

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Ja mam chyba ten średni, czyli podgrzewany, z zestawem poduszek, siedzisko szerokie, tylko że płaskie. I ten średni kaniowy, nijak się ma do standartowego z volva.

I drażni ta kierownica. Przy 183 wzrostu, fotel jest na minimum wysokości, i odsunięty prawie do końca (w Volvie całkiem do końca), pochylony do tyłu, co by tak na leżąco sobie jechać, ale do knyfli na kierownicy muszę wyciągać ręce. 5 cm długości brakuje regulacji kierownicy.
I czemu to takie cienkie jest? Duża, cienka, mimo że w skórze, to zdecydowanie gorzej leży w łapie niż w Volvie (Fh3).

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 28 lut 2020, 20:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 15 wrz 2009, 16:06
Posty: 641
GG: 1
Lokalizacja: Elbląg

Kieras za takie opinie o Kłin of de rołd na Fb kazali by cię ukrzyżować :mrgreen: .
Dla mnie Volvo zawsze było w czołówce i zmiany na plus ,tylko jak te swiatła w zime . Daje to choć troche temperatury żeby śnieg stopniał na lampach .


Post Wysłano: 28 lut 2020, 21:33

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

A no to cóż, już chyba taka moja natura, że nie będę fukał że coś jest super, jeśli jest blado.
Bez szału te Kanie, i mówię to jeżdżąc taką na dość grubym wypasie.

I te lampy z H7... Miało dobrze świecić, a prawa strona wali po drzewach, lewa natomiast po barierkach. 80m przed autem, czyli tam gdzie to światło jest potrzebne - cimno.
Granicę światło/cień można uznać za umowną, bo to w sumie świeci w cały świat :D.

Lusterka, mam te na długim ramieniu. Główne szkło w sumie ok, szerokokątne jest w sumie bezużyteczne przy cofaniu, lub zmiejszeniu martwego pola.

Dolny stopień, przy wadze 92kg, sprawia wrażenie że za którymś razem odpadnie.

Takich niuansów jest sporo, większość na minus.

W sumie jedyny plus to chyba kanioski automat. Mimo że nie jest bez wad, to jest szybszy, bardziej płynny niż w Volvie.

Za jakiś czas, popełnię tu dłuższy poemat. Chwilowo reszta irytujących rzeczy mi umknęła.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 01 mar 2020, 17:58

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Według mojej oceny to Scania Streamline porównując kabinę Highline z FH4 w Globetrotterze wychodzi dość słabo.Ogólnie kubaturą sporo mniejsza,mi mając 193cm ciężko się w niej wyprostować.Schowki z przodu też słabo,w Volvie sporo ratują sytuację te nad górnym i pod dolnym łóżkiem.Pozycja za kierownicą i sama kierownica wg mnie,w FH dużo wygodniejsza.Jeśli chodzi o komfort podstawowych foteli to Scania też jest gorsza,komfort jazdy, też Streamline z 2 standardowymi poduszkami z tyłu przegrywa.Poza tym takie niuanse jak dopłata za dostęp do prawego zewnętrznego schowka,ograniczona pojemnościowo lodówka czy słabe wewnętrzne oświetlenie skłania mnie bardziej ku FH.Nie wypowiadam się jeśli chodzi o Next Gen,bo nie miałem większej styczności i myślę, że tam byłoby już bardziej wyrównane.Co do tego faceliftingu,to kolorystycznie mi się bardzo podoba zmiana wnętrza FH16 i ten nowy grill


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Post Wysłano: 04 kwie 2021, 10:52

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 14 lut 2006, 16:55
Posty: 1359
Samochód: Duży
Lokalizacja: WLKP

Jedne z pierwszych wydań odnowionego modelu :


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na ostatnim zdjęciu widać charakterystyczne, zwykłe żarówkowe lampy,które są zdecydowanie szersze na dole od wersji Led.

_________________
Fan Transportu

Nowe spodnie - 300zł,
Nowy telefon - 1500zł,
Obecność na WC - bezcenne...


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: