Strona 5 z 70 [ Posty: 1399 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 770 Następna
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2012, 15:03
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Cytuj:
Jak każdy może wyrazić swoje zdanie to ja również. Żaden nie siedział w tym aucie, niejednemu kopara z wrażenia by opadła jak by miał okazje się przejechać a tu proszę proza w niektórych postach się rozlała, trochę to śmieszne ale każdy może wyrazić swoje zdanie:). Dziękuję. ( ciekawe w jakim tępie moja wypowiedz skasują )
Ani nie siedzialem ani nie jechalem nowym FH i nie watpie ze sprawdza sie znakomicie, jednak zauwaz ze moja krytyka dotyczy elementow biernych jak np. lusterka. Powtorze... podczas jazdy FH jest pewnie doskonaly, najlepszy, jednak nie jest mi potrzebna jazda tym autem, zeby stwierdzic, ze niektore rzeczy sa zrobione inaczej niz sie tego wiele osob spodziewalo, a wiec tez oczekiwalo od nowego Volvo. Jako zwolennik Volvo nie kryje ogolnego niezadowolenia. Tak jak pisalem... jest wiele rzeczy nowych i rzeczywiscie fajnych, ale nie rekompensuja one jednak wszystkiego. Jesli Iveco by zrobilo cos nie tak, to pewnie bysmy to poprostu zaakceptowali, ale to jest Volvo, ktore przyzwyczailo nas ze jest najlepsze w kazdym calu i wszyscy sa z niego zadowoleni, a ten model jakby ta opinie psuje wg mnie oczywiscie. :wink:


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 15:36

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Kolego Kamil_FH16 napisałem "doświadczeniu i wiedzy" a to nie zawsze to samo co "wykształcenie"... Mam szacunek do wykształconych i niewykształconych.
Zgadza się to forum jest do wyrażania swoich opinii , więc również i moich...
Nie ma doskonałych cięzarówek nawet jesli noszą na masce znaczek volvo o ich sukcesie i tak decydują wyniki sprzedaży a te jak dotychczas były korzystne dla Volvo.
Myslę , że na FH trzeba spojrzeć nie tylko przez pryzmat "ściętego dachu" czy "srebrnego grill" , to są rzeczy trzecioplanowe , licza się komfort , generalne własciwości jezdne i przewozowe i niestety koszty a tu chyba nie musimy wątpić ,że nowy model daje radę:)
Po prostu jak kazdy nowy model tak i ten potrzebuje czasu ,żebyśmy mogli "przywyknąć".
Ja uważam że jest OK i tylko czekać aż pojawi się na naszych drogach
Pozdrowko dla Kamil_FH16:))


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 15:37
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Dla wszystkich narzekających, że to, że tamto. Obecny model będzie produkowany z nowym równolegle do 2014roku także macie jeszcze szansę pojeździć nówką......

Dzeku
zgadzam się. Fotki fotkami, trzeba poczekać na osobistą rewizję z tym modelem by wyciągnąć konkretne wnioski.

Nowe schowki nad przednią szybą takie malutkie nie będą:
Obrazek
widać wyraźnie wzrost głębokości, w obecnym modelu w tym miejscu mogliśmy tylko pomarzyć o mikrofali.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 16:40
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 26 gru 2011, 14:40
Posty: 111
GG: 10725990
Samochód: Bus
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Koledzy, zgadzam sie z Wami. Po obejrzeniu tego modelu, jego wnetrza czy jezdzie pewnie zmienie zdanie w wielu sprawach. Niemniej jednak pozostane przy swoim, ze czego innego sie spodziewalem po nowym modelu Volvo. Pozdrawiam :D


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 16:51

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

A tak w ogóle to można gdzieś wyrwać pełną broszurę nowej serii FH np w pdf ?
Czy ktoś wie , jakie są w końcu wymiary wyrka w nowym volvo , różne dane są podawane.. ?


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 16:55
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

http://www.youtube.com/watch?v=DR5fxKKdvDE
10 minuta w takim świetle te auto wygląda bardzo dobrze i jeszcze te postojówki walące mocniejszą barwą niż obecne :)
Cytuj:
A tak w ogóle to można gdzieś wyrwać pełną broszurę nowej serii FH np w pdf ?
Czy ktoś wie , jakie są w końcu wymiary wyrka w nowym volvo , różne dane są podawane.. ?
Wyrko jest praktycznie takich samych wymiarów jak w obecnych modelach:
-dolne 2m długości 81cm szerokości
-górne 1,9m długości 70 cm szerokości wersja komfortowa podstawowa 60cm

Można powiedzieć "zliftowali" tylko dolne łóżko. Tutaj mam największe obiekcje w odniesieniu do tego auta. Przestrzeń, schowki na plus a łózka tylko kosmetyka. Żeby były 10 cm dłuższe to byłaby bajka.....
Zdjęcia które na prawdę warto zobaczyć:
http://www.dalnoboi.org/2012/09/volvo-fh.html
plus bardzo ciekawa prezentacja:
http://www.youtube.com/watch?v=dhU19MA2HSw

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Ostatnio zmieniony 08 wrz 2012, 17:16 przez Levuss, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 08 wrz 2012, 17:15

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Czemu masz największe obiekcje? Jest chyba jednak szersze , przynajmniej w środku. Ponoć
za fotelem pasażera trochę też , nie wiadomo tylko ile za fotelem kierowcy ?
10 cm dłuższe? Może lepiej szersze , choć chyba nie jest i tak źle...


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 17:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Czemu masz największe obiekcje? Jest chyba jednak szersze , przynajmniej w środku. Ponoć
za fotelem pasażera trochę też , nie wiadomo tylko ile za fotelem kierowcy ?
10 cm dłuższe? Może lepiej szersze , choć chyba nie jest i tak źle...
Dzisiaj 2m to już wartość trącająca powoli myszką. Dolne łózko w modelu FH jest wygodnie natomiast górne jest twardsze i jak dla mnie trochę za krótkie bo zajmuję całą powierzchnię tych 190cm.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 17:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Faktycznie fajne fotki i kilka szczególików które dotychczas nie były widziane.
Teraz już wiadomo po co ta płaska powierzchnia deski rozdzielczej i co tam ukryto.
To samo dotyczy zawieszenia z przodu.


Post Wysłano: 08 wrz 2012, 17:39
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1727
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

Kiedy to Fh będzie dostępne w naszym kraju ?


Post Wysłano: 09 wrz 2012, 0:07

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 24 lis 2007, 15:05
Posty: 33

Z tego co się dowiedziałem to już można składać zamówienia na nowe Volvo. Lecz termin dostawy jest bardzo odległy. Dopiero II kwartał 2013r. Jestem ciekaw co Scania zaprezentuję.


Post Wysłano: 09 wrz 2012, 18:30

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 mar 2009, 16:42
Posty: 77
GG: 0

Czy ten odległy termin oznacza że tak duzo jest zamówień, czy też że jeszcze nie jest produkowany seryjnie ?
Czy ktoz coś wie na temat pełnej broszury w pdf?


Post Wysłano: 09 wrz 2012, 19:15
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lut 2008, 12:53
Posty: 318
GG: 11187010
Samochód: BMW E36 M52b20
Lokalizacja: k. Łańcuta

http://www.volvotrucks.com/trucks/polan ... vo-fh.aspx dokładny opis FH

Coś mi się wydaje, że Volvo przegoniło Mercedesa pod względem elektroniki montowanej w samochodach.

Ciekawe czy ten bajer I-See, rzeczywiście będzie się sprawdzał.

Ogólnie to raz mi się podoba, a raz nie i sam już nie wiem. Najbardziej mnie rażą po oczach te zegary i ta kierownica z 18 przyciskami jeśli dobrze policzyłem, te przyciski jak dla mnie rozmieszczone na całej grubości ramion kierownicy, będą mało poręczne.


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 18:35
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 28 cze 2008, 2:55
Posty: 262
GG: 6263155
Samochód: Citroen Berlingo 2.0 HDI

Obrazek

Ale zwała. Nie no prawdę mówiąc łudziłem się, że pod tą idącą pod kątem listwą znajdują się jakieś schowki, albo stolik który jest dostępny po podniesieniu klapy. A tutaj bezpieczniki i elektronika.
Pewnie wielu z was mnie zjedzie że narzekam, ale na tym zdjęciu widać, że Volvo nowym kokpitem cofa się w czasie a nie idzie do przodu.
Bezpieczników spodziewałbym się przed nogami pasażera za tym ciemnym plastikiem a nie tam gdzie normalnie są schowki, uchwyty na kubki lub duże półki.
Zdecydowanie ten kokpit mi się nie podoba.

Ale muszę przyznać, że zawieszeniem niezależnym przedniej osi, Volvo wyprzedziło nawet mercedesa!

_________________
I Was Born To Be A Truck Driver.

B - 24 VIII 2004
C - 29 VIII 2009
Kurs Na Przewóz Rzeczy


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 18:53

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 05 gru 2010, 17:24
Posty: 5880
Samochód: Volvo FH

Cytuj:
Coś mi się wydaje, że Volvo przegoniło Mercedesa pod względem elektroniki montowanej w samochodach.
Ta, a nasza kiełbasa już dawno przegoniła ich kiełbasę...

Cytuj:
Obrazek
Ale zwała. Nie no prawdę mówiąc łudziłem się, że pod tą idącą pod kątem listwą znajdują się jakieś schowki, albo stolik który jest dostępny po podniesieniu klapy. A tutaj bezpieczniki i elektronika.
No zwała, może jest to ukłon w stronę tych, którzy zamiast popijać kawkę na pauzce wolą sobie bezpieczniki sprawdzić.


Wg mnie, z zewnątrz jeszcze by zbolał to auto, za jakiś czas by się opatrzyło i niech im będzie. Ale ta deska jak z osobówki to padaka. Było zostawić stary kokpit, dodać jakieś bajery i było by git, a tak jest jak jest.

Trzeba sobie poszukać nowego ulubionego tira.

_________________
Naczelny Prywaciarz WC :).

Kania to ch uuu j!!! 8)


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 19:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Tak narzekacie na to, że to miejsce na desce nie jest praktyczne bo nie jest, ale można to szybko zmienić. Wystarczy kupić nakładki antypoślizgowe i dociąć to pod kształt i nie będzie to głupio wyglądało a położycie tam min telefon i inne mniejsze duperelki.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 19:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Cytuj:
Tak narzekacie na to, że to miejsce na desce nie jest praktyczne bo nie jest, ale można to szybko zmienić. Wystarczy kupić nakładki antypoślizgowe i dociąć to pod kształt i nie będzie to głupio wyglądało a położycie tam min telefon i inne mniejsze duperelki.
Idąc tym tropem to Kamaz czy Jelcz mają najlepsze wnętrze. Wystarczy wyciągnąć deskę, wstawić z Actrosa, wyciąć dziurę w dachu, dołożyć jakąś zespawaną w garażu dobudówkę wysoką na dwa metry i mamy największą kabinę z super deską rozdzielczą...

W porównaniu z Actrosem MP4 wnętrze Volva wypada kiepsko. Obydwa wyglądają ładnie, ale w Volvie jest w ogóle nie praktyczna deska rozdzielcza. Jedynie Renault może pokaże coś przemyślanego tak jak MB.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 21:49
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Idąc tym tropem
Idąc tym tropem marudzicie dalej, że to, że tamto............ Nikt z nas nie siedział w tym aucie i nikt z nas nie wiem jak wygląda cześć praktyczna. Może da się coś z tym zrobić, możne nie da...... więc czasami wystarczą proste rozwiązania gdzie nic nie trzeba rzeźbić, bo operacje wyżej wymienione to robi pan Jurek w przydomowym warsztacie ze spawarką MAG.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 22:08
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
Nikt z nas nie siedział w tym aucie
Ty też nie.
Cytuj:
bo operacje wyżej wymienione to robi pan Jurek w przydomowym warsztacie ze spawarką MAG.
Chyba MMA :)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 10 wrz 2012, 23:03

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 maja 2011, 0:15
Posty: 53
GG: 0

Siedzieć przez chwilę to też nie wszystko bo żeby ocenić funkcjonalność wnętrza czy generalnie całego pojazdu trzeba zrobić przynajmniej kilkadziesiąt nawet kilkaset tys. km, żeby mieć obiektywną opinię... Póki co Wasza wymiana zdań opiera się na wizualnej kwestii gustów - na niczym innym :) Ja mógłbym obiektywnie ocenić samochód po jeżdżeniu nim przez przynajmniej około 12 miesięcy... Wtedy mógłbym określić jak się sprawdza podczas jazdy, podczas postoju, w nocy, w dzień, w górach, latem, zimą itp, itd... Teraz można sobie jedynie pogdybać...

Jak by to powiedział Jeremy Clarkson - Anyway...

pojawiło się coś dla kolekcjonerów...

Obrazek

Obrazek


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 5 z 70 [ Posty: 1399 ] Przejdź na stronę Poprzednia 13 4 5 6 770 Następna


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: