Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 08 wrz 2011, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

Wiedział ktoś o tym?! Czyż to nie jest piękne?
Nowa jednostka bazuje na sprawdzonej platformie technologicznej, wykorzystywanej przez Volvo Trucks w aktualnie produkowanym silniku 16-litrowym o mocy 700 KM - rzędowa "szóstka" z górnym wałkiem rozrządu, czterema zaworami na cylinder i pompowtryskiwaczami. Zyskała większą moc i moment obrotowy, przy zachowanym zużyciu paliwa. 750 KM silnik jest dostępny w dwóch wersjach: Euro 5 oraz EEV.

Standardowym elementem układu napędowego jest zautomatyzowana skrzynia biegów Volvo I-Shift, którą dostosowano do przenoszenia dużego momentu obrotowego nowej jednostki napędowej. Wybór tylnych osi umożliwia konfigurowanie pojazdów o dmc do 250 t. Ostatnio ofertę poszerzono o oś RS1360, opracowaną z myślą o energooszczędnym transporcie długodystansowym.

Nowa "siedemsetpięćdziesiątka" rozwija 2 800 Nm przy 900 obr/min, skąd krzywa momentu obrotowego ostro pnie się w górę, do maksymalnego poziomu 3 550 Nm przy 1 050 obr/min, który pozostaje niezmienny do 1 400 obr. Taka charakterystyka umożliwia utrzymywanie dużych prędkości na stromych podjazdach.

Volvo FH16 750 jest przeznaczone do realizacji zarówno najcięższych zadań transportowych, jak i przewozów w terenie górzystym, podczas których pożądane jest utrzymywanie dużych prędkości średnich.
Volvo FH16 dysponuje obecnie mocą 750 KM i momentem obrotowym 3 550 Nm. Na rynku pojawi się w 25. rocznicę premiery silnika 16-litrowego.
W 1987 r. miała miejsce rynkowa premiera Volvo F16 napędzanego pierwszym w historii Volvo silnikiem 16-litrowym, rozwijającym moc 470 KM. W kolejnych latach, pod wpływem potrzeb rynku, opracowywano coraz mocniejsze auta ciężarowe.

- Dzięki Volvo FH16 750 możemy oferować klientom samochód ciężarowy o niepodważalnie najwyższych osiągach, dobrej ekonomice paliwowej i wyjątkowo niskim poziomie emisji spalin. To bezkompromisowe połączenie cech niezbędnych dla realizacji najcięższych i najbardziej wymagających zadań transportowych – mówi Staffan Jufors, Prezes i Dyrektor Generalny Volvo Trucks.




screeny.;
http://imageshack.us/photo/my-images/9/22703351.jpg/

http://www.google.pl/imgres?q=volvo+fh1 ... 9,r:3,s:51

http://www.google.pl/imgres?q=volvo+fh1 ... 9,r:4,s:51

http://www.thetruckersreport.com/trucki ... volvo.html


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 17:29
Awatar użytkownika

Moderator

Offline

Offline

Moderator

Awatar użytkownika


Rejestracja: 22 lut 2009, 18:30
Posty: 1724
GG: 1
Lokalizacja: Częstochowa SC

To Scania R730 długo się nie nacieszyła mianem najmocniejszej seryjnie produkowanej ciężarówki


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 18:06

Nie dziwi i-Shift przy takiej mocy. Raczej przy manualu trwałość sprzęgła byłaby mocno zagrożona.
Ciekawe, czy tak, jak w Scanii R730 w Volvie będzie dostępny maksymalny moment na 3 ostatnich przełożeniach, czy też w całym zakresie przełożeń?


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 19:46
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 cze 2007, 14:07
Posty: 74

FILMIK : http://www.ttm.nl/nieuws/id30406-fotos- ... srace.html

Z niecierpliwością czekam na rzędową 8 o mocy 880pk w Volvo :P


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 19:47

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 01 mar 2011, 15:17
Posty: 22
GG: 0
Samochód: Scania

Post Wysłano: 08 wrz 2011, 20:25

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 11 lis 2005, 12:42
Posty: 471
Lokalizacja: KACZOGRÓD

Post Wysłano: 08 wrz 2011, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

A Scania przy tych 730 osłach jest dostępna z manualną skrzynią :?:

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 21:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

Cytuj:
FILMIK : http://www.ttm.nl/nieuws/id30406-fotos- ... srace.html

Z niecierpliwością czekam na rzędową 8 o mocy 880pk w Volvo :P
Pięknie on chodzi.<3 .
Jak to rzędową 8 i 880ps ? gdzie o tym czytałeś?;p


Post Wysłano: 08 wrz 2011, 21:35

Cytuj:
A Scania przy tych 730 osłach jest dostępna z manualną skrzynią :?:

Tylko Opticruise - z pedałem sprzęgła, lub bez. 730 ma także wzmocnioną skrzynię GRSO925, która jest synchronizowana.

Volvo natomiast w swoich I-shiftach z tego co się orientuje, wkłada skrzynie bez synchronizatorów.


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 5:00

nevesu a nie przypadkiem Opticruise 2? I to bez sprzęgła?


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 8:18
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 sty 2007, 20:02
Posty: 494
GG: 2172953
Samochód: najlepszy samochód świata. Służbowy
Lokalizacja: Oslo / Gdańsk

Cytuj:
Cytuj:
FILMIK : http://www.ttm.nl/nieuws/id30406-fotos- ... srace.html

Z niecierpliwością czekam na rzędową 8 o mocy 880pk w Volvo :P
Pięknie on chodzi.<3 .
Jak to rzędową 8 i 880ps ? gdzie o tym czytałeś?;p

Co może byc pięknego w odgłosie zwykłego rzędowego silnika? Przestań w końcu się podniecać jak 10letnie dziecko, i pisać debilne posty typu : volvo to, volvo tamto, volvo śmamto,a reszta syf. Dorośnij chłopaku !!!!

_________________
Pozdrawiam - Łukasz
Był DAF XF 105.510 SSC 6x2 <- Kto śmiał to usunąć? :(
Mam uczulenie na dzieci Neo, i pseudokierowców z prawego fotela!


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 9:42
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Co może byc pięknego w odgłosie zwykłego rzędowego silnika?
Odbiegnę od świata transportu ładunku ciężkich. Czy ktoś kiedyś z Was słuchał jak pracuje np. 3 litrowy diesel znany min z modelu BMW 530d?. Jest to rzędowa szóstka na szynie CR, która co by nie powiedzieć pracuje bardziej jak silnik o widlastym kładzie cylindrów. Także silniki rzędowe też potrafią pięknie grać.

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 11:12
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
Cytuj:
Co może byc pięknego w odgłosie zwykłego rzędowego silnika?
Odbiegnę od świata transportu ładunku ciężkich. Czy ktoś kiedyś z Was słuchał jak pracuje np. 3 litrowy diesel znany min z modelu BMW 530d?. Jest to rzędowa szóstka na szynie CR, która co by nie powiedzieć pracuje bardziej jak silnik o widlastym kładzie cylindrów. Także silniki rzędowe też potrafią pięknie grać.
2.4 R5 na szynie w Volvo także ma zacną pracę i nawet ciekawe osiągi.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 12:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 17 lip 2005, 16:35
Posty: 1122
Lokalizacja: Parczew

Cytuj:
Cytuj:
Cytuj:
Co może byc pięknego w odgłosie zwykłego rzędowego silnika?
Odbiegnę od świata transportu ładunku ciężkich. Czy ktoś kiedyś z Was słuchał jak pracuje np. 3 litrowy diesel znany min z modelu BMW 530d?. Jest to rzędowa szóstka na szynie CR, która co by nie powiedzieć pracuje bardziej jak silnik o widlastym kładzie cylindrów. Także silniki rzędowe też potrafią pięknie grać.
2.4 R5 na szynie w Volvo także ma zacną pracę i nawet ciekawe osiągi.
Ooo właśnie zapomniałem o kultowym 2.3 R5 od Audi. Silnik chodzi po prostu fenomenalnie tylko ten nieszczęśliwy wtrysk mechaniczny :( .

_________________
umarła we mnie wiara, nadzieja
EEV 460
Volvo at night


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 20:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

To jest o Ciężarówce czy osobówce?
Em , powiedziałem że pięknie chodzi tak?
Masz do tego jakiś problem?
Np nie podoba mi sie jak chodzi V8 . JAkoś tak dziwnie sie czuje , tak jakby nie było w nim tej mocy.
a Ty coś od razu sapiesz.
Volvo Volvo Volvo i co ? nadal masz problem? najbardziej upodobałem sobie tą marke i co z tego? masz do tego jakiś problem? każdy chwali co innego . i co ? nikt sie tym nie przejmuje jak Ty.-,-' . Ty aby jakieś problemy robisz.-,-' . Weź Ty sie ogarnij . i prosze nie dziecko . że mająć 2,5latka pojechałem Volvem w 1-szą trase. i cenie go do dziś . i że Ci to przeszkadza to weź Ty sie KU**A OD**B ! bo mnie k**wica bierze jak słysze te twoje gadki! to do jeszkin .


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 20:46

Cytuj:
To jest o Ciężarówce czy osobówce?
Em , powiedziałem że pięknie chodzi tak?
Masz do tego jakiś problem?
Np nie podoba mi sie jak chodzi V8 . JAkoś tak dziwnie sie czuje , tak jakby nie było w nim tej mocy.
a Ty coś od razu sapiesz.
Volvo Volvo Volvo i co ? nadal masz problem? najbardziej upodobałem sobie tą marke i co z tego? masz do tego jakiś problem? każdy chwali co innego . i co ? nikt sie tym nie przejmuje jak Ty.-,-' . Ty aby jakieś problemy robisz.-,-' . Weź Ty sie ogarnij . i prosze nie dziecko . że mająć 2,5latka pojechałem Volvem w 1-szą trase. i cenie go do dziś . i że Ci to przeszkadza to weź Ty sie KU**A OD**B ! bo mnie k**wica bierze jak słysze te twoje gadki! to do jeszkin .
Swoje doświadczenia właśnie nam opisała osoba, która w Sierpniu została 13 latkiem.


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 20:52
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 23 lip 2008, 9:52
Posty: 1612
GG: 1
Samochód: osobowy

Cytuj:
To jest o Ciężarówce czy osobówce?
Em , powiedziałem że pięknie chodzi tak?
Masz do tego jakiś problem?
Np nie podoba mi sie jak chodzi V8 . JAkoś tak dziwnie sie czuje , tak jakby nie było w nim tej mocy.
a Ty coś od razu sapiesz.
Volvo Volvo Volvo i co ? nadal masz problem? najbardziej upodobałem sobie tą marke i co z tego? masz do tego jakiś problem? każdy chwali co innego . i co ? nikt sie tym nie przejmuje jak Ty.-,-' . Ty aby jakieś problemy robisz.-,-' . Weź Ty sie ogarnij . i prosze nie dziecko . że mająć 2,5latka pojechałem Volvem w 1-szą trase. i cenie go do dziś . i że Ci to przeszkadza to weź Ty sie KU**A OD**B ! bo mnie k**wica bierze jak słysze te twoje gadki! to do jeszkin .
Nie tylko Jeszkina denerwujesz ;]

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=hpiIWMWWVco


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 21:43
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 09 cze 2007, 14:11
Posty: 639
GG: 2158946
Samochód: Fiat CC 700 31PS
Lokalizacja: DK1 SPS

Volvo341 weź swoje złote przemyślenia na PW wysyłaj do Jeszkina a nie tutaj forum będziesz zaśmiecał :/

_________________
B-8.12.2010
C-6.02.2013
C+E-23.07.2013
KW-11.03.2013


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 lip 2009, 18:08
Posty: 16

Jakiś czas temu natrafiłem na artykuł nt. Volvo FH16 o mocy 770KM.
:arrow: LINK: http://www.roadtransport.com/blogs/big- ... ne-tr.html

Swoją drogą Volvo mogło połączyć ten jubileusz z wprowadzeniem nowego modelu. Wygląda na to, ze Volvo i Scania będą się wyprzedzać o 20 - 30KM. O ile Volvo ma o te 20KM więcej to moment obrotowy już się o wiele w porównaniu do Scanii nie zwiększył, bo tylko o 50nm. :D

Silniki i Scanii i Volvo są prawie identycznej pojemności (ok. 16l), jednak ich parametry się trochę różnią:
:arrow: Volvo FH16 o mocy 700KM "wyciąga" 450Nm na każde 100KM
:arrow: Scania R730 479Nm na każde 100KM
:arrow: Nowy silnik Volvo o mocy 750KM, 473Nm na każde 100KM

Wg informacji o Volvo FH16 770KM wynika, ze silnik ma pojemność 16,8l, 4000Nm, co daje 519Nm na każde 100KM.

Jako fan Volvo wolałbym, żeby Volvo wypuściło ten mocniejszy silnik wraz z nowym modelem. Wtedy konkurencja długo by ich nie przebiła. Ale jak będzie to zobaczymy... 8)


Post Wysłano: 09 wrz 2011, 22:09
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 03 cze 2010, 13:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wielkopolska :D

Cytuj:
Cytuj:
To jest o Ciężarówce czy osobówce?
Em , powiedziałem że pięknie chodzi tak?
Masz do tego jakiś problem?
Np nie podoba mi sie jak chodzi V8 . JAkoś tak dziwnie sie czuje , tak jakby nie było w nim tej mocy.
a Ty coś od razu sapiesz.
Volvo Volvo Volvo i co ? nadal masz problem? najbardziej upodobałem sobie tą marke i co z tego? masz do tego jakiś problem? każdy chwali co innego . i co ? nikt sie tym nie przejmuje jak Ty.-,-' . Ty aby jakieś problemy robisz.-,-' . Weź Ty sie ogarnij . i prosze nie dziecko . że mająć 2,5latka pojechałem Volvem w 1-szą trase. i cenie go do dziś . i że Ci to przeszkadza to weź Ty sie KU**A OD**B ! bo mnie k**wica bierze jak słysze te twoje gadki! to do jeszkin .
Swoje doświadczenia właśnie nam opisała osoba, która w Sierpniu została 13 latkiem.
Przynajmniej jakieś mam. I że mam 13 lat to co z tego? jestem młody i ? może sie znasz lepiej i ?
mam to gdzieś? wole Volvo niż inne ciężarówki.?obrażaj se mnie i tak mam na to w**ebane.
mówie co wiem. pewnie gdyby nie ten temat to byś nie wiedział że jest coś takiego jak FH16 750.. a Ty masz ile 20? i co? znasz sie lepiej? i nie mam nic przeciwko że powiesz że np Daf jest lepszy..?


Ostatnio zmieniony 09 wrz 2011, 23:01 przez Szaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Skończyłeś?! Jak nie to skończ, zanim wlepię Ci ostrzeżenie!


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: