Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 27 sie 2008, 12:02

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 02 cze 2008, 9:34
Posty: 171

byłem pewien że gdzieś je widziałem.. przejrzałem starsze zdjęcia i znalazłem dwie sztuki złapane kilka miesięcy temu na a4:

ObrazekObrazek

_________________
www.trucksfoto.pl


Post Wysłano: 27 sie 2008, 13:06
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 06 kwie 2006, 14:55
Posty: 1587
Lokalizacja: Brzesko

Czerwona to na 100% podróbka, a ta ciemna (bo nie widać koloru) też nie wygląda zbyt pewnie. Jeśli jest czarna to tak samo jak czerwona - podrobiona.

_________________
www.Truck-Spotters.eu


Post Wysłano: 27 sie 2008, 16:41
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Igor ma racje. czerwony volviak to nedzn podrobka bo xl-70 byly w globku xl. ta pierwsza fota to raczej orginal ciemny zielony wiec i volviak moze i orginal jubileusz

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 27 sie 2008, 21:48

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 16 lut 2006, 21:00
Posty: 15
GG: 1537454
Samochód: Volvo FH12 460

Cytuj:
Czerwona to na 100% podróbka, a ta ciemna (bo nie widać koloru) też nie wygląda zbyt pewnie. Jeśli jest czarna to tak samo jak czerwona - podrobiona.
Zielony jest pewny, wiem. Bo sam nie dawno byłem w posiadaniu XL 70tki i przez czas który ją mieliśmy zdążyłem obejrzeć ją całą :]


Post Wysłano: 05 sty 2013, 13:55

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 08 sie 2010, 15:07
Posty: 3
GG: 4992209
Samochód: volvo fh 12

Te volva to naprawdę solidne sprzęty, tata posiadał wersję 70 tyle że nie XL i w kolorze czarnym, ale wnętrze było wypasione, niestety został sprzedany...Macie parę fotek ObrazekObrazekObrazek


Ostatnio zmieniony 06 sty 2013, 16:13 przez Lukassz, łącznie zmieniany 1 raz.
Podmień zdjęcia na miniaturki


Post Wysłano: 05 sty 2013, 14:16
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Raczej niemożliwe, że to 70'tka. Co najwyżej mogła mieć pakiet stylizacyjny bo takowe były.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 05 sty 2013, 14:19

Rozmawiałem ostatnio z importerem Volva na UK, właśnie odnośnie XL70. To, jak one wyglądały, zależało od importera. Z tego co zauważyłem, to większość jest Fh12 420 w Glob XL i 4x2. Na rynek brytyjski są oczywiście 6x2. Z tego co mówił, to większość jeżdżących po Finlandii miała silnik 340 konny(? albo coś takiego). Więc wszystko jest możliwe. Bądź tak jak mówisz, jakiś pakiet stylizacyjny.


Post Wysłano: 05 sty 2013, 15:07
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Żadna to 70... Sama nazwa "XL 70" wskazuje na rozmiar kabiny... 70 wychodziła tylko w jednym kolorze karoserii... Ale naklejki "XL - 70" można było kupić wszędzie, stąd też mamy czarne, czerwone, białe "XL 70" z kabinami Globetrotter :lol:

Dodatkowo w XL 70 nie było opcji wyboru silnika (podwozia owszem - 6x2 typowo na modłę Skandynawsko - Angielską) - tylko 420, bez względu na rynek :)


Post Wysłano: 05 sty 2013, 16:28

Proszę bardzo Mihu
Fh16 Xl70 6x2
Obrazek
Oraz komenatrz autora zdjęcia, importera Volvo w GB, p. Neil Jarrold'a który jest odpowiedzialny (jak sam mówi) za 99% XL70 z kierownicą po prawej stronie.
Cytuj:
what you bought was the limited edition trimmed cab .. which could be put on any option .. the finns had a lot with 340 engine ! ..


Ostatnio zmieniony 05 sty 2013, 18:49 przez Użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.

Post Wysłano: 05 sty 2013, 17:34
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Proszę bardzo Mihu
Fh16 Xl70 6x2
Obrazek
Oraz komenatrz autora zdjęcia, importera Volvo w GB, p. Neil Jarrod'a który jest odpowiedzialny (jak sam mówi) za 99% XL70 z kierownicą po prawej stronie.
Cytuj:
what you bought was the limited edition trimmed cab .. which could be put on any option .. the finns had a lot with 340 engine ! ..
Chyba jedyne na świecie ;) Samo malowanie i okleina o niczym nie świadczą - spójrz - w naszym kraju prawdopodobnie jeździ więcej BMW "M" niż w ogóle ich wyprodukowano ;)


Post Wysłano: 05 sty 2013, 17:57

Cytuj:
(...)
oryginalna 70-tka mega!!! 380!!:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
(...)
Cytuj:
wiesz, z tymi silnikami to bym sie troche spieral, bo widzialem kilka 70-tek z motorem 380. mam kilka na fotkach, potem poszukam i wkleje.
Tu jest jedna, bylismy po nia z naszym znajomym(mial kupowac) byla to 380!!!! ale znajomy ma jakiegos tam kumpla w serwisie, dzwonil zeby sie dowiedziec ile ma przebiegu(oryginalnie) i czy jest to prawdziwa 70-tka. Okazalo sie ze jest to oryginal!!!, ale ostatecznie jej nie wziol, bo byla zajechana i nic nie chcieli z niej oposcic.:
Obrazek
http://www.truckworld.pl

moze na zamowienie wkladali silniki 380..??. nie wiem ale ta w 100% byla oryginalna
Jakby zacząć drążyć to by się więcej pewnie znalazło.


Post Wysłano: 05 sty 2013, 18:33
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Przeszczepy - czy to motorów, czy to kabin, czy to samych emblematów. Pamiętam moment wprowadzenia na rynek tej serii i wypowiedzi szefów Volvo czy też notatki prasowe - model jubileuszowy, wyprodukowany w limitowanej serii to FH12 420 (D12A) Globetrotter XL-70. Możesz pisać do centrali w Goeteborgu żeby to zweryfikować :wink:


Post Wysłano: 05 sty 2013, 18:48

Ja się kontaktować z nikim nie muszę i nie mam zamiaru. Kontaktowałem się już raz w tej sprawie z dealerem, który dla Volva pracował przez 20 lat, sam złożył zamówienie na większość XL-70 i jego zdanie masz parę postów wyżej. Mamy też zdjęcia innych samochodów potwierdzających jego opinie (zwróć uwagę na miejsce rejestracji tej 380 w medze). Ty natomiast mi mówisz, że pamiętasz coś i na podstawie tego każdy mój post odpierasz. Zasłyszałeś, widziałeś. Więc jeżeli ktoś tu ma napisać do centrali, aby udowodnić swoją rację, to nie jestem to ja.


Post Wysłano: 06 sty 2013, 0:38
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 21 gru 2008, 19:03
Posty: 1314
Samochód: TGL / A4
Lokalizacja: SKL

420ka.
Obrazek


Post Wysłano: 06 sty 2013, 0:59
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 04 gru 2005, 20:01
Posty: 2591
Samochód: Szybki
Lokalizacja: Szczecin

Cytuj:
Cytuj:
what you bought was the limited edition trimmed cab .. which could be put on any option .. the finns had a lot with 340 engine ! ..
Mowa tu o wykończeniu zewnętrznym kabiny. Wyraźnie napisał tu, że w takim wypadku możesz zamówić opcje jakąkolwiek chcesz.

XL-70 wychodziło tylko o mocy 420 koni, low-decki widziałem kilkukrotnie i wygląd zewnętrzny i wewnętrzny zgadzał się z oryginałem, więc skłaniam się ku temu, że to były prawdziwe 70tki, jednakże zawsze Globetrotter XL i zawsze 420. Reszta to albo podróby, albo Volva które wyjeżdżały z fabryki pomalowane i oklejone, a czasami nawet wyposażone podobnie do oryginałów, jednak nie była to seria XL-70.

_________________
Przyłożenie zewnętrznego silnego magnesu do czujnika ruchu (impulsatora) zamontowanego przy skrzyni biegów skutkuje wyrównaniem pola elektromagnetycznego w cewce nadajnika, a w rezultacie prowadzi do tego, że tachograf otrzymuje sygnał odpowiedni dla pojazdu nieruchomego.


Post Wysłano: 06 sty 2013, 16:06

A teraz ? :roll:
Obrazek
Cytuj:
.... XL-70 .. special edition cab / not truck .. limited edition run of 700 to celebrate 70 year's of volvo trucks .. FH16 from norway was a variety .. hope this helps victor ..
Jakby ktoś nie umiał nadal czytać. XL-70 było limitowaną kabiną nie ciężarówką.


Post Wysłano: 06 sty 2013, 17:50
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 13 maja 2008, 22:32
Posty: 1482
GG: 6330420
Samochód: CLK Black Series
Lokalizacja: Warszawa

Cytuj:
A teraz ? :roll:
Obrazek
Cytuj:
.... XL-70 .. special edition cab / not truck .. limited edition run of 700 to celebrate 70 year's of volvo trucks .. FH16 from norway was a variety .. hope this helps victor ..
Jakby ktoś nie umiał nadal czytać. XL-70 było limitowaną kabiną nie ciężarówką.
Kiedyś czytałem artykuł i XL-70 to tylko i wyłącznie FH12 D12A 420 Globetrotter XL w najwyższym możliwym wyposażeniu. Każdy samochód posiadał swój indywidualny identyfikator. Wypuszczono kilka setek tych pojazdów. Popyt był tak duży, że zdecydowano o wprowadzeniu pakietu stylizacyjnego na jubileusz jednak to nie były już te jubileuszowe pojazdy.

_________________
Cichanos und Gibon Internationale Spedition u. Logistik GmbH & Co. KG, Hamburg (D) member.


Post Wysłano: 07 sty 2013, 15:17
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Ja się kontaktować z nikim nie muszę i nie mam zamiaru. Kontaktowałem się już raz w tej sprawie z dealerem, który dla Volva pracował przez 20 lat, sam złożył zamówienie na większość XL-70 i jego zdanie masz parę postów wyżej. Mamy też zdjęcia innych samochodów potwierdzających jego opinie (zwróć uwagę na miejsce rejestracji tej 380 w medze). Ty natomiast mi mówisz, że pamiętasz coś i na podstawie tego każdy mój post odpierasz. Zasłyszałeś, widziałeś. Więc jeżeli ktoś tu ma napisać do centrali, aby udowodnić swoją rację, to nie jestem to ja.
Za to Ty podpierasz się jakimiś marnej jakości zdjęciami, na których nie widać nic co świadczy o tym, że są to oryginalne 70'tki. Podobnie z Twoją "rozmową" z kimś kto rzekomo kimś tam jest, gdzieś tam pracował, coś tam robił... I robi Cię, ale w wyraźne bambuko, bo jak słusznie zauważyło już kilku Kolegów:
Cytuj:
XL-70 to tylko i wyłącznie FH12 D12A 420 Globetrotter XL w najwyższym możliwym wyposażeniu
Pozdrawiam!


Post Wysłano: 07 sty 2013, 15:34

Masz rację, poziom ciemnoty i ślepego zapatrzenia na opinie nie podparte niczym osiągnął zenit, ja odpadam, żyjcie w swoim małym świecie nadal :lol:


Post Wysłano: 07 sty 2013, 15:39
Awatar użytkownika

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik

Awatar użytkownika


Rejestracja: 15 kwie 2005, 23:22
Posty: 2429
Samochód: Scania
Lokalizacja: Jelcz Laskowice

Cytuj:
Masz rację, poziom ciemnoty i ślepego zapatrzenia na opinie nie podparte niczym osiągnął zenit, ja odpadam, żyjcie w swoim małym świecie nadal :lol:
Mały, nie mały, przynajmniej bez "fałszywych proroków" :lol:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: