Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]
Autor
Wiadomość
Post Wysłano: 20 gru 2017, 21:00

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

Witam otóż mam taki problem, kody błędów MID 130 PSID 26 FMI 7 "Włączanie biegów 2 i 3 usterka mechaniczna" a dzieje sie tak gdy auto postoi przez weekend czy długą pauze ale jak jest zimno... odpalam auto ruszam wrzuca mi 4 bieg lub 5 (zazwyczaj mam max 4t na weekend zaladowane), rozpędza sie włączy 6 iii na wyświetlaczy jest 6 słychać tylko syczenie powietrza za kabina wywali owe błędy jak chce dać na N zostaje N 5 lub 6. Gasze autko odpalam i problemy błędy znikają można jechać jak gdyby nigdy nic, ktoś miał coś podobnego czego i gdzie szukać? auto 997tys przebiegu niby sprzęgło robione było przy 420tys, aaaa i czasami ma niby tak ze dojedzie sie do świateł niby wbije tam 4 czy 5 puscisz hamulec nie naciskając gazu jak by ciągnął
auto z 2011r skrzynia AT2412D

hmm tak mnie może naszło... ktoś kojarzy które przekaźniki są od skrzyni (te tu u góry)?

EDIT: tak mi sie jeszcze przypomniało... zanim jeszcze te błedy wyskakiwały w sumie od początku jak go mam, czasami szarpie przy ruszaniu od zera, a jak ciężko to w sumie prawie zawsze i rusza z 3

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 20 gru 2017, 21:59

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 07 sie 2011, 22:06
Posty: 1775
Samochód: XF 105.460
Lokalizacja: STA

Nie będzie to coś z pneumatyką?

Objawy AsTronica w Dafie: " Objawy to skrzynia przełącza biegi ładnie do 8 , a później podejmuje próbę zmiany biegu na wyższy , ale nie może obroty zaczynają falowac i wyskakuje błąd na czerwono ostrzeżenie skrzynia biegów i pozostaje na biegu ostatnim z wybranych. Po zatrzymaniu się i przekreceniu kilkukrotnie zapłonu skrzynia wraca do N i wtedy słychać charakterystyczne pykania powietrza w skrzyni. "

Lekarstwo:
"okazało się że w sterowniku skrzyni część pnełmatyczna, jeden tłok przytarł się. wymiana na drugą pnełmatykę rozwiązała problem"

Całość: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic ... l#15715135
Cytuj:
aaaa i czasami ma niby tak ze dojedzie sie do świateł niby wbije tam 4 czy 5 puscisz hamulec nie naciskając gazu jak by ciągnął
To samo mam w Dafie, ale jeszcze nie doszedłem do tego. Podobno widełki w skrzyni (wysprzęglik mam wymieniony).
Ale jakbyś zdiagnozował, to daj znać.
E: nie widełki a wybierak.


Post Wysłano: 24 gru 2017, 12:40

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

hmm narazie objawy ustały... wiec jest zależność ze podczas temp na - dzieje sie ów awaria... :roll:

_________________
:mrgreen:


Post Wysłano: 24 gru 2017, 17:11

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 25 gru 2010, 23:04
Posty: 5081
Samochód: orange i grafitowy

nie wiem jak jest w volvie ale w mercedesie za taką "przypadłość" odpowiedzialny jest uszczelniacz tłoka zmieniającego biegi z 6 na 7 czyli ze skrzyni "dolnej na górną" - koszt uszczelniacza 30 złociszy i ze 40 minut roboty.

nieprawidłowe działanie występuje wyłącznie w temperaturach poniżej +5 .

_________________
nie cytuję postów innych użytkowników :idea:


Post Wysłano: 16 sty 2018, 21:01

Użytkownik

Offline

Offline

Użytkownik


Rejestracja: 13 mar 2011, 14:19
Posty: 814
GG: 0

@SergiejTG auto dziś odebrałem (nareszcie ) a więc powodem nieprzebijania biegów u mnie było zatarte tłoczysko w wybieraku... co do reszty rozleciane łożysko wysprzeglika siłownika wysprzeglającego jak to kto nazywa... dodatkowo wcześniejszy magik zamiast w kasecie (tam gdzie elektronika jest u góry) założyć normalna uszczelkę naj... silikonu no i woda tam sie dostała i wsie cewki pordzewiały etc... na sucho jest ok zobaczymy jak w droge pojedziemy...

_________________
:mrgreen:


Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Strona 1 z 1 [ Posty: 5 ]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do: